ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

7 ایده جذاب طراحی راهرو منزل

arian

kianborna

در بحث طراحی داخلی, دکوراسیون راهرو مانند دکوراسیون سایر قسمت های خانه حائز اهمیت است. افراد با توجه به بودجه و سلیقه خود اقدام به انتخاب طرح مورد نظر برای دکوراسیون راهرو می کنند و از سبک ها, ایده ها و مدل های مختلف الگوبرداری می نمایند. طراحی راهرو اگر با فکر قبلی و یک طرح ایده آل صورت گیرد تصویری ماندگار بر ذهن افراد خصوصا میهمانان خواهد گذاشت, بنابراین قبل از طراحی راهرو بهتر است با انواع مدل ها و ایده ها آشنا شوید تا بتوانید با الهام گرفتن از آنها اقدام به طراحی دکوراسیون راهرو بنمائید.

در این نوشته از ساختمانچی قصد داریم به معرفی چند راهکار برای طراحی راهرو بپردازیم تا با استفاده از آنها بتوانید یک راهرو بی نظیر در خانه خود طراحی نموده و از تردد در آن لذت ببرید. این ایده ها به شرح زیر می باشند. با ما همراه باشید.

بازی با رنگ ها

در طراحی راهرو منزل از ترکیب رنگ های زیبا استفاده کنید. یک ترکیب رنگ مناسب می تواند ظاهر قدیمی خانه شما را به طور کل دگرگون سازد و زیبایی بی نظیری به آن ببخشد. بعد از رنگ آمیزی راهرو با استفاده از اکسسوری و قفسه های کاربردی آن را تزئین نموده و زیباتر کنید. رنگ های خنثی گزینه ای ایده آل برای طراحی راهرو منزل هستند, بنابراین با ترکیب رنگ های سفید, مشکی و طوسی دکوراسیونی فوق العاده در راهرو خلق کنید.

%عکس - 7 ایده جذاب طراحی راهرو منزل

استفاده از الگو

با استفاده از طرح و الگوهای زیبا راهرو و خانه خود را مزین کنید. طرح های رنگارنگ همیشه شیک به نظر می آیند اما برای ایجاد نمایی متفاوت می توانید از اشکال هندسی به رنگ های قرمز و بنفش که صمیمیت و گرما را به فضا می افزایند استفاده کنید.

بخوانید!  راهکارهای استفاده از رنگ خنثی در طراحی داخلی

%عکس - 7 ایده جذاب طراحی راهرو منزل

استفاده از رنگ شاد

استفاده از رنگ تند و شاد نارنجی فضای راهرو را زنده و پویا نشان می دهد. برای طراحی راهرو به رنگ نارنجی می توانید یک یا دو دیوار را با کاغذ دیواری نارنجی پوشش دهید و باقی دیوارها را با رنگی که با آن همخوانی دارد رنگ آمیزی کنید. سپس با استفاده از یک قالیچه راه راه و صندلی نارنجی نمایی بی نظیر به وجود آورید.

%عکس - 7 ایده جذاب طراحی راهرو منزل

قرار دادن مبلمان

در راهرو می توان یک عدد مبل راحتی برای استراحت و مطالعه قرار داد. میلمانی که در این قسمت قرار می گیرد می تواند به فضایی دنج برای نشستن و گپ و گفت نیز تبدیل شود. %عکس - 7 ایده جذاب طراحی راهرو منزل

استفاده از رنگ تیره

اگر طراحی راهرو کاملاً اصولی صورت گیرد, رنگ های تیره اثری شگرف در فضاهای کوچک خواهند گذاشت. مثلاً اگر آبی تیره برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده شود فضا صمیمی و دعوت کننده خواهد شد. استفاده از رنگ آبی و سفید در کنار هم نمایی بی نظیر در فضای راهرو ایجاد می کند.%عکس - 7 ایده جذاب طراحی راهرو منزل

نصب پرده

راهرویی که پنجره ندارد اصولاً سرد و بی روح است اما می توان با افزودن یک پرده در گوشه درب راهرو, فضا را گرم تر و صمیمی تر نشان داد. استفاده از پرده علاوه بر افزودن رنگ و الگو به دکوراسیون راهرو باعث می شود فضای داخل خانه در زمستان نسبت به بیرون گرم تر شود.

%عکس - 7 ایده جذاب طراحی راهرو منزل

الهام از طبیعت

راهرو منزل خود را با الهام از طبیعت و فضای بیرون طراحی کنید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید برای پوشش دیوار راهرو می توان از کاغذ دیواری گل دار استفاده نمود. %عکس - 7 ایده جذاب طراحی راهرو منزل

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *