بنر آبینتبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - 4 اشتباه رایج در طراحی حمام

4 اشتباه رایج در طراحی حمام

arian

khedmatazma

kianborna

اکثر ما طراحان داخلی بسیار حرفه ای نیستیم، از این رو ممکن است بعضی اوقات دچار اشتباهاتی شویم. اکنون وقت یادگیری است. درست است! نمی توان برای همیشه راهکارهای غلط و نامناسب را تکرار نمود، بنابراین به راحتی آن ها را باید اصلاح کرد تا دکوراسیون خانه شما کاربردی و جذاب به نظر بیاید. در این نوشته از ساختمانچی قصد داریم 4 اشتباه رایج در طراحی حمام را به شما معرفی کنیم تا با راه حل هایی بسیار ساده نسبت به اصلاح آن ها اقدام نمائید. اگر یک یا تمام این اشتباهات را مرتکب شده اید نگران نباشید. ما به شما کمک خواهیم کرد. با ساختمانچی همراه باشید.

نورپردازی نامناسب%عکس - 4 اشتباه رایج در طراحی حمام

آیا حمام خود را به گونه ای نورپردازی کرده اید که بسیار روشن و نامتعارف به نظر می رسد؟ مسلماً این اشتباهی است که در طراحی اکثر حمام ها دیده می شود. نورپردازی لایه ای راهکاری برای ایجاد یک فضای کاربردی است و فضای حمام از این اصل مستثنی نمی باشد. این نوع نورپردازی انجام امور روزانه مانند اصلاح و یا مسواک زدن را راحت تر می کند. اگر مطمئن نیستید نورپردازی لایه ای به چه صورت خواهد بود به مثال های زیر توجه کنید:

نورپردازی کلی

این نورپردازی به افزودن المان های نورپردازی برای روشن کردن هر نقطه از فضا اشاره دارد.

نورپردازی تاکیدی

در نورپردازی تاکیدی در اطراف آینه یا میز آرایش لامپ اضافی نصب می شود. اگر از وان حمام برای ریلکسیشن استفاده می کنید می توانید از نور برای تاکید بر این نقطه استفاده نمائید.

نورپردازی کاربردی

آینه های زیبا و درخشان می توانند به جذاب تر نشان دادن فضا کمک کنند.

عدم سازماندهی وسایل حمام%عکس - 4 اشتباه رایج در طراحی حمام

همانند نورپردازی لایه ای، این اشتباه هم عملکرد و هم شکل را تحت تاثیر قرار می دهد. حمام هایی که فضای کافی برای نگهداری وسایل و سازمان دهی آن ها ندارند بسیار رایج هستند. در این حمام ها اشیاء و وسایل در فضای حمام پخش هستند و نوعی هرج و مرج و بهم ریختگی به چشم می خورد. وقت آن رسیده که در مورد فضاهای ذخیره سازی وسایل فکری کرد. اولین گام برای حل این مشکل این است که بدانید دقیقاً به چه چیز نیاز دارید. سعی کنید به انجام کارهای روزمره پرداخته و متوجه شوید مناسب ترین مکان برای قرار دادن وسایل کجاست. سپس به فروشگاه هایی که قفسه ها و یا طبقات مناسب برای قرار دادن وسایل حمام دارند سر بزنید و با توجه به حمام خود نسبت به خرید مناسب ترین آن ها اقدام نمائید. تنها بر ارزان ترین مدل تکیه نکنید بلکه کارایی را مد نظر قرار دهید. پس از خریداری المان مورد نظر و نصب آن در حمام می توانید آن را با المان های دکوراتیو مانند سبدهای چوبی مزین کنید.

عدم تناسب تجهیزات حمام%عکس - 4 اشتباه رایج در طراحی حمام

هنگامی که برای حمام خانه خود لوازم و وسایل ضروری خریداری می کنید حتماً به تناسب بین آن ها توجه کنید. این وسایل از نظر ظاهری باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند. برای مثال ممکن است دو نوع از تجهیزات حمام از جمله شیرآلات بهداشتی از یک متریال ساخته شده باشند اما روکش آن ها متفاوت باشد، در این صورت نوعی عدم تناسب در فضا به چشم خواهد خورد. هنگام خرید تجهیزات و لوازم مورد نیاز حمام بهتر است به همخوانی بین اشیاء توجه شود.

فراموش کردن نصب کمد

%عکس - 4 اشتباه رایج در طراحی حمام

گاهی اوقات ممکن است به دلیل کوچک بودن فضای حمام از این هراس داشته باشید که نصب انواع کابینت منجر به شلوغ شدن فضا خواهد شد. اما این تصور غلطی است زیرا کمدها و کاببینت های حمام به فضا نظم و سامان بخشیده و از هرج و مرج جلوگیری می کنند. نصب کابینت در حمام فضا را هدفمند و شخصی می کند و فضای مناسبی برای نگهداری و ذخیره سازی وسایل ضروری فراهم می نماید. به این نکته توجه کنید که شما برای ایجاد نمایی منجسم یافته در حمام نیازی به کمدهای بسیار ندارید. با توجه به وسایل و نیاز خود نسبت به نصب کمد اقدام نمائید.

عدم توجه به المان های دکوراتیو%عکس - 4 اشتباه رایج در طراحی حمام

برخی از افراد تصور می کنند حمام مکان مناسبی برای قرار دادن عناصر دکوراتیو نیست اما این باور کاملاً اشتباه است. المان های دکوراتیو به تمام فضاها روح و جان می بخشند و آن ها را زیباتر از آنچه که هستند نشان می دهند. شما می توانید بر روی کانتر حمام خود شمع های زینتی و گلدان های زیبای گل قرار دهید. وجود عناصر سبز رنگ به فضای حمام آرامش خاصی می دهند و زیبایی فضای آن را دو برابر می کنند. علاوه بر آن برخی وسایل خود را که روزمره با آن ها سر و کار دارید درون یک سینی زیبا بر روی کانتر بگذارید تا همیشه در دسترس باشند.

اشتباهاتی که در طراحی دکوراسیون حمام رخ می دهند را می توان به راحتی رفع کرد و از تکرار آن ها پرهیز نمود. شما می توانید از آن ها درس گرفته و تغییرات بی نظیری ایجاد نمائید. آیا تاکنون این اشتباهات را هنگام طراحی دکوراسیون حمام خانه خود انجام داده اید؟ بهترین ایده های طراحی حمام از نظر شما چه مواردی هستند؟ از طریق کامنت ما را از آن ها آگاه سازید.