%عکس - رنگ خاکستری و تاثیر آن در طراحی داخلی

رنگ خاکستری و تاثیر آن در طراحی داخلی

kianborna

آیا شما از جمله افرادی هستید که به رنگ خاکستری علاقه دارید؟ این رنگ چه چیزی در شما تداعی می کند؟ رنگ خاکستری از جمله رنگ های خنثی می باشد و می توان از رنگ های دیگر به راحتی در کنار این رنگ استفاده کرد. رنگ خاکستری به عنوان رنگی قدرتمند در طراحی دکوراسیون داخلی تلقی می شود. استفاده از این رنگ باعث ایجا آرامش در محیط شده و برای خانه هایی به سبک امروزی بسیار مناسب می باشد. علاوه بر این می توان از این رنگ برای طراحی کلیه اتاق ها استفاده کرد. قبل از اقدام به استفاده از رنگ خاکستری بهتر است نسبت به راهکارهای استفاده از این رنگ و  آن دسته از رنگ هایی که به خوبی با آن ست می شوند، آگاهی داشته باشید.

%عکس - رنگ خاکستری و تاثیر آن در طراحی داخلی

چگونگی استفاده از رنگ خاکستری

در طراحی اتاقی که قصد دارید از رنگ خاکستری برای آن استفاده نمایید، از چه سبکی استفاده شده است؟ این سؤالی است که قبل از اقدام به اجرای هرگونه ایده های طراحی باید به آن توجه داشته باشید. این بدان معناست که قبل از شروع به کار باید ایده ای که برای اجرا در نظر دارید، کاملا شفاف باشد. برای مثال در مکانی که از سبک مدرن در طراحی آن استفاده شده است، بهتر است از رنگ هایی مانند خاکستری تیره استفاده شود. در مقابل در خانه هایی که سبک سنتی در طراحی آن به کار رفته است، استفاده از طیف های روشن رنگ خاکستری کاربرد بیشتری دارد.

%عکس - رنگ خاکستری و تاثیر آن در طراحی داخلی

رنگ آمیزی دیوار

رنگ خاکستری از جمله رنگ های ایده آل برای رنگ آمیزی دیوار بر شمرده می شود و دلیل این امر به خنثی بودن آن برمی گردد. استفاده از این رنگ برای رنگ آمیزی دیوار اصلی و در کنار آن به کار بردن المان های رنگی مناسب باعث ایجاد عمق در اتاق می شود. طیف های مختلف رنگ خاکستری، فاصله زیادی با یکدیگر دارند و استفاده آن ها در کنار یکدیگر باعث ایجاد فضایی دراماتیک در اتاق می شود. قبل از شروع به استفاده از این رنگ به نکات زیر توجه داشته باشید.

  • رنگ های سبز، آبی و بنفش زیر رنگ های رنگ خاکستری تلقی می شوند. استفاده از این رنگ ها در کنار رنگ خاکستری نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند.
  • استفاده از رنگ های براق برای مکان هایی به سبک مدرن بسیار کاربرد دارد.
  • تاثیرگذاری رنگ خاکستری به طیف آن بستگی دارد. استفاده از طیف روشن این رنگ برای مکان هایی مانند اتاق خواب مناسب می باشد. استفاده از طیف تیره این رنگ برای اتاق هایی با فضای بزرگ مناسب می باشد.
  • در زمان طراحی خانه، طراحی قسمت راهرو را فراموش نکنید. چرا که طراحی این قسمت نمایانگر طراحی استفاده شده در سایر قسمت های خانه می باشد. استفاده از رنگ خاکستری برای طراحی این قسمت از خانه انتخاب مناسبی می باشد.

%عکس - رنگ خاکستری و تاثیر آن در طراحی داخلی

ترکیب رنگ های زیبا با رنگ خاکستری

اگر در نظر دارید از رنگ های دیگری در کنار رنگ خاکستری استفاده نمایید، بهتر است از رنگ های گرم برای انجام این کار استفاده نمایید. رنگ هایی مانند قرمز، نارنجی یا زرد نمای زیبایی در کنار رنگ خاکستری ایجاد می کند. اگر تمایل به استفاده از رنگ های سرد در کنار رنگ خاکستری دارید، می توانید از رنگ های قهوه ای شکلاتی و یا رنگ عاجی استفاده نمایید.

%عکس - رنگ خاکستری و تاثیر آن در طراحی داخلی

ترکیب طیف های مختلف رنگ خاکستری

رنگ خاکستری طیف های رنگی گسترده ای دارد و ترکیب آن ها با یکدیگر نمای زیبایی ایجاد می کند. توجه داشته باشید که استفاده از طیف های مختلف یک رنگ در کنار یکدیگر به اندازه استفاده از یک بافت خوب تاثیر گذار می باشد. این بدان معناست که انجام  این کار باعث ایجاد فضای کسل کننده نخواهد شد.

%عکس - رنگ خاکستری و تاثیر آن در طراحی داخلی

استفاده از رنگ خاکستری در آشپزخانه

از رنگ خاکستری در آشپزخانه های مدرن استفاده می شود. چرا که استفاده از این رنگ باعث ایجاد فضایی زیبا، تمیز و چشم نواز خواهد شد. استفاده از رنگ خاکستری براق در قسمت جزیره و کانتر آشپزخانه نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. آشپزخانه، بهترین مکان برای استفاده از طیف های مختلف رنگ خاکستری می باشد.

%عکس - رنگ خاکستری و تاثیر آن در طراحی داخلی

استفاده از مبلمان خاکستری رنگ

اگر قصد استفاده از مبلمانی در ابعاد بزرگ دارید، رنگ خاکستری می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد. اگر تمایل به استفاده از مبلمان خاکستری رنگ دارید، به نکات زیر توجه نمایید:

  • اگر می خواهید از رنگ خاکستری برای مبلمان و صندلی ها استفاده نمایید، بهتر است از بافت و متریال مختلف استفاده کنید. زیرا در این صورت حس سرزندگی در اتاق پا برجا می ماند.
  • اگر از رنگ خاکستری برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده کرده اید، بهتر است از طیف های متفاوت رنگ خاکستری برای انتخاب مبلمان استفاده نمایید.
  •  استفاده از فرش و کوسن هایی با طیف های مختلف رنگ خاکستری باعث عمق بخشی به فضای اتاق می شود.

%عکس - رنگ خاکستری و تاثیر آن در طراحی داخلی

استفاده از بافت

استفاده از بافت های مختلف که در آن از رنگ خاکستری استفاده شده است، باعث ایجاد تاثیر ده برابری می شود. رنگ خاکستری از جمله رنگ هایی است که می تواند بدون ایجاد هرگونه هرج و مرج در فضا، در بافت های مختلف نمایان شود. برای انتخاب طیف رنگ خاکستری و بافت مناسب به سبک کلی خانه توجه داشته باشید.

%عکس - رنگ خاکستری و تاثیر آن در طراحی داخلی

استفاده از رنگ خاکستری در اتاق های کوچک

شما می توانید از رنگ خاکستری برای رنگ آمیزی اتاق های کوچک استفاده نمایید. تنها نکته ای که باید به یاد داشته باشید برای استفاده از این رنگ در اتاق های کوچک بهتر است یا از طیف های مختلف این رنگ برای رنگ آمیزی دیوار خود استفاده نمایید و یا تنها برای رنگ آمیزی یک دیوار از رنگ خاکستری استفاده کنید.

%عکس - رنگ خاکستری و تاثیر آن در طراحی داخلی

استفاده از وسایل تزئینی خاکستری رنگ

استفاده از وسایل تزئینی مناسب مخصوصا برای آن دسته از افراد که به جزئیات اهمیت می دهند، حائز اهمیت می باشد. در ادامه به بیان برخی از نکات لازم در مورد استفاده از لوازم تزئینی خاکستری رنگ می پردازیم.

  • اگر شما از جمله افرادی هستید که به استفاده از کوسن علاقه دارید، پیشنهاد ما به شما استفاده از کوسن هایی با طیف های مختلف رنگ خاکستری و در بافت های مختلف می باشد.
  • استفاده از یک آباژور که در آن از رنگ نقره ای استفاده شده باشد نمای بسیار زیبایی به اتاق شما می بخشد.

%عکس - رنگ خاکستری و تاثیر آن در طراحی داخلی

نکات پایانی

انتخاب رنگ یکی از مهم ترین المان ها در طراحی دکوراسیون داخلی در نظر گرفته می شود. اگر به استفاده از رنگ خاکستری برای رنگ آمیزی دیوار یا انتخاب وسایل خانه علاقه دارید، می توانید با استفاده از راهکارهای ذکر شده به یک طراحی زیبا دست پیدا کنید.

%عکس - رنگ خاکستری و تاثیر آن در طراحی داخلی