%عکس - 5 فاکتور موثر در زیباسازی فضای حمام و دستشویی

5 فاکتور موثر در زیباسازی فضای حمام و دستشویی

kianborna

دکوراسیون داخلی همواره از نظر معماران و طراحان ساختمان موضوعی بسیار جذاب و کاربردی به شمار میرود. در طراحی دکوراسیون منازل تمام بخش های خانه مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفته و طراحی مورد نظر در آنها اجرا میشود. همان طور که دکوراسیون اتاق خواب, آشپزخانه, اتاق نشیمن و … از اهمیت ویژه ای برخوردار است, نمیتوان اهمیت حمام و سویس بهداشتی را نادیده گرفت.

اگر طراحی دکوراسیون این مکان ها اصولی و بر اساس فاکتورهای موثر صورت گیرد, نمای خانه دگرگون شده و فضایی دلگشا, زیبا و کاربردی در فضای خانه ایجاد میشود. توجه به یکسری عوامل قبل از طراحی حمام و سرویس بهداشتی کمک شایانی به زیباتر شدن این مکان ها میکند و نمای آنها را نسبت به خانه های معمولی شیک تر و مدرن تر جلوه میدهد.

این فاکتورها شامل موارد زیر میباشند:

رنگ روشن

انتخاب رنگ مناسب تاثیر بسزایی در بزرگ نمایی و یا کوچک نما دادن یک فضا دارد. رنگ های روشن فضا را بازتر و دلگشاتر نشان میدهند اما رنگ های تیره فضا را خفه و کوچک میکنند. بنابراین سعی کنید برای دیوارپوش و کفپوش از مصالحی استفاده کنید که رنگ آنها ملایم یا سفید است.

%عکس - 5 فاکتور موثر در زیباسازی فضای حمام و دستشویی

شلف های دیواری

استفاده از قفسه های دیواری در دکوراسیون حمام و توالت به مرتب و تمیز نشان دادن این مکان ها کمک میکند. اشیاء و لوازمی مورد نیاز را در شلف های دیواری قرار دهید و مرتب بچینید. با انجام اینکار نوعی نظم و آراستگی در فضا به چشم میخورد. از قفسه های دیواری هم میتوان به عنوان عنصری دکوراتیو استفاده نمود و هم به عنوان المانی برای بهینه سازی فضاهای کوچک از آنها بهره برد.

%عکس - 5 فاکتور موثر در زیباسازی فضای حمام و دستشوییکابین دوش

در خانه هایی که حمام و توالت آنها در کنار هم و در یک جا قرار دارند میتوان با استفاده از کابین دوش این دو فضا را از هم تفکیک نمود. کابین های شیشه ای زیباترین و مدرن ترین نوع کابین ها محسوب میشوند که استفاده از آنها نمایی شیک و جذاب ایجاد میکند.

%عکس - 5 فاکتور موثر در زیباسازی فضای حمام و دستشوییآینه دکوراتیو

آینه عنصری دکوراتیو و بسیار موثر در زیبایی دکوراسیون محسوب میشود. انعکاس نور در آینه باعث نورپردازی و زیباسازی فضا میشود و علاوه بر آن فضای مورد نظر را بزرگتر نشان میدهد.

%عکس - 5 فاکتور موثر در زیباسازی فضای حمام و دستشوییعناصر و اجزاء

انتخاب درست لوازم جانبی مانند سینک روشویی, رادیاتور حوله خشک کن, دوش و … بر اساس متریال های مقاوم و هماهنگ کردن آنها با رنگ دیوارها و کف, فضایی بسیار شیک و مدرن ایجاد میکند. سینک روشویی و دوش در طرح ها و جنس های متفاوتی تولید میشوند, بنابراین نمونه ای از آنها را انتخاب کنید که با دکوراسیون مورد نظر شما همخوانی داشته باشد.

%عکس - 5 فاکتور موثر در زیباسازی فضای حمام و دستشویی