آموزش رویت

ساختمانچی

معاون وزیر راه با اشاره به آغاز ارسال پیامک به تایید شدگان طرح ملی مسکن، گفت: در این مرحله متقاضیان باید ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان آورده واریز کنند. محمود محمودزاده اظهار کرد: پالایش ثبت‌نام کنندگان طرح ملی مسکن هفته گذشته به پایان رسید که بر این اساس حدود 42 درصد از آن ها واجد شرایط نبوده و حذف شدند. وی در ادامه گفت: شروط حدود 58 درصد (140 هزار نفر) نیز تایید شده که از امروز به آن ها پیامک ارسال می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: این متقاضیان پس از دریافت پیامک با کد رهگیری وارد سامانه طرح ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir شده و اقدام به تکمیل مدارک خود می‌کنند. بر این اساس این افراد به ادارات راه و شهرسازی استان‌ ها مراجعه کرده و مدارک مربوط به سابقه سکونت و مستندات بارگذاری شده در سایت کنترل می‌شود. وی هم چنین تصریح کرد: براساس پایش صورت گرفته استان‌ های اردبیل با 66 درصد، خوزستان با 64 درصد، سیستان و بلوچستان و کرمانشاه با 62درصد بیشترین درصد ثبت نام کنندگان واجد شرایط بودند و استان‌ های سمنان با 35 درصد، خراسان جنوبی 39درصد و مرکزی 41 درصد کمترین افراد واجد شرایط این طرح بودند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه با بیان این‌که در استان تهران نیز 46.5 درصد از افراد ثبت نام کننده واجد شرایط بودند، گفت: آورده متقاضیان در طرح ملی مسکن 30 تا 40 میلیون تومان بر اساس مساحت واحد است، ضمن این‌که 100 میلیون تومان وام به آن ها پرداخت خواهد شد. محمودزاده با اشاره به این‌که در شهرهای جدید 10 تا 15 درصد قیمت زمین از متقاضیان دریافت می شود، گردش مالی طرح ملی مسکن را 100 تا 120 هزار میلیارد تومان اعلام کرد. وی همچنین از امکان ثبت اعتراض افرادی خبر داد که پیامک تایید به آنها ارسال نمی‌ شود و در ادامه گفت: این افراد از اول اسفند می‌ توانند با مراجعه به سایت طرح ملی مسکن نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام کنند.

بخوانید!  حمایت دولت از مستاجران و بسته شدن پرونده مسکن مهر

معاون وزیر راه و شهرسازی پیش‌تر، از ارسال پیامک به متقاضیان واجد شرایط طرح ملی مسکن از 14 بهمن خبر داده و گفته بود: اسامی این متقاضیان به ادارات کل، شرکت عمران و بنیاد مسکن اعلام شده است. وی تاکید کرد:‌ بر اساس ابلاغیه‌ ای نیز مقرر شده ادارات کل، شرکت عمران و بنیاد مسکن، آدرس مراجعه متقاضیان واجد شرایط در هر شهر را اعلام کنند و در سامانه درج شود.