%عکس - 10 ایده برتر در طراحی کوراسیون داخلی

10 ایده برتر در طراحی کوراسیون داخلی

kianborna

زمانی که صحبت از اجرای طراحی داخلی به میان می آید، باید به فکر استفاده از ایده ها و راهکارهای اصولی در این زمینه باشید. امروزه گزینه های زیادی در جهت تحقق این امر وجود دارد و تنها انتخاب آگاهانه باید صورت پذیرد. توجه داشته باشید که در طراحی داخلی به دنبال استفاده از ایده هایی باشید که با سبک شخصیتی شما تطابق پذیر می باشد. در طراحی دکوراسیون داخلی اصول و قواعدی کلی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها به یک طراحی اصولی دست یابید. برای آشنایی با این قواعد و نکات در ادامه با ما همراه باشید.

استفاده از شلف های بلند

استفاده از شلف یکی از ایده های کاربردی است که می توانید در طراحی داخلی از آن ها استفاده نمایید. در بسیای از طراحی ها، شلف ها به صورت عمودی بر روی دیوار نصب می شوند. اما شاید وقت آن رسیده است که در استفاده از آن ها خلاقیت به خرج دهید. به همین خاطر می توانید مانند آن چه که در تصویر مشاهده می نمایید، نسبت به نصب شلف ها به صورت افقی اقدام نمایید. استفاده از این ایده در طراحی مدرن کاربرد داشته و نمای متفاوتی نسبت به سایر شلف ها ایجاد می کند. استفاده از این روش می تواند فضای بیش تری را نیز در اختیار شما قرار دهد.

%عکس - 10 ایده برتر در طراحی کوراسیون داخلی

استفاده از میزهای باریک با طول زیاد

استفاده از میزهای باریک این امکان را فراهم می کند که به راحتی از آن ها در کنار صندلی استفاده نمایید. استفاده از میزی با این ویژگی فضای کم تری نیز اشغال می کنند. هم چنین طول زیاد آن ها باعث می شود که فضای کافی برای قرار دادن وسایل نیز داشته باشید. توجه داشته باشید که بلندی این میز باید به گونه ای باشد که زمانی که بر  روی صندلی می نشینید، بتوانید به راحتی از آن استفاده نمایید. بنابراین بلندی آن باید با بلندی مبلمان هماهنگی داشته باشد. در بیش تر مواقع ممکن است پیدا کردن میزی با این ویژگی کار آسانی نباشد و در این صورت می توانید نسبت به سفارش آن برای ساخت اقدام نمایید. آن چه که در این تصویر می بینید نمونه ای از این میزها می باشد.

%عکس - 10 ایده برتر در طراحی کوراسیون داخلی

استفاده از آباژور پایه دار در کنار تخت خواب

زمانی که صحبت به استفاده از آباژور به میان می آید، بسیاری از افراد به فکر استفاده از انواع آباژور که بر روی میز در کنار تخت قرار می گیرد، می افتند. اما می توان در این زمینه ایده هاه خلاقانه تری هم داشت. به همین دلیل پیشنهاد ما به شما استفاده از آباژور پایه دار در کنار تخت خواب می باشد. استفاده از این آباژورها نمای زیبایی ایجاد کرده و فضای اضافه ای هم اشغال نمی کنند.

%عکس - 10 ایده برتر در طراحی کوراسیون داخلی

استفاده از نورپردازی دکوراتیو

زمانی که صحبت از نورپردازی به میان می آید، بسیاری از افراد تنها به استفاده از لوستر و لامپ هایی که عموما در سقف تعبیه می شوند. می افتند. این نورپردازی در دسته نورپردازی عمومی قرار می گیرد و از اهمیت ویژه ای در طراحی داخلی برخوردار است. اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید استفاده از نورپردازی دکوراتیو می باشد. استفاده از نورپردازی دکوراتیو برای نمایش اثر هنری ویژه یا ویژگی های معماری زیبا مورد استفاده قرار می گیرد.

