ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

5 عامل موثر در طراحی دکوراسیون داخلی

arian

kianborna

دکوراسیون داخلی از جمله مواردی ست که بعد از ساخت یک خانه باید مورد توجه قرار گیرد. امروزه موضوع طراحی داخلی از اهمیت ویژه ای در بین معماران و طراحان ساختمانی برخوردار است و با توجه به ضروری بودن این امر همواره راهکارهای جدیدی برای ایجاد طرحی نو و خلاقانه در محیط خانه توسط کارشناسان ارائه میشود. رعایت چند نکته ضروری در طراحی داخلی کمک شایانی به ایجاد فضایی شیک و جذاب میکند و فضای یکنواخت و بی روح خانه را به محیطی دوست داشتنی تبدیل مینماید. در ادامه به نکاتی اشاره شده که تاثیر بسزایی در زیباسازی فضای خانه ایفا میکنند.

چیدمان وسایل

یکی از نکاتی که در دکوراسیون داخلی اهمیت بسیار زیادی دارد نحوه چیدمان وسایل است. طریقه چیدمان مبلمان, فرش, تابلو, آباژور و سایر وسایل باید به نحوی باشد که تناسب در فضای خانه رعایت شود و نوعی نظم و هارمونی در دکوراسیون به چشم بیاید. استفاده از وسایل اضافی, فضای خانه را شلوغ کرده و نمای آن را کوچک میکند. در چیدمان وسایل باید دقت لازم صورت گیرد تا از هر نوع هرج و مرج در محیط خانه اجتناب شود و فضایی باز و دلگشا با دکوراسیونی مناسب ایجاد شود.

%عکس - 5 عامل موثر در طراحی دکوراسیون داخلی

استفاده از گیاهان طبیعی

استفاده از گل های طبیعی نه تنها باعث شادابی و سرزندگی شما میشود بلکه هوا را تصفیه کرده و ریه های شما را از هوای تازه پر میکند. گل های آپارتمانی آرام بخش هستند و قرار دادن آنها در فضای ساختمان باعث پاکسازی هوا و زیبایی فضا میشود. تنوع این نوع گل ها بسیار زیاد است و آنها را میتوان در قسمت های مختلف خانه از جمله کنار تلویزیون, میز کنار مبل, میز کامپیوتر و … قرار داد.

بخوانید!  ام دی اف با روکش ملامینه

%عکس - 5 عامل موثر در طراحی دکوراسیون داخلیاستفاده از قاب عکس

استفاده از  قاب عکس با رنگ های متفاوت نمایی بسیار زیبا در دکوراسیون داخلی ایجاد میکند. قاب عکس تزیین مناسبی برای دیوارهای خالی است. متخصصین دکوراسیون داخلی پیشنهاد میکنند که قاب هایی با رنگ روشن در اتاق خواب و قاب هایی با رنگ تیره را در سالن پذیرایی قرار دهید.

%عکس - 5 عامل موثر در طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ آمیزی دیوارها

رنگ یکی از معیارهای مهم در طراحی داخلی ساختمان است و از طریق آن میتوان فضای کسالت بار و تکراری را به محیطی روح بخش تبدبل نمود. رنگ تاثیر مهمی در روح و روان افراد دارد. انتخاب رنگ های ملایم و آرامش بخش نقش مهمی در ایجاد حس خوب در افراد دارد. برای رنگ اتاق خواب بهتر است از رنگ های ارام بخش و برای رنگ اتاق پذیرایی از رنگ های پر انرژی استفاده شود.

%عکس - 5 عامل موثر در طراحی دکوراسیون داخلی

نصب آینه بر روی دیوار

یکی از ایده های خلاقانه که با کمترین هزینه قابل اجرا در دکوراسیون داخلی میباشد, استفاده از آینه است. نصب آینه در فضای کوچک باعث بزرگتر نما دادن آن میشود و انعکاس نور در آن جلوه ای بسیار زیبا ایجاد میکند.

%عکس - 5 عامل موثر در طراحی دکوراسیون داخلی

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *