%عکس - 5 نکته مهم در هنگام خرید کاشی حمام

5 نکته مهم در هنگام خرید کاشی حمام

kianborna

کاشی نمونه ای از بهترین المان های دکوراتیو می باشد که می توان در طراحی حمام از آن استفاده کرد. استفاده از کاشی از آن جهت که نه تنها باعث ایجاد فضایی زیبا می شود بلکه نمونه ای از المان های کاربردی در حمام نیز می باشد، گزینه ای مناسب برای انتخاب در نظر گرفته می شود. کاشی ها در انواع سایز، الگو، رنگ و متریال وجود دارند. برای مثال نمونه ای از کاشی هایی که می توان در طراحی حمام مورد استفاده قرار داد، کاشی های سرامیکی، شیشه ای و سنگی می باشد. از مزیت های استفاده از کاشی ها می توان به نگهداری آسان آن ها اشاره کرد. هم چنین این المان از مقاومت بالایی برخوردار بوده و در انواع شرایط آب و هوایی می توان از آن ها استفاده کرد. انتخاب انواع کاشی های مناسب نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. آن چه که در ادامه این مطلب از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم، ارائه نکاتی است که در هنگام انتخاب کاشی باید به شما کمک خواهد کرد.

%عکس - 5 نکته مهم در هنگام خرید کاشی حمام

انتخاب دیزاین و سبک طراحی حمام

اولین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب سبک طراحی است که در نظر دارید از آن در طراحی حمام استفاده نمایید. انتخاب سبک می تواند در انتخاب مناسب سایز، رنگ و متریال کاشی به شما کمک کند. برای مثال، اگر تمایل به اجرای تم جنگلی در طراحی حمام دارید ،استفاده از کاشی های سبز و قهوه ای رنگ می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده باشد. استفاده از کاشی های موزاییکی نیز می تواند در دستیابی به یک طراحی زیبا به شما کمک کند. قرار دادن این کاشی ها در کنار یکدیگر می تواند نمای زیبایی بر روی دیوار ایجاد کند.

%عکس - 5 نکته مهم در هنگام خرید کاشی حمام

اگر حمام خانه شما کوچک بوده و از نور طبیعی کافی برخوردار نمی باشد، می توانید با استفاده از کاشی شیشه ای براق به یک طراحی زیبا دست یابید. استفاده از این کاشی ها باعث انعکاس نور شده و همین امر نه تنها در روشن تر شدن بیش تر فضای حمام به شما کمک می کند، بلکه با بازتاب نور باعث بزرگ تر نشان دادن فضای حمام نیز می شود. استفاده از کاشی های شیشه ای رنگی بهترین گزینه برای انتخاب در طراحی حمام های کوچک و کم نور می باشد. انتخاب کاشی هایی که بتوان در انواع طراحی ها از آن ها استفاده کرد و به نوعی از تطبیق پذیری بالایی برخوردار است، می تواند گزینه ای مناسب برای انتخاب باشد.

%عکس - 5 نکته مهم در هنگام خرید کاشی حمام

انتخاب کاشی با متریال مناسب

کاشی ها انواع مختلفی داشته و در ساخت آن ها از انواع متریال استفاده می شود. برای مثال کاشی های سرامیکی، پورسلین، شیشه ای و سنگ طبیعی نمونه ای از آن ها می باشد. کاشی های سنگ طبیعی در انواع مختلف مانند گرانیت، مرمر، تراورتن وجود دارند. سرامیک بیشترین انواع سنگ طبیعی است که در ساخت کاشی مورد استفاده قرار می گیرد. هم چنین نمونه ای از مقرون به صرفه ترین انواع کاشی هایی است که می توان تهیه و از آن در طراحی حمام استفاده کرد. کاشی های پورسلین از آن جهت که در برابر آسیب دیدگی در مقابل آب از مقاومت بالایی برخوردار می باشند، شناخته شده بوده و برای استفاده در حمام گزینه ای مناسب می باشد. کاشی سنگ طبیعی از آن جهت که دارای بافت طبیعی می باشد و از مقاومت بالایی نیز برخوردار است، گزینه خوبی برای انتخاب می باشد. استفاده از این کاشی ها باعث ایجاد نمای زیبایی در حمام می شود.%عکس - 5 نکته مهم در هنگام خرید کاشی حمام

