ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

معماری مدرن ترین ساختمان های اسپانیا

kianborna

arian

آیا ساختمان های اسپانیایی ساخته شده در دهه های گذشته را دیده اید؟ آنها بسیار شگفت انگیز هستند. ساختمان هایی که در این دوره طراحی و ساخته شده اند، معماری ظریف و مدرنی دارند. اسپانیا اخیراً به عنوان مهد نوآوری در طراحی و زیبایی شناخته شده است و به دلیل داشتن معمارهای بسیار سرشناس، در طول تاریخ معروف شد. در دنیای مدرن امروز، توسعه هنر و معماری در ابتدا با ایجاد اتحادیه ای در اروپا صورت گرفت. این امر باعث سهولت در سرمایه گذاری بر روی پروژه ها گردید و بازاری رو به رشد برای معماران جوان فراهم کرد تا بتوانند کیفیت کار خود را ارتقا بخشند. معماری اسپانیایی با یک سبک مشخص تعریف نمیشود اما با کیفیت و زیبایی گره خورده است. در این نوشته از ساختمانچی، شما با مدرن ترین ساختمان های اسپانیایی با معماری متفاوت آشنا خواهید شد. این ساختمان ها بخشی از معماری مدرن اسپانیا هستند و توجه شما را جلب خواهند نمود.

خانه ای در ماربلا (ساخته شده توسط A-Cero)

%عکس - معماری مدرن ترین ساختمان های اسپانیا

اولین مثال از معماری اسپانیایی در این نوشته متعلق به این خانه در ماربلا میباشد. این ملک در مجاور شهر پورتو بانوس واقع شده است و یکی از معروف ترین و مجلل ترین خانه ها در منطقه ساحل خورشید می باشد. این خانه در کنار یک کوهستان قرار گرفته ولی به ساحل دریا نیز بسیار نزدیک است و تعداد زیادی درخت و گل و گیاه مدیترانه ای در کنار این خانه قرار دارند.

خانه Hemeroscopium در لاس روزاس، مادرید، اسپانیا (ساخته شده توسط Ensamble Studio)

%عکس - معماری مدرن ترین ساختمان های اسپانیا

برای یونانی ها، واژه Hemeroscopium به معنای مکانی است که خورشید از آن طلوع میکند. این خود به طور غیر مستقیم به ما تصویر مکانی را میدهد که همواره در حال تغییر است و در عین حال واقعی میباشد. این مکان با افق محدود میشود، نور خورشید آن را تعریف میکند و به موقع (هنگام طلوع خورشید) خود را نشان میدهد. خانه  Hemeroscopium، فضایی خانگی داشته و در امتداد افق قرار دارد. ساختار این خانه در ظاهر طوری ساخته شده که گویی تعادل ندارد و فضای بیرون و افق را در خود نمایان میکند.

صومعه Sant Francesc (ساخته شده توسط David Closes)

%عکس - معماری مدرن ترین ساختمان های اسپانیا

هدف از ایجاد صومعه Sant Francesc که در شهرک کاتالان در سَنت پِدور واقع شده، تبدیل ساختمان به مکانی فرهنگی بود. برای ساخت این ساختمان دو قرارداد بسته شد و ساختمان تبدیل به مکانی هم برای برگزاری همایش ها و کنسرت ها و هم فضایی چند منظوره و فرهنگی شد. در آینده، انتظار میرود که در سومین قرارداد طبقه بالای کلیسا (در قسمت جنوبی کلیسا) به عنوان مکانی برای نگهداری آثار تاریخی استفاده شود.

خانه دانشجویی ( ساخته شده توسط معماران Guallart)

%عکس - معماری مدرن ترین ساختمان های اسپانیا

این پروژه در گاندیا، شهری با جمعیت 75,000 نفر در جنوب والنسیا پایه ریزی شد. هدف، ایجاد پروژه ای ترکیبی بود که هم به نیاز دانشجویان برای مسکن پاسخ دهد و هم تبدیل به فضایی برای تعامل و ارتباط افراد با یکدیگر شود و استانداردها و ویژگی های به خصوصی را دنبال نماید.

خانه ای در Costa d’en Blanes، اسپانیا ( ساخته شده توسط SCT Estudio de Arquitectura)

%عکس - معماری مدرن ترین ساختمان های اسپانیا

یکی دیگر از ساختمان های اسپانیایی این خانه است که در Costa d’en Blanes قرار دارد. این خانه بر روی زمینی دراز، باریک و با شیبی نسبتا زیاد واقع شده است. صاحبان این زمین از معماران خواستند که خانه مسکونی آنها را تخریب کرده و خانه ای جدید بسازند. اولین تصمیمی که گرفته شد این بود که مکان حضور در خانه در ساعات شب و روز عوض شود، طبقه پایین برای استراحت شبانه و طبقه بالا برای سکونت در روز طراحی شد. با انجام اینکار حریم خصوصی خانه نیز بیشتر شد و افراد توانستند در طول روز نیز از استخر و سولاریوم استفاده ببرند.

خانه ای در Extremadura، اسپانیا (ساخته شده توسط معماران Ábaton)

%عکس - معماری مدرن ترین ساختمان های اسپانیا

یکی دیگر از این ساختمان های جذاب اسپانیایی در Extremadura واقع شده است. این خانه مایل ها با نزدیک ترین شهر فاصله دارد. این ساختمان آنقدر از شهر دور بود که امکان استفاده از آب و برق شهری وجود نداشت، در نتیجه معماران مجبور بودند از انرژی خورشیدی تجدیدپذیر استفاده کنند. زاویه ساختمان اجازه میدهد که از گرمای خورشید استفاده شود و از طرفی جریان آب نزدیک منطقه، انرژی هیدروالکتریک تولید میکند که علاوه بر آن این آب قابل نوشیدن و استفاده برای استحمام نیز میباشد. ساختار چوبی و سنگی اصطبل قبل از معماری جدید به شدت افت کرده بود از این رو معماران مجبور بودند اکثر دیوارها را تعویض کنند. نمای بیرونی چوبی و سنگی خانه نیز در چهار طرف ساختمان بازسازی شد. پنجره ها با عمق نسبتا زیاد در دیوارها تعبیه و درب های چوبی و بزرگ این پنجره ها را پوشاند که خود یادآور سبک درب های اصطبل بود.

بخوانید!  کاربرد سقف روفیکس در ساختمان

خانه ای در  Pozuelo de Alarcón ,La Finca , مادرید، اسپانیا (ساخته شده توسط A-Cero)

%عکس - معماری مدرن ترین ساختمان های اسپانیا

این خانه جدید در ایالتی گران قیمت موسوم به La Finca در Pozuelo de Alarcón (مادرید) قرار دارد. این یکی از صد خانه ای است که شما در این منطقه ویژه و گران قیمت میتوانید پیدا کنید،خانه و محوطه با فضای عریض سبز، دریاچه ها و خانه های خیره کننده همگی توسط A-Cero دیزاین شده اند. ساختار این خانه نو از خطوط مستقیم و اشکال ساده و واضح تشکیل شده است. نمای روبروی خانه از سنگ مرمر و تراورتن ساخته و تعداد زیادی پنجره در آن تعبیه شده است. هم پنجره ها و هم سنگ مرمر روشنایی زیادی به خانه می بخشند.

مرکز تجاری Basque Culinary در Donostia – San Sebastián، Gipuzkoa، اسپانیا (ساخته شده توسط سازمان معماری و شهرسازی VAUMM)

%عکس - معماری مدرن ترین ساختمان های اسپانیا

یکی دیگر از نمونه های جالب معماری اسپانیایی، مرکز تجاری Basque Culinary می باشد. معماران اسپانیایی Vaumm برای سرآشپزان باسک واقع در سن سباستین مکانی رویایی پدید آورده اند. این ساختمان 5 طبقه دارد و روبروی یک تپه پرشیب واقع شده است که هر طبقه آن به زمین میرسد. برخلاف اکثر ساختمان های چند طبقه، مردم ابتدا از طبقه بالاتر وارد میشوند و سپس میتوانند به طبقات پایینی برسند. ساختمان ظاهری U شکل دارد و یک حیاط مرکزی را احاطه میکند. بالای این حیاط، در طبقه دوم یک پل وجود دارد که بخش جنوبی را به بخش شمالی متصل میکند.

خانه BF در Castellón de la Plana، Borriol، اسپانیا (ساخته شده توسط شرکت OAB و ADI)

%عکس - معماری مدرن ترین ساختمان های اسپانیا

این خانه بر روی زمینی با طول 3000 و عرض 25 متر در منطقه Castellón که تنها 50 درصد آن ساخته شده، بنا شده است. با نگاه کردن به این زمین، ما میتوانیم انعکاس تاریخچه قرن 17 میلادی را مشاهده کنیم. در این دوره جمعیت زیاد مردم باعث شد که انواع زمین ها مورد کشت قرار بگیرند، که این شامل زمین هایی که بسیار پرشیب بودند نیز میشد. زمین هایی که بر روی آنها تراس های کوچک قرار داشت و دیوارها از سنگ های منطقه ساخته شده بودند.

خانه ای در Ávila ، اسپانیا ( ساخته شده توسط A-Cero)

%عکس - معماری مدرن ترین ساختمان های اسپانیا

این ساختمان وسیع در یک طبقه ساخته شده که ارتباط داخل و خارج خانه را به آسانی حفظ کرده و از محیط نهایت استفاده را برده است. این مکان با چمنزار، درختان میوه، درخت بلوط، درخت کاج و حیوانات وحشی مانند گوزن نر بزرگ، گراز وحشی و نوعی گوزن کوچک احاطه شده است. این ساختمان پهناور، بین معماری سنتی و سنت های بومی منطقه اتصالی محسوس بوجود آورده است. در ساخت این خانه سنگ، کاشی و چوب به کار رفته است.

بیمارستان Rey Juan Carlos در Móstoles، مادرید، اسپانیا (ساخته شده توسط Rafael de La-Hoz)

%عکس - معماری مدرن ترین ساختمان های اسپانیا

در این بیمارستان نوساز، 3 اصل رعایت شده: کارایی، نور و سکوت. این بیمارستان از لحاظ معماری جزء بهترین طرح های ساخت بیمارستان میباشد. در این بیمارستان برای بخش های درمانی، تشخیص و درمان سرپایی بیماران، فضاهایی مجزا ساخته شده است. علاوه بر آن این مکان سه بخش خصوصی دارد که به آن ساختمان های موازی نیز گفته میشود، آنها بهترین ساختار یک بیمارستان به شمار می آیند. انعطاف پذیری، گستردگی، مشخص بودن کاربرد هر فضا و وجود راهروها، مسیرها، ورودی ها، خروجی و … از جمله ویژگی های بارز این بیمارستان میباشند.

موزه مجسمه Leganés ( ساخته شده توسط MACA Estudio)

%عکس - معماری مدرن ترین ساختمان های اسپانیا

در ساخت این موزه اهداف معدود و مشخصی دخیل بوده اند. اولین هدف معماران برای ساخت این مکان، اهمیت ایجاد فضایی برای نمایش آثار بوده است. در این فضا، ساختمان جدید با فضای شهری و باغ های اطراف هماهنگی پیدا کرده، انعطاف پذیری فوق العاده ای با محیط دارد و به یک دیزاین منحصر به فرد برای بازدیدکنندگان تبدیل شده است.

خانه بتونی II در Pozuelo de Alorcón، اسپانیا ( ساخته شده توسط A-Cero)

%عکس - معماری مدرن ترین ساختمان های اسپانیا

استودیو معماری A-Cero یکی از از آخرین کارهای خود را برای خانه ای که یک خانواده در آن سکونت میکنند، ارائه داده است. این خانه دور از مرکز شهر مادرید در زمینی با مساحت 5000 متر مربع قرار گرفته است. این خانه، ساختمانی یک طبقه است و به اندازه 1600 متر مربع  از زمین را در برمیگیرد.

بخوانید!  آشنایی با نیلینگ

خانه مسکونی Guinovart Florens در، Vall d’Aran ،Canejan، اسپانیا (ساخته شده توسط شرکت Cadaval & Solà-Morales)

%عکس - معماری مدرن ترین ساختمان های اسپانیا

این پروژه برای احیای ارزش های ساختمانی یک خانه قدیمی معمولی که از سنگ بدون سیمان ساخته شده بود، انجام شد. استفاده از سنگ بدون سیمان تکنیکی سنتی است که برای مناطقی که از لحاظ مواد پلی تکنیک غنی هستند، کابرد دارد. البته ویژگی های متناقضی که این تکنیک بوجود می آورد ( استفاده بهینه از فضای کوچک، بزرگنمایی فضا، طراحی عجیب و غریب روزنه های کوچک و… )  در تقارن با محیطی که در آن واقع شده، بی نظیر است. این خانه بر روی قله کوه است و به دو دره مجزا که در دو طرف جلویی و عقبی خانه قرار گرفته اند دید دارد.

