بنر آچاریست تبلیغات
 
بنر کی پلاس بنر آبین
%عکس - 5 راهکار برای طراحی دکوراسیون بالکن های کوچک

5 راهکار برای طراحی دکوراسیون بالکن های کوچک

khedmatazma

kianborna

امروزه اکثر افراد در خانه های آپارتمانی سکونت دارند و با کمبود فضایی مانند حیاط برای تفریح, استراحت و یا کاشت گل و گیاه مواجه هستند. نداشتن حیاط دلیلی برای لذت نبردن از فضای باز نیست, شما میتوانید از بالکن خانه خود نهایت استفاده را ببرید و این مکان را به محیطی جذاب و زیبا برای استراحت و یا تفریح تبدیل کنید. در این نوشته به 5 راهکار برای بهره وری مناسب از فضای بالکن پرداخته شده, راهکارهایی که به شما کمک میکند تا بالکن خانه خود را به محیطی دلنشین برای استراحت عصرگاهی یا شبانگاهی تبدیل کنید و از این مکان لذت ببرید.

ایجاد حس آرامش و راحتی

راحتی و آسایش اولین نکته ایست که در طراحی بالکن آپارتمان باید به آن توجه شود. فضای بالکن ها اصولا کوچک و محدود هستند, بنابراین برای ایجاد حسی سرشار از آرامش, انتخاب صندلی یا مبل برای این مکان باید کاملا هوشمندانه صورت گیرد. چه بخواهید یک صندلی دوست داشتنی یا یک تخت کوچک برای استراحت در این مکان قرار دهید باید آنها را به نحوی انتخاب کنید که فضایی راحت در بالکن خانه برای استراحت و آرامش فراهم کند.

%عکس - 5 راهکار برای طراحی دکوراسیون بالکن های کوچک

پر رنگ نمودن فضا با رنگ های جذاب

هیچ چیز به اندازه رنگ های شاد و جذاب,  بالکن خانه شما را زیبا نمیکند. لوازم و وسایلی که در بالکن قرار میگیرند را با رنگ های پررنگ برجسته تر نشان دهید و حسی خوب برای خود ایجاد کنید به نحوی که موقع خروج از بالکن لبخند بر لبانتان جاری شود. اگر فضای خنثی مد نظر شماست از یک نوع رنگ برای برجسته تر شدن بعضی اشیاء استفاده کنید. مثلا از چراغ ها و بالشتک های دکوراتیو تک رنگ میتوانید بهره ببرید.

%عکس - 5 راهکار برای طراحی دکوراسیون بالکن های کوچک

ایجاد یک گلخانه کوچک

نداشتن حیاط و فضای باز برای پرورش گیاهان نباید منجر به فراموشی گل و گیاه شود. سعی کنید در بالکن کوچک خانه خود یک باغچه کوچک بسازید و از رشد و پروش گیاهان و حس ناب زندگی که از آنها دریافت میکنید, لذت ببرید. امروزه گیاهان آپارتمانی در انواع, طرح و رنگ های متفاوت وجود دارند و قابل استفاده در هر مکانی از ساختمان میباشند. با استفاده از این گل ها زیبایی را در خانه خود به ارمغان بیاورید.

 

الگوهای متفاوت را ترکیب کنید

از ترکیب الگوهای دکوراتیو در بالکن خانه خود نهراسید . ترکیب سبک های طراحی متفاوت با رنگ های متنوع نمایی زیبا ایجاد و بالکن خانه شما را چشم نواز میکند. گاهی ترکیب دو سبک دکوراسیون داخلی نمای زیبایی ایجاد میکند که از نظر طرح و رنگ کاملا منحصر به فرد و خاص است.

%عکس - 5 راهکار برای طراحی دکوراسیون بالکن های کوچک

آویزان نمودن لامپ های رشته ای

یک روشنایی جذاب و خیره کننده به فضای بالکن خود اضافه کنید. انجام این کار مکانی لذت بخش ایجاد میکند که میتواند در هر ساعت از روز و شب برای تفریح مورد استفاده قرار گیرد. لزومی برای استفاده از لامپ های گران قیمت نیست, با هزینه ای ناچیز میتوانید لامپ های رشته ای را خریداری نموده و در بالکن نصب کنید.

%عکس - 5 راهکار برای طراحی دکوراسیون بالکن های کوچک