طول عمر کاشی

حمام یکی از قسمت های خانه است که اگر متریال های انتخابی در آن به درستی انتخاب نشوند، در معرض آسیب دیدگی در کوتاه مدت قرار می گیرند. بنابراین انتخاب متریالی که علاوه بر زیبایی از مقاومت و طول عمر بالایی برخوردار باشد، نیز حائز اهمیت می باشد. کاشی های مانند پورسلین و تراورتن از بافت سخت تری نسبت به سایر کاشی های سنگ طبیعی برخوردار می باشند. هم چنین این کاشی ها در برابر  آسیب دیدگی ناشی از آب نیز از مقاومت برخوردار می باشند.%عکس - 5 نکته مهم در هنگام خرید کاشی حمام

توجه به اندازه کاشی

اندازه کاشی نکته مهمی است که بسیاری از افراد به آن توجهی ندارند و به همین امر باعث می شود افراد زمان و پول خود را در بعضی از موارد هدر دهند. از این رو توجه به این نکته از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

%عکس - 5 نکته مهم در هنگام خرید کاشی حمام

برای اطمینان از انتخاب کاشی با اندازه مناسب، بهتر است نمونه ای از آن ها را بر روی دیوار و کف تست کنید و ایده کلی از نمای آن در ذهن خود تداعی نمایید. پیشنهاد ما استفاده از کاشی هایی با سایز کوچک برای حمام های کوچک و انتخاب نمونه بزرگ تر آن ها در طراحی حمام های بزرگ می باشد. در این صورت از ایجاد هرگونه هرج و مرج در فضای حمام جلوگیری به عمل می آید.

%عکس - 5 نکته مهم در هنگام خرید کاشی حمام

توجه به میزان بودجه

استفاده از کاشی مخصوصا استفاده از نمونه سنگ طبیعی آن ارزان قیمت نمی باشد. از این رو انتخاب نمونه ای مناسب از کاشی ها باید با توجه به میزان بودجه ای که در نظر دارید، صورت پذیرد. پیشنهاد ما به شما این است که در هنگام خرید کاشی حداقل پنج درصد بیش تر از نیاز واقعی نسبت به خرید کاشی اقدام نمایید. چرا که در طول فرایند نصب امکان شکستگی کاشی ها وجود دارد و به  همین خاطر بهتر است برای جلوگیری از تاخیر در روند کار کاشی بیش تری در اختیار داشته باشید.%عکس - 5 نکته مهم در هنگام خرید کاشی حمام

نکات پایانی

طراحی حمام نیز مانند طراحی سایر قسمت های خانه از اهمیت برخوردار می باشد. یکی از المان های تاثیرگذار در طراحی حمام انتخاب کاشی مناسب می باشد. کاشی نمونه ای از بهترین متریال هایی است که می توان در طراحی حمام از آن استفاده کرد. آن چه که در این مطلب به بیان آن پرداختیم نکات مهم در هنگام انتخاب کاشی می باشد. بعد از انتخاب و نصب کاشی تمیز کردن دائمی آن ها با استفاده از آب گرم می تواند ظاهر آن ها را مانند روز اول نگه دارد. در صورتی که تمایل به افزایش پتانسیل راهکارهای طراحی و دیزاین حمام دارید، استفاده از کاشی هایی با رنگ های تطبیق پذیر که نسبت به سایر کاشی ها نیاز به نگهداری کم تری دارند، نکته مهمی است که باید مورد توجه قرار دهید.