%عکس - 10 ایده برتر در طراحی کوراسیون داخلی

انتخاب میز مناسب مبلمان

آن چه که امروزه کم تر از آن استفاده می شود، ست کردن تمامی المان ها با یکدیگر می باشد. برای مثال امروزه برخی از افراد به جای استفاده از انواع مبلمانی که کامل ست باشد خودداری می نمایند. انتخاب میز هم در این دسته قرار می گیرد. برای مثال این امکان برای شما وجود دارد که برخلاف بسیاری از افراد که به استفاده از میز عسلی در کنار مبل علاقه دارند از میزهای عثمانی استفاده نمایید. شکستن کلیشه ها در این زمینه می تواند نتیجه خوبی در پی داشته باشد. استفاده از میزهای عثمانی این امکان را برای شما فراهم می کنند که در زمان نیاز فضای اضافه برای نشستن داشته باشید.

%عکس - 10 ایده برتر در طراحی کوراسیون داخلی

استفاده از میز قهوه خوری مناسب

استفاده از چند میز قهوه خوری کوچک به جای استفاده از نمونه ای بزرگ از آن ها می تواند ایده خوبی در جهت اجرا باشد. این گونه میزها انواع و شکل های متفاوتی دارند و شما می توانید با توجه به سبک طراحی نمونه ای مناسب از آن ها را انتخاب نمایید.

%عکس - 10 ایده برتر در طراحی کوراسیون داخلی

استفاده از قانون نامتقارن سازی

شاید زمانی که صحبت از طراحی دکوراسیون داخلی خانه به میان می آید، بیش تر افراد به دنبال استفاده از یک تابلو هنری در بالای کاناپه باشند. اما شاید وقت آن رسیده است که کمی در این مورد خلاقیت به خرج دهیم. در بسیاری موارد افراد به دنبال اجرای ایده هایی در جهت طراحی متقارن می باشند. اما آیا تا به حال به فکر استفاده از قانون نامتقارن سازی بوده اید؟ برای مثال شما می توانید به جای استفاده از دو المان به صورت متقارن، از یک آینه بزرگ استفاده نمایید.

%عکس - 10 ایده برتر در طراحی کوراسیون داخلی

استفاده از پنل های چوبی مدرن

استفاده از پنل های چوبی یکی از روش هایی است که می توانید از آن در طراحی داخلی استفاده نمایید. به این منظور می توانید از دیوار اصلی برای اجرای این ایده استفاده نمایید. انجام این  کار باعث می شود دیوار به نقطه کانونی در اتاق تبدیل شود.

%عکس - 10 ایده برتر در طراحی کوراسیون داخلی

استفاده از متریال های مختلف در طراحی آشپزخانه

یکی دیگر از قسمت های خانه که می توان در طراحی آن از ست کردن کلیه المان ها خودداری کرد، آشپزخانه می باشد. برای مثال اگر از کابینت های چوبی در طراحی آشپزخانه استفاده کرده اید، می توانید برای انتخاب کانتر آشپزخانه از انواع گرانیتی استفاده نمایید. هم چنین استفاده از رنگ های مختلف که با یکدیگر تطبیق پذیر هستند نیز می تواند ایده ای مناسب در این زمینه باشد. این بدان معناست که از استفاده یک رنگ به تنهایی خودداری نمایید.

%عکس - 10 ایده برتر در طراحی کوراسیون داخلی

استفاده از لوستر مناسب

یکی دیگر از نکات مهم در طراحی داخلی انتخاب لوستر مناسب می باشد. استفاده از لوستر باید در فضایی که برای نشیمن انتخاب شده است انجام پذیرد. انتخاب این المان باید با توجه به سبک طراحی که از آن استفاده نموده اید، صورت پذیرد. لوسترهای کریستال نمونه ای زیبا برای استفاده می باشند.

%عکس - 10 ایده برتر در طراحی کوراسیون داخلی