kianborna

digikala

abinbeton

آیا تاکنون به آویز گلدان فکر کرده اید؟ به این که به جای قرار دادن گل ها و گیاهان آپارتمانی در گوشه ای از منزل، آن ها را آویزان کنید و بیشتر در معرض نمایش بگذارید؟ همانطور که می دانید به راحتی می توان با استفاده از انواع استند گل یک گلخانه کوچک خانگی داشت اما بهتر است کمی متفاوت فکر کنید.

گل ها و گیاهانی که از سقف یا دیوار آویزان هستند جلوه ای بسیار متفاوت تری را به نمایش می گذارند، بنابراین زیبایی و اهمیت آن ها را در دکوراسیون نادیده نگیرید. آویز گلدان در اشکال مختلف و با متریال های متفاوت ساخته می شود که در این نوشته از ساختمانچی به معرفی انواع آن پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

انواع آویز گلدان

  • آویز گلدان کنفی

یکی از آویزهایی که برای قرار دادن گلدان در منزل می توانید از آن استفاده کنید آویز کنفی است. این آویزها یک کار هنری بوده و توسط دست بافته می شوند. تنها چیزی که برای ساخت آن ها لازم دارید دوک کناف و تخته یا سبد چوبی است. تنها با استفاده از کناف نیز می توان یک آویز زیبا خلق کرد و از زیبایی آن در خانه لذت برد.

آویز گلدان کنفی

آموزش ساخت آویز کنفی یا مکرمه

به منظور ساخت آویز کنفی یا مکرمه ای به وسایلی چون الیاف سفید یا هر رنگ دیگری نیاز دارید. همچنین می توانید به جای الیاف از طناب های کنفی نیز استفاده نمایید. قیچی، متر و چسب کاغذی از دیگر وسایل موردنیاز برای ساخت این آویزها می باشند.

ابتدا هشت رشته نخ را به اندازه دو برابر طولی که برای آویز مدنظر داریم، اندازه گیری می کنیم و با قیچی می بریم. سپس نخ ها را از وسط دو لا کرده و با یک تکه نخ دیگر گره ای را در انتهای آن ایجاد می کنیم.

در مرحله بعدی انتهای نخ ها را از هم جدا کرده و قسمت های گره خورده انتهایی را به وسیله یک چسب بر روی سطح صافی می چسبانیم. حال، هشت رشته نخ را دوتا دوتا از یکدیگر جدا می کنیم و از هرکدام از این دو رشته را نیز یکی را جدا کرده و در طول مشخصی به یکدیگر گره می زنیم.

بخوانید!  دکوراسیون منزل عروس و نکات ریز چیدمان آن

ساخت آویز کنفی یا مکرمه

دو رشته اول و آخر را نیز در همان ارتفاع مشخص گره زده و این کار را مجددا برای رشته نخ های دیگر گره خورده نیز تکرار می کنیم. در نهایت، انتهای نخ ها را با یکدیگر تراز کرده و با یک نخ گره می زنیم. در این مرحله آویز گلدان کنفی یا مکرمه شما آماده می باشد. می توانید گلدان خود را داخل این آویز قرار داده و از زیبایی آن لذت ببرید.

  • آویز گلدان چوبی

چوب یک متریال طبیعی است که حس و حالی از طبیعت را وارد فضای خانه می کند. به تصویر زیر نگاه کنید. زیبایی و جذابیتی که آویزهای چوبی به نمایش گذاشته اند بی نظیرند. شما می توانید از شاخه درخت یا گلدان چوبی فانتزی برای به نمایش گذاشتن گل و گیاه استفاده کنید. گلدان آویز را نیز می توانید از جنس چوب، شیشه، فلز، سفال و یا حصیر انتخاب نمائید. گلدان سفالی که بدین منظور انتخاب می کنید باید سبک وزن باشد.

آویز گلدان چوبی

  • آویز گلدان فلزی

آویزهای فلزی بهترین گزینه برای قرار دادن زیباترین گل های آپارتمانی هستند. یکی از مزیت های فلز قابلیت انعطاف پذیری آن است، از این رو با استفاده از آن به راحتی می توان اشکال مختلف هندسی را برای جای گلدان ساخت. فلز بسیار مقاوم است و در برابر عوامل مختلف سالم و بی عیب باقی می ماند. برای داشتن یک دکوراسیون داخلی زیبا می توانید از آویز مسی برای گل و گیاه استفاده نمائید.

آویز گلدان فلزی

  • آویز گلدان شیشه ای

استفاده از گلدان های شیشه ای به عنوان آویز نیز ایده ای بسیار جذاب است که افراد می توانند در طراحی دکوراسیون خانه خود از آن استفاده کنند. این گلدان ها در ابعاد و اشکال متفاوت در بازار موجود هستند و شما می توانید با توجه به سلیقه خود و تعداد گل ها نسبت به خرید آن ها اقدام نمائید. تراریوم پر از گل های آپارتمانی را به جای آن که بر روی میز قرار دهید به شیوه ای هنرمندانه از دیوار یا سقف آویزان کنید و نمایی متفاوت به اتاق ببخشید.

بخوانید!  باروک, سبکی کلاسیک در دکوراسیون داخلی

آویز گلدان کوچک شیشه ای

  • آویز گلدان پلاستیکی

پلاستیک از جمله متریال دیگری است که در ساخت این نوع آویزها مورد استفاده قرار می گیرد. آویزهای پلاستیکی در بازار بسیار رایج بوده و به دلیل قیمت پایین تری که نسبت به سایر آویزهای گلدان دارند، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. آویزهای پلاستیکی گلدان در انواع طرح و شکل ها وجود دارند و رنگ بندی آن ها بسیار متنوع می باشد.

گلدان آویز پلاستیکی

استفاده از گلدان های آویز در پارکینگ، نمای ساختمان، دیوارهای بالکن ها و تراس، نرده های حیاط، پارک ها و فضای شهری بسیار رواج دارد. آویزهای پلاستیکی گلدان در برابر شرایط مختلف آب و هوایی از مقاومت بالایی برخوردار می باشد و مدت زمان زیادی طول می کشد تا پوسیده شود یا بشکند.

جنس پلاستیک این نوع آویزها را به گونه ای انتخاب می کنند که در برابر نور خورشید مقاوم باشند و به راحتی تغییر رنگ ندهند. همچنین آویزهای گلدان پلاستیکی هیچ گاه زنگ نمی زنند و دچار خوردگی نمی شوند.

آویز گلدان پلاستیکی

کلام پایانی

آن چه در این نوشته از ساختمانچی به بیان آن پرداخته شد، ارائه انواع آویزهای گلدان و ویژگی های منحصربفرد هرکدام می باشد. امیدواریم این نوشته در انتخاب مدل مناسب آویز گلدان به شما عزیزان کمک کرده باشد. در صورت تمایل نقطه نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را در این خصوص با ما در میان بگذارید.

در انتهای این نوشته نیز، تعدادی از زیباترین عکس های آویز گلدان را با شما عزیزان به اشتراک می گذاریم که امیدواریم از دیدن آن ها لذت برده و جهت ایده گرفتن آن ها را بکار برید.

آویز شیشه ای

آویز گلدان مسی

گلدان آویز فلزی براق

گلدان آویز مدل لوستر

آویز گلدان زیبای مسی

گلدان آویز شیک

گلدان آویز شیشه ای مدل لامپ

گلدان آویز کوچک شیشه ای زیبا

گلدان آویز مکرومه

گلدان آویز چوبی زیبا

مدل آویز گلدان چوبی

آویز گلدان چوبی و کنفی

آویز گلدان بلند کنفی