ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

10 ایده برای تغییر در آشپزخانه

arian

kianborna

آشپزخانه یکی از مهم ترین قسمت های خانه به شمار می آید، از این رو در طراحی آن باید جوانب مختلفی از جمله ایجاد فضایی راحت در عین حال منحصر بفرد را در نظر گرفت. امروزه آشپزخانه ها تنها مکانی برای آشپزی نیستند، بلکه از آن ها به عنوان مکانی برای هم نشینی با خانواده و صرف غذا نیز استفاده می شود. به همین خاطر طراحی آن باید به گونه ای باشد که پاسخگوی نیازهای مختلف باشد. در این جا به بیان تازه ترین ایده ها در این زمینه می پردازیم. به یاد داشته باشید که برای ایجاد تغییر در آشپزخانه نیازی به اجرایی کردن همه ایده ها نیست و شما می توانید تنها با اجرایی کردن دو نمونه از آنها به نتیجه دلخواه دست یابید. با ما همراه باشید.

%عکس - 10 ایده برای تغییر در آشپزخانه

تغییر رنگ سفید به خاکستری

اگر به دنبال تغییر رنگ آشپزخانه هستید، رنگ خاکستری را در نظر داشته باشید. امروزه استفاده از رنگ خاکستری در طراحی داخلی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است و بسیاری از افراد آن را جایگزین رنگ سفید کرده اند. یکی دیگر از راهکارها ترکیب رنگ خاکستری با رنگی دیگر می باشد. برای مثال شما می توانید از ترکیب رنگ خاکستری و قهوه ای در آشپزخانه استفاده نمایید.

%عکس - 10 ایده برای تغییر در آشپزخانه

تغییر ظاهر آشپزخانه

امروزه نه تنها ایجاد تغییر در رنگ آشپزخانه، بلکه بازسازی آن نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به همین منظور در انجام این کار توجه به کارایی طراحی و وسایل استفاده شده در آشپزخانه نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای مثال استفاده از درب هایی که در قسمت آبچکان تعبیه شده و به طرف بالا باز می شوند، نمونه ای از ایده های کارامد و کاربردی برای آشپزخانه های کوچک محسوب می شود.

%عکس - 10 ایده برای تغییر در آشپزخانه

ترکیب رنگ های سیاه و سفید

ترکیب این دو رنگ هیچ گاه قدیمی نمی شود. رنگ های سیاه و سفید کنتراست زیبایی در کنار یکدیگر ایجاد می کنند و زیبایی آن ها نیز به همین خاطر می باشد. استفاده از این دو رنگ برای کابینت و دیگر المان های موجود در آشپزخانه و در کنار آن ها استفاده از کفپوش های چوبی نمای بسیار زیبایی در آشپزخانه ایجاد می کند.

بخوانید!  11 ایده طراحی حمام کوچک

استفاده از سینک های رنگی

امروزه سینک هایی که تنها به رنگ استیل بودند جای خود را به انواع رنگی آن ها داده اند. در طراحی آشپزخانه، استفاده از سینک های رنگی طرفداران زیادی پیدا کرده است. از این سینک ها می توان در انواع آشپزخانه ها استفاده کرد. استفاده از این سینک ها باعث القای رنگ به آشپزخانه می شود.

%عکس - 10 ایده برای تغییر در آشپزخانه

استفاده از لوسترهای مناسب آشپزخانه

تعویض لامپ های قدیمی آشپزخانه با نمونه ای از لوسترهای مناسب، باعث ایجاد تغییر چشمگیری در آشپزخانه می شود. برای انجام این کار می توانید از انواع لوسترهای کریستالی نیز استفاده نمایید. به طور قطع انجام این کار نتیجه خوبی در پی خواهد داشت. از این لوسترها می توان هم برای نورپردازی عمومی و هم به عنوان نورپردازی کاربردی استفاده کرد. برای مثال استفاده از آن ها بالای کانتر نمونه ای از نورپردازی کاربردی تلقی می شوند.

%عکس - 10 ایده برای تغییر در آشپزخانه

استفاده از کاشی شیشه ای

استفاده از کاشی شیشه ای در آشپزخانه باعث ایجاد فضایی لوکس و خیره کننده می شود. کاشی های شیشه ای نه تنها از ظاهر بسیار زیبایی برخوردار هستند، بلکه باعث بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه نیز می شوند. از این رو استفاده از آن ها برای آشپزخانه های کوچک بسیار مناسب می باشد. این کاشی ها در انواع رنگ وجود دارند و شما می توانیدبا توجه به رنگ آشپزخانه نمونه ای مناسب از آن ها را انتخاب نمایید.

%عکس - 10 ایده برای تغییر در آشپزخانه

استفاده بهینه از فضای کابینت ها

استفاده از وسایلی که جای زیادی می گیرند در آشپزخانه های کوچک اشتباه بزرگی محسوب می شود. استفاده بهینه از فضای آشپزخانه و کابینت ها نیز از جمله موارد حائز اهمیت می باشد، که باید به آن توجه داشته باشید. آن چه که در تصویر مشاهده می کنید نمونه ای از استفاده بهینه فضای کابیت می باشد.

استفاده از المان های مدرن

امروزه با در دسترس بودن کلیه المان ها، طراحی آشپزخانه ای مدرن کاری بسیار راحت می باشد. برای مثال از جمله ایده هایی که در آشپزخانه های امروزی مورد استفاده قرار می گیرد، نصب لامپ های سنسور دار برای آشپزخانه می باشد. استفاده از این لامپ ها به این گونه است که با ورود به آشپزخانه این لامپ ها روشن شده و در هنگام خروج خاموش می شود. امروزه انواع شیرالات سنسوردار نیز در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از مواردی این چنین به راحتی شما و کلیه افراد خانواده در آشپزخانه کمک می کند. استفاده از دو مورد ذکر شده می تواند در صرفه جویی انرژی و در نتیجه کاهش هزینه ها نیز کمک کند.

بخوانید!  کناف دیوار، مزایا و کاربرد آن

استفاده از متریال های مقرون به صرفه در آشپزخانه

لمینت ها از جمله متریالی است که می توان در قسمت های مختلف مانند کفپوش و کانتر آشپزخانه از آن استفاده کرد. استفاده از این متریال در آشپزخانه گستردگی فراوانی دارد. لمینت از جمله متریالی است که علاوه بر این که از قیمت خوبی برخوردار است مقاومت و طول عمر بالایی نیز دارد. لمینت ها در شکل های مختلف از گرانیت گرفته تا مرمر وجود دارند. به همین خاطر استفاده از این متریال می تواند پاسخگوی نیازها و سلیقه های مختلف باشد.

%عکس - 10 ایده برای تغییر در آشپزخانه

استفاده از کوارتز در آشپزخانه

در کنار کانترهایی از جنس لمینت و سنگ مرمر، کوارتز نیز طرفداران زیادی دارد. از مزایای استفاده از کوارتز می توان به مقاومت بالای آن در برابر حرارت بالا، آسیب دیدگی و هرگونه خراشی اشاره کرد. هم چنین این متریال در برابر بخار آب نیز مقاوم بوده و از ظاهری به روز و زیبا برخوردار می باشد.

%عکس - 10 ایده برای تغییر در آشپزخانه

نکات پایانی

طراحی آشپزخانه نیز مانند سایر قسمت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. امروزه طراحان دکوراسیون داخلی ایده های فراوانی در زمینه طراحی آشپزخانه ارائه کرده اند. نکته ای که باید در طراحی آشپزخانه در نظر داشته باشید توجه به مثلث طلایی می باشد. این بدان معناست که طراحی آشپزخانه باید به گونه ای باشد که دسترسی به گاز، یخچال فریزر و سینک ظرفشویی که سه نقطه اصلی آشپزخانه تلقی می شوند، راحت باشد. به کارگیری ایده های ذکر شده می تواند به شما در اجرای یک طراحی موفق کمک کند.

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *