ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

ایده های جذاب در طراحی راهرو

kianborna

arian

بسیاری از افراد در هنگام طراحی و دیزاین خانه، طراحی راهرو را فراموش کرده و یا اهمیت چندانی به آن نمی دهند. اما بد نیست بدانید که راهرو ها می توانند به عنوان فضایی دنج در نظر گرفته شوند و هم چنین می توانند به منظورهای مختلف مورد استفاده قرار گیرند. از این رو طراحی آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. از این رو تصمیم گرفتیم در این مطلب از ساختمانچی به بیان ایده هایی در زمینه طراحی این قسمت از خانه بپردازیم. در صورتی که شما نیز به دنبال ایده هایی برای طراحی راهرو خانه خود هستید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. بدون شک ایده هایی جذابی در این زمینه برای شما فراهم کرده ایم.

استفاده بهینه از فضای راهرو

از آن جایی که راهرو ها فضای بزرگی ندارند، بهتر است نهایت استفاده از فضای مورد نظر را داشته باشید. برای مثال قرار دادن یک نیمکت یا مبلمان در گوشه راهرو می تواند فضایی دنج ایجاد نماید. استفاده از کوسن و پارچه های رنگی و گیاهان طبیعی برای تزئین فضا می تواند نمایی بسیار چشم نوازی ایجاد کند. اگر از این ایده در طراحی راهرو استفاده نمایید، بدون شک یکی از قسمت های محبوب در طراحی داخلی در میان افراد خانواده خواهد شد. اگر به دنبال ایجاد فضایی برای مطالعه هستید، پیشنهاد ما استفاده از این ایده منحصر بفرد می باشد.

%عکس - ایده های جذاب در طراحی راهرو

استفاده از نیمکت چوبی

استفاده از نیمکت چوبی می تواند حال و هوایی به سبک روستیک در راهرو خانه ایجاد نماید. به یاد داشته باشید که استفاده از گیاهان می تواند در ایجاد فضایی منسجم در این قسمت به شما کمک کند. استفاده از ایده سبک روستیک می تواند در کنار سایر سبک های طراحی داخلی مورد استفاده قرار گیرد. قرار دادن یک آباژور پایه دار در کنار آن و ایجاد دیواری گالری مانند در بالای آن می تواند نمای بسیار زیبایی به راهرو خانه ببخشد.

%عکس - ایده های جذاب در طراحی راهرو

استفاده از ایده های مینیمال

استفاده از ایده های ساده و مینیمال می تواند گزینه ای مناسبی برای طراحی راهرو باشد. استفاده از المانی که از طراحی ساده ای برخوردار باشد، می تواند در ایجاد فضایی منحصر بفرد در جهت استفاده از ایده های سبک مینیمال کاربرد داشته باشند. برای مثال به این منظور می توانید از یک میز عثمانی استفاده کرده و از آن به عنوان فضای نشمین استفاده نمایید. آن چه که در تصویر مشاهده می نمایید، اجرای این ایده در فضای راهرو می باشد.

بخوانید!  خصوصیات دکوراسیون داخلی به سبک مراکشی

%عکس - ایده های جذاب در طراحی راهرو

استفاده از رنگ های ساحلی

استفاده از رنگ ها هر آن چیزی است که باید در طراحی راهرو خانه به آن توجه داشته باشید. استفاده از رنگ های ساحلی مانند آبی و رنگ شن و ماسه ای می توانند گزینه های مناسبی برای استفاده باشند. استفاده از این رنگ ها در کنار یکدیگر و یا در قالب استفاده از المان های مختلف می تواند در ایجاد بافت در فضای راهرو به شما کمک کنند.

%عکس - ایده های جذاب در طراحی راهرو

استفاده از رنگ صورتی

اگر به دنبال ایجاد فضایی دلنواز و آرام بخش هستید، استفاده از رنگ صورتی هم می تواند گزینه ای مناسب باشد. شاید شما از جمله افرادی باشید که به استفاده از این رنگ علاقمند هستید اما امکان استفاده از آن در طراحی اتاق نشمین برای شما وجود ندارد. از این رو  بهترین مکانی که می توانید از این رنگ استفاده نمایید، راهرو می باشد. به این منظور می توانید از یک صندلی و یا کاناپه صورتی رنگ استفاده نمایید.

%عکس - ایده های جذاب در طراحی راهرو

استفاده از الگوها

استفاده از الگوها از جمله ایده های مناسب در طراحی راهرو خانه شناخته می شود. استفاده از الگوها در قالب های مختلف امکان پذیر می باشد. برای مثال می توانید از یک فرش الگودار در این قسمت استفاده نمایید. استفاده از این ایده می تواند در ایجاد انسجام در فضای راهرو نیز به شما کمک کند.

%عکس - ایده های جذاب در طراحی راهرو

استفاده از رنگ ها غالب

اگر فضای راهرو بزرگ می باشد و به فکر ایجاد فضای نشیمن در آن هستید، پیشنهاد ما استفاده از رنگ های غالب در هنگام خرید صندلی می باشد. استفاده از صندلی و کاناپه ای که از رنگ غالب در آن استفاده شده است، می تواند نمای منحصر بفرد و چشم نوازی در راهرو خانه ایجاد نماید.

بخوانید!  انواع درب داخلی

%عکس - ایده های جذاب در طراحی راهرو

استفاده از یک تابلو هنری در ابعاد بزرگ

استفاده از یک تابلو هنری در ابعاد بزرگ که در آن از رنگ های مختلفی استفاده شده باشد، می تواند گزینه ای مناسب برای طراحی راهرو در نظر گرفته شود. استفاده از چنین المانی می تواند در ایجاد انسجام در فضای خانه نیز به شما کمک کند. استفاده از این ایده می تواند باعث ایجاد فضایی سرزنده در خانه به روشی ساده شود.

%عکس - ایده های جذاب در طراحی راهرو

ایجاد اتاق نشیمن کوچک در قسمت راهرو

استفاده از مبلمان و صندلی در قسمت راهرو خانه می تواند گزینه ای مناسب برای بهره مندی بیش تر از این فضا باشد. استفاده از صندلی و مبلمان کوچک مناسب در این قسمت می تواند باعث ایجاد اتاق نشیمن کوچکی در این قسمت شود. البته به یاد داشته باشید استفاده از این ایده منوط به بزرگ بودن فضای راهرو می باشد.

%عکس - ایده های جذاب در طراحی راهرو

استفاده از لوستر مناسب

اگر به دنبال خرید لوستر مناسب برای راهرو خانه هستید، پیشنهاد ما انتخاب نمونه ای از آن ها که از طراحی غالبی برخوردار است، می باشد. استفاده از لوستری با این ویژگی می تواند به نقطه کانونی در طراحی راهرو نیز تبدیل شود. پیشنهاد ما برای انتخاب لوستر در این قسمت استفاده از نمونه ای در ابعاد بزرگ و کریستال می باشد. این امکان نیز وجود دارد که از چند نمونه کوچک و چشم نواز آن ها در کنار یکدیگر استفاده نمایید.

%عکس - ایده های جذاب در طراحی راهرو

نکات پایانی

آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم، ارائه نکاتی در زمینه طراحی راهرو خانه می باشد. آیا طراحی خانه شما به گونه ای است که راهرو در آن وجود دارد؟ شما از چه ایده هایی برای طراحی آن استفاده کرده اید؟ به نظر شما استفاده از کدام یک از ایده های ارائه شده می تواند نمای جذاب و منحصر بفردی ایجاد نماید؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *