بنر آچاریست تبلیغات
 
بنر کی پلاس بنر آبین
%عکس - راهکارهای ایجاد فضای اسپا در حمام

راهکارهای ایجاد فضای اسپا در حمام

kianborna

khedmatazma

آیا به دنبال اجرای یک طراحی زیبا و آرام بخش در حمام خانه هستید؟ ایجاد فضای اسپا در حمام هر آن چیزی است که باعث می شود در هنگام استفاده از آن احساس آرامش داشته باشید. آن چه که در ادامه به بیان آن می پردازیم، ارائه ایده هایی در زمینه طراحی فضای اسپا در حمام می باشد. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به ایجاد چنین فضایی در حمام فکر می کنید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

استفاده از وان

استفاده از وان در طراحی فضای اسپا در حمام، یکی از نکات مهم و اساسی می باشد. استفاده از یک وان ساده نیز می تواند در اجرای فضایی این چنین به شما کمک کند. برای ساخت وان حمام نیز از متریال های متفاوتی استفاده می شود و شما می توانید باتوجه به میزان بودجه و سبک طراحی حمام نمونه ای زیبا از آن ها را انتخاب نمایید. بنابراین اولین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید خرید یک وان مناسب می باشد.

%عکس - راهکارهای ایجاد فضای اسپا در حمام

استفاده از رنگ های خنثی در طراحی حمام

از نکات مهمی که در طراحی اسپا در حمام باید به آن توجه داشته باشید، عدم ایجاد هرج و مرج در فضای حمام می باشد. به این خاطر بهتر است تنها از وسایل مورد نیاز استفاده نمایید و از استفاده وسایل بیش از اندازه خودداری کنید. در کنار آن، استفاده از رنگ های خنثی نیز بهترین گزینه ای است که در مقابل شما قرار دارد. استفاده از این رنگ ها از این نظر که با سایر رنگ ها تطبیق پذیرمی باشند، انتخاب مناسبی می باشد. به یاد داشته باشید که از آن جایی که از اسپا برای ایجاد حس آرامش استفاده می شود، از استفاده رنگ های گرم اجتناب کنید. استفاده از رنگ سفید در کنار چوب و هم چنین استفاده از رنگ های پاستیلی گزینه ای مناسب برای انتخاب می باشد.

%عکس - راهکارهای ایجاد فضای اسپا در حمام

استفاده از المان های چوبی

شاید در ابتدا این گونه به نظر آید که استفاده از چوب در طراحی فضایی مانند حمام چندان مناسب نیست. چرا که استفاده از چوب در مکان هایی که رطوبت در آن جا زیاد می باشد، گزینه چندان مناسبی نمی باشد. اما امروزه با انجام پردازشی بر روی چوب می توان آن را به متریالی مناسب برای استفاده در حمام تبدیل کرد. استفاده از این المان در طراحی فضای اسپا نه تنها باعث ایجاد نمای زیبایی می شود، بلکه خاصیت تطبیق پذیری بالایی نیز دارد. استفاده از المان های طبیعی در ایجاد فضایی آرام بخش می تواند به شما کمک کند. استفاده از رنگ سفید در کنار المان های چوبی نمای زیبایی در اسپا ایجاد می کند.

%عکس - راهکارهای ایجاد فضای اسپا در حمام

استفاده از درب شیشه ای

استفاده از درب های شیشه ای به هر شکلی می تواند نمای زیبایی در حمام ایجاد کند. برای مثال استفاده از دوش های کابین دار نمونه ای از استفاده از درب های شیشه ای در طراحی حمام می باشد. استفاده از درب های شیشه ای در طراحی حمام های کوچک بسیار کارامد می باشد. چرا که استفاده از آن ها در بزرگ تر نشان دادن حمام کاربرد دارد.

%عکس - راهکارهای ایجاد فضای اسپا در حمام

استفاده از سینک های روشویی دوقلو

استفاده از سینک روشویی دوقلو گزینه ای مناسب برای استفاده در طراحی فضای اسپا در حمام می باشد. استفاده از سینک ها می تواند باعث ایجاد نقطه کانونی در طراحی حمام نیز شود. بهتر است برای انجام این کار از سینک های روشویی مدرن به جای سینک های سنتی استفاده نمایید.

%عکس - راهکارهای ایجاد فضای اسپا در حمام

استفاده از المان های طبیعی

استفاده از گیاهان در طراحی فضای اسپا نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. این امکان وجود دارد که به جای استفاده از یک گیاه از چند مدل گل و گیاه استفاده نمایید. استفاده از این راهکار در جهت دعوت از طبیعت آرام بخش به داخل حمام باعث ایجاد فضایی آرام بخش در اسپا می شود. استفاده از گل و گیاه طبیعی در جهت ایجاد فضایی سرزنده و هم چنین القای رنگ در حمام نیز کاربرد دارد.

%عکس - راهکارهای ایجاد فضای اسپا در حمام

استفاده از طیف رنگ های سبز و آبی

استفاده از طیف روشن رنگ آبی، نمونه ای از بهترین رنگ هایی است که می توان در طراحی اسپا مورد استفاده قرار داد. استفاده از برخی المان های تیره رنگ در کنار این رنگ باعث ایجاد کنتراست شده و نمای زیبایی ایجاد می کند. استفاده از طیف های روشن رنگ سبز و آبی یاد آور طبیعت بوده و باعث ایجاد آرامش در اسپا می شود.

%عکس - راهکارهای ایجاد فضای اسپا در حمام

استفاده از المان های متالیک

استفاده از المان هایی به رنگ متالیک در فضای اسپا می تواند نمای بسیار زیبایی ایجاد کند. برای مثال شما می توانید از المان های تزئینی با این ویژگی در طراحی حمام استفاده نمایید. همان طور که قبلا اشاره شد، از نکات مهم در طراحی اسپا توجه به سادگی و اجتناب از ایجاد هرگونه هرج و مرج می باشد. استفاده از المان هایی به رنگ متالیک می تواند گزینه ای مناسب برای ایجاد نقطه کانونی در طراحی ساده اسپا باشد. به این منظور می توانید از وسایل روشنایی با این ویژگی نیز استفاده نمایید. استفاده از المان های متالیک در کنار رنگ های روشن می تواند نمای زیبایی ایجاد کند.

%عکس - راهکارهای ایجاد فضای اسپا در حمام

نورپردازی مناسب

نورپردازی یکی از نکات مهمی است که در طراحی فضای اسپا باید به آن توجه داشته باشید. استفاده از وسایل روشنایی مناسب از جمله نکاتی است که در طراحی اسپا باید به آن توجه داشته باشید. یکی از بهترین گزینه هایی که در طراحی اسپا می توان از آن استفاده کرد، استفاده از سیستم کنترل روشنایی دیمر می باشد. استفاده از دیمر این امکان را برای شما فراهم می کند که میزان روشنایی را کنترل نمایید. برای مثال می توانید در هنگام ریلکس کردن نور محیط را کم تر کنید.

%عکس - راهکارهای ایجاد فضای اسپا در حمام

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم ارائه ایده هایی ساده در جهت طراحی فضای اسپا در حمام می باشد. شاید در ابتدا این گونه تصور کنید که ایجاد چنین فضایی متحمل هزینه زیادی می باشد. اما به واقع این چنین نیست و شما می توانید با توجه به جزئیاتی که به آن ها اشاره شد، نسبت به طراحی اسپا در حمام اقدام نمایید. استفاده از منابع آنلاین نیز می تواند در این زمینه به شما کمک کند.