خانه ای در Pozuelo de Alarcón در اسپانا (ساخته شده توسط A-Cero)

%عکس - معماری مدرن ترین ساختمان های اسپانیا

شرکت A-Cero از خانه جدیدش پرده برمیدارد: خانه ای ساخته شده از تخته سنگ که به زیبایی و هنرمندانه معماری شده است. طبق گفته زیبایی شناسان شرکت A-Cero، انعکاس نور به روش مدرن، بلوک ها و تخته سنگ ها دیزاین مسکونی ساختمان را تعریف میکنند و هنر مجسمه سازی را به نمایش میگذارند. این خانه در Las Rozas یکی از مجلل ترین مناطق مادرید بنا شده است. این ساختمان 1.368 متر مکعب است و شیب ملایمی دارد که شرکت A-Cero از آن برای ساختن سه طبقه بهره برده است: زیرزمین، طبقه هم کف و طبقه اول.

خانه Son Vida در Palma de Mallorca، اسپانیا (ساخته شده توسط شرکت معماری Tec)

%عکس - معماری مدرن ترین ساختمان های اسپانیا

Mallorca به خاطر ساحل، خورشید و مهمانی های فوق العاده اش همواره یکی از بهترین مقصدهای توریستی بوده است، اما امروزه این جزیره اسپانیایی از ابعاد دیگری توجه عموم را به خود جلب کرده است. شرکت معاملات ملکی Cosmopolitan که ساختمان های مسکونی و اقامتگاه های لوکس، مجلل با دیزاین فوق العاده و بسیار هنری در سراسر اروپا و آسیا طراحی میکند، با افتخار اعلام میکند که خانه Son Vida اول را به اتمام رسانده است، این خانه ویلایی لوکس و مدرن در سطح جهانی است که نزدیک (پالما) در منطقه عیان نشین Son Vida قرار دارد.

ساختمان شهرداری Bilbao (ساخته شده توسط شرکت IMB Arquitectos)

%عکس - معماری مدرن ترین ساختمان های اسپانیا

این ساختمان نوساز در San Agustín جلوی قسمت پشتی قصر Neobaroque که در سال 1892 توسط معمار Joaquin Rucoba ساخته شد، واقع شده است.  این قصر در حال حاضر مکان اصلی شهرداری است. در ساختمان جدید، دفاتر اداری شهرداری قرار دارند. ساختمان تاریخی نیز هم نماینده سازمان شهردادی و مقر اصلی شهرداری باقی خواهد ماند.

موزه ABC، مرکز نقاشی و دیزاین در مادرید، اسپانیا ( ساخته شده توسط معماران Aranguren & Gallegos)

%عکس - معماری مدرن ترین ساختمان های اسپانیا

مرکز جدید طراحی و نقاشی ABC، مکانی هنری و نماد فرهنگ شهر مادرید است. این مرکز در کارخانه قدیمی در خیابان Amaniel ساخته شده است. این مکان، ساختمانی قدیمی با ترکیب فضای مدرن با انواع و اقسام موسسات هنری و فرهنگی میباشد.

هتل Hospes Palma در Calvià، اسپانیا ( ساخته شده توسط EQUIP Xavier Claramunt)

%عکس - معماری مدرن ترین ساختمان های اسپانیا

در گذشته های دور انسان ها با این جزیره همزیستی فعالانه ای داشته اند اما اکنون وضع تغییر کرده است. سازش محیط زیست و انسان ها تغییر کرده و تبدیل به سلطه جویی انسان ها بر روی جزیره شده است.

سالن تئاتر Almonte در Huelva، اسپانیا (ساخته شده توسطDonaire Arquitectos)

%عکس - معماری مدرن ترین ساختمان های اسپانیا

این ساختمان بر روی یک خانه قدیمی بنا شده است. در این منطقه، ساختمان های قدیمی به منظور حفظ سنت و فرهنگ های قدیم تخریب نشده اند و در مجموع سه ساختمان و یک فضای مشترک وجود دارد. این فضا تبدیل به قسمت اصلی شهر و مکانی مهم برای ملاقات شده است.

خانه Ripolles-Manrique در Castellón، اسپانیا (ساخته شده توسط Teo Hidalgo Nácher)

%عکس - معماری مدرن ترین ساختمان های اسپانیا

این مکان با درختان بلوط احاطه شده است. فضایی مجزا و تک که ساختش در دهه هفتاد میلادی، نزدیک شهر Benicassim در Castellon، اسپانیا شروع شد. نکته قابل توجه در مورد این مکان، منظره  دیدنی آن می باشد. زمین خانه، با سطح پر شیب و هندسه نامرتب، بر روی بلندی یک تپه که رو به دریاست در همسایگی Montornés واقع شده است. درب اصلی این خانه، در پایین جاده اصلی که به بالا راه دارد، قرار دارد.

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *