خرید متر لیزری بنر آبین
 
adsصدر الکترونیک
%عکس - کانتر کوارتز، انتخابی مناسب در آشپزخانه

کانتر کوارتز، انتخابی مناسب در آشپزخانه

arian

kianborna

یکی از راحت ترین راه ها برای حذف نمای سنتی و قدیمی آشپزخانه، استفاده از کانتر کوارتز می باشد. اما چرا برای صفحه رو کابینتی از این سنگ استفاده می کنیم؟ برای شروع، باید بگوییم که سنگ کوارتز یکی از سخت ترین و ماندگارترین سنگ های معدنی موجود در طبیعت است و از این رو این سنگ می تواند تمام ضربه هایی که در آشپزخانه به آن می خورد را تحمل کند.

علاوه بر آن سنگ کوارتز در انواع و اقسام طرح ها و رنگ های خیره کننده موجود است، از طرح سیب سبز گرفته تا طرح کاملاً متضاد آن که قرمز جگری می باشد. هنگامی که سنگ کوارتز مناسب را برای صفحه کانتر آشپزخانه خود پیدا کردید، مطمئن باشید نمای آشپزخانه شما به طور کامل تغییر خواهد کرد.

بسته به نیاز خود و در جهت هماهنگ کردن سنگ کانتر با وسایل آشپزخانه، می توانید سنگ های کوارتز کرمی رنگ و براق را انتخاب کنید. به طور مختصر، رنگ سنگ کوارتز نمای زیبای سنگ را با ترکیبات کابردی گرانیت ترکیب می کند و هزینه آن بسیار مقرون به صرفه است.

هنگامی که شما در فروشگاه های نزدیک محل زندگی خود و یا به صورت آنلاین تحقیقات زیادی انجام می دهید، متوجه می شوید که هزینه سنگ کوارتز به اندازه ای که در ابتدا تصور می کردید، بالا نیست. با این مقدمه، در ادامه این نوشته از ساختمانچی با ما همراه باشید.

پروسه تولید کوارتز

برخلاف سایر کانترهای سنگی، نمونه کوارتز در کارخانه تولید می شود. 90 درصد کوارتز از سنگ معدنی خالص بدست می آید و 10 درصد باقی مانده نیز از پلیمر و رنگدانه تشکیل شده که به سنگ کوارتز رنگ جدیدی می بخشد. مقدار پلیمر موجود در سنگ کوارتز بستگی به نحوه استخراج این سنگ دارد.

اجزای سخت و محکم به سنگ ظاهری خال خالی می دهد در حالی که سنگ خوب استخراج شده، نرم تر به نظر می رسد. در بعضی از مواقع، فرد تولید کننده ممکن است تصمیم بگیرد که مقداری شیشه بازیافت شده به ترکیب کوارتز پلمیری اضافه کند تا به محصولی غیر قابل نفوذ و ضد خش تبدیل شود. ماده اساسی و لازم جهت اتصال اجزای سنگ در ساخت این المان صمغ کاج است.

کانتر کوارتز

کانترهای کوارتز شباهت بسیاری با نمونه های گرانیتی دارند و در صورتی که هر سال پوششی محافظ برای آن ها نصب کنید، ماندگاری آن ها طولانی تر می شود. از این رو، رنگ های کوارتزی تا مدت زمان بیشتری حفظ می شوند. در این مرحله، ممکن است احتمالا به این فکر کرده باشید که چرا این سنگ ها با توجه به قابلیت های ویژه خود، در گذشته پرطرفدار نبوده اند.

پاسخ این است که در گذشته، رنگ ها و طرح های کوارتزی به اندازه امروز متنوع نبوده اند، از این رو دلیلی برای جایگزین کردن سنگ های طبیعی با سنگ کوارتز وجود نداشت. شما تنها کافی است نگاهی به کانترهای قدیمی خانه بیندازید تا متوجه شوید که صنعت هم از لحاظ استانداردهای فنی و هم طراحی چقدر پیشرفت کرده است.

امروزه، تولید کنندگان طرح های متنوع پیچ در پیچ، نقطه نقطه ای و … را ارائه می دهند و همین طرح ها کانتر کوارتزی را بسیار خاص و ویژه جلوه داده است. روکش های خوش رنگ این کانترها نیز از طریق دستگاه شن پاش، سنگ تیغ تیزکنی یا حکاکی بر روی آن ها قرار می گیرند.

از این رو، تنوع عظیم سنگ های کوارتز آن ها را زیبا و ارزشمند کرده است. در فروشگاه هایی که کوارتز می فروشند، برای هر تخته سنگ بافت دار، سنگ آهکی مات و غیر براق یا گرانیت براق وجود دارد.

بهترین بخش داستان این است که کانترهای کوارتزی به احتمال قوی، مناسب تمام بودجه ها است و انتظارات مربوط به حفظ، نگهداری و خواسته های شخصی را برآورده می کند.

کانتر آشپزخانه کوارتز

ایده استفاده از کوارتز سفید برای آشپزخانه نسبتا جدید است اما با این حال در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد و افراد این روش را بهترین و مطمئن ترین انتخاب برای کانترهای آشپزخانه خود می دانند. این افراد شیفته نمای سنگ های طبیعی کانتر آشپزخانه خود هستند و ماندگاری و نگهداری آسان آن را تحسین می کنند.

ما به نوعی باور داریم که کانترهای کوارتز در آشپزخانه ماندگار هستند، زیرا معایب آن ها در مقابل مزیت ها ناچیز می باشد. کوارتز سیاه نیز یک گزینه به حساب می آید اما این رنگ مناسب فضای بزرگ همراه با نور طبیعی است. کوارتز سفید براق تاثیر قابل ملاحظه ای بر آشپزخانه شما می گذارد.

کانتر سفید

مزایای کانتر کوارتز

امتیاز اصلی داشتن یک کانتر کوارتز ماندگاری آن است، چرا که کوارتز یکی از مقاوم ترین متریال ها در برابر ضربه محسوب می شود. در واقع، هر فروشگاه معتبری برای کانترهای کوارتز به شما ضمانت مشخصی ارائه می دهد.

این نمونه به میزان 93 تا 95 درصداز کوارتز خالص تشکیل شده اند و دقیقا به خاطر سختی کریستال معدنی است که مقاوم می باشند که این امر خود ویژگی بسیار مطلوبی است. ویژگی های سنگ کوارتز به شدت یادآور ویژگی های الماس است که مقاوم ترین ماده در جهان محسوب می شود.

یکی دیگراز مزایای این مدل، نحوه تولید آن است. تقریبا تمام آن ها در خلاء تولید می شوند و سطحی اسیدی دارند که به آن ها خاصیت غیر قابل نفوذ می بخشد و باعث مقاوم شدن آن ها در برابر فرسایش می شود. علاوه برآن، همه کانترهای کوارتز گران قیمت نیستند.

نمونه های ارزان که مناسب با بودجه صاحب خانه باشد نیز وجود دارند و نسبت به قیمت خود بسیار مفید هستند. با استفاده از کوارتز، دیگر لازم نیست نما یا کارکرد را فدای یکدیگر کنید تا به نتیجه ای مطلوب برسید.

علاوه بر این، کوارتز احتیاج به نگهداری کمتری نسبت به دیگر مصالح دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کوارتز را در شرایط خوبی نگه دارید و هر از چند گاهی آن را تمیز کنید.

کوارتز ضد خش و ضد اشتعال است و همینطور در برابر فرسایش و آب نیز مقاوم می باشد اما در هر صورت ما به شما پیشنهاد می دهیم از پدهای مخصوص در هنگام قرار دادن بشقاب های بسیار داغ بر روی کانتر استفاده کنید. با توجه به انتظار، کانترهای آشپزخانه نیاز به نگهداری و توجه ویژه دارند.

برندهای کانتر کوارتز محصولاتی با بافت امن و نرم ارائه می دهند. این محصولات مانع از گسترش پاتوژن ها و باکتری ها می شوند. به همین خاطر است که در یک محیط مرطوب عملکرد بسیار خوبی دارند، خصوصا در حمام و آشپزخانه. نکته آخر و مهم دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که کوارتز متریالی است که با هر محیطی خود را تطبیق می دهد.

مزایای کانتر کوارتز

معایب کانتر کوارتز

کوارتز مزایای زیادی دارد اما به هر حال سنگی پردازش شده است و نمی تواند ویژگی سنگ گرانیت ارگانیک و طبیعی را داشته باشد. اگر الویت اول شما داشتن یک کانتر با ظاهری مشابه سنگ طبیعی است، گرانیت را انتخاب کنید.

یک کانتر گرانیت برای جزیره  آشپزخانه در این حالت همواره جایگزین خوبی است. کوارتز می تواند ویژگی هایی شبیه سنگ گرانیت داشته باشد، اما نمی تواند دمای زیادی را تحمل کند. شما می توانید قابلمه و کتری داغ را بر روی کانتر کوارتز بگذارید، اما باید این کار را با احتیاط انجام دهید.

از دیگر معایب کانتر کوارتز زمان بر بودن نصب آن می باشد. از این رو اگر زمان کمی دارید، بهتر است دنبال متریال دیگری باشید. برای نصب آن ها معمولا نیاز به کمک گرفتن از متخصصین دارید اما وقتی که می دانیم کانترهای کوارتز در انواع و اقسام مختلف وجود دارند و نمونه های ارزان قیمت نیز یافت می شوند، جای نگرانی نیست.

کانترهای کوارتز

نکات مهم در حفظ و نگهداری کانتر کوارتز

بهترین نکته در مورد کوارتز این است که این سنگ بسیار شبیه به سنگ های طبیعی است، از این رو برای ترکیب و استفاده از آن در هر دیزاینی محدودیت وجود ندارد. این سنگ در رنگ های روشن مانند خاکستری نیز در دسترس می باشد.

چنانچه لازم باشد از اجزای متفاوت و بی شماری استفاده برده و آن ها را برای ساخت جزیره آشپزخانه در کنار هم قرار دهید، بهتر است از رنگ های تیره تر استفاده کنید تا این ناهماهنگی کمتر به چشم بیاید.

نکته حائز اهمیت در مورد سنگ های کوارتز این است که نگهداری بسیار کمی لازم دارند، به همین خاطر است که بسیاری از صاحب خانه ها کوارتز را در لیست دیزاین خود در الویت قرار می دهند، خصوصا اگر کانترها از طیف های رنگ بژ باشند، شما باید پیش از خرید بپرسید که آیا کار خاصی برای نگهداری آن ها باید انجام دهید یا خیر. ممکن است قیمت برای شما مسئله ساز باشد اما اگر دنبال چیزی هستید که سالیان سال برای شما بماند، کوارتز می تواند انتخاب اول شما باشد.

حال که مختصری از معایب و مزایای اصلی کانترهای کوارتز به شما ارائه شد، به راحتی می توانید تصمیم بگیرید که آیا آن ها نیاز شما را برطرف می کنند یا خیر. از لحاظ قیمت، انتظار این را داشته باشید که برای هر فوت مکعب بیشتر از 50 دلار هزینه کنید، این خود بستگی به نوع کوارتز و مکانی که در آن می خواهید از آن استفاده کنید، دارد.

به جای نتیجه گیری سریع، شخصاً در اینترنت تحقیق کنید و از فروشگاه ها برای مقایسه قیمت ها دیدن کنید، خصوصا هنگامی که به دنبال قیمت حراج شده کانتر هستید.

این گونه هم می توانید معامله هایی منصفانه داشته باشید و هم به ایده هایی فوق العاده برسید که هرگز فکرش را هم نمی کردید. روی هم رفته، مزایای کوارتز بیشتر از معایب آن است و ما باور داریم که انتخاب هوشمندانه ای برای هر آشپزخانه محسوب می شود.

حفظ و نگهداری کانتر کوارتز

ایده های استفاده از کانتر کوارتز

آشپزخانه ها بیش تر از گذشته، تبدیل به جایگاهی مرکزی و پرمعنا برای تجربه های خانوادگی علاوه بر پخت و پز شده اند. برای بسیاری از صاحب خانه ها، آشپزخانه مکانی است که روز خود را شروع می کنند، با کودکان خود بازی می کنند، با دوستان خود گپ می زنند و فعالیت های بسیاری انجام می دهند.

تمام این ها باعث می شود نیاز به  آشپزخانه ای زیبا داشته باشید تا آشپزخانه ای کاربردی. از این رو، کانتر بخشی زیبا و بسیار لوکس در آشپزخانه شما محسوب می شود. از طرفی، همه ما می دانیم که تعداد زیادی از مالکان تمایل به رقابت با یکدیگر دارند و سعی می کنند با راه حل های نهایی طراحی آشپزخانه خود را انجام داده و از راهکارهای مختلف طراحی دکوراسیون استفاده کنند.

سطحی که اکثر مواقع از آن برای نشان دادن سلیقه در آشپزخانه استفاده می شود، سطح کانتر است که امروزه علاوه بر ماندگاری و کابرد بالا، جذاب و تاثیر گذار است. از این رو کانترهای کوارتز با کیفیت بسیار ارزشمند هستند.

مصالحی که می تواند به تمامی این نیازها پاسخ دهد، کوارتز است؛ چرا که بسیار مستحکم بوده و از طرفی بر روی کانتر بسیار لوکس و زیبا جلوه می کند. سنگ کوارتز بسیاری از مزیت های سنگ گرانیت را دارد، بدین معنا که خش برنمی دارد، لکه نمی گیرد و سوخته نمی شود.

به علاوه، شما تنها باید هر از چند گاهی با دستمالی آن را تمیز کنید. به طور مختصر کوارتز روشن، همواره جدید و مطلوب است و هم در چیدمان سنتی و هم مدرن می تواند به کار گرفته شود. شما همچنین می توانید کوارتزهای مقرون به صرفه و همچنین مفید و کابردی خریداری نمایید.

کانتر سفید کوارتز

  • کانتر کوارتز سبز آبی

این ایده ای خاص و هنرمندانه برای آن دسته از افراد شجاعی است که دیوارهای سفید رنگ را با کابینت و کانتر سبز آبی ترکیب می کنند. نتیجه نهایی این است که آشپزخانه بزرگ تر، روشن تر و مدرن تر نشان داده می شود.

کانتر کوارتز سبز آبی

  • کانتر کوارتز نوک تیز و ساده

آشپزخانه های مدرن، علاوه بر استفاده محدود از رنگ ها به ساده بودن و وجود اجزای نوک تیز و خطی معروف هستند. شما در این آشپزخانه ها به طور تعجب آوری دکوراسیونی جز بافت های فانتزی و اثرهای هنری نمی بینید.

علاوه بر آن رنگ خاکستری روشن با تمام اشکال و دکوراسیون داخلی همخوانی دارد. پس زمینه و ظاهر این آشپزخانه ها برای کانترهای کوارتز تمیز و سفید، ایده آل است و خود نمایان گر تکنولوژی بالای صنعتی کل این مکان است. چند کانتر گرانیتی مصنوعی نیز می تواند ایده خوبی باشد خصوصا هنگامی که بودجه شما پایین است.

کانتر کوارتز نوک تیز و ساده

  • کانتر کوارتز در آشپزخانه با استایل خانه جنگلی

در حالی که کانترهای کوارتز همواره مینیمال و مدرن به نظر می رسند، دلیلی وجود ندارد که از آن ها در استایل خانه های جنگلی استفاده نکنیم. شما می توانید مثال های بسیار زیبایی از آشپزخانه هایی را پیدا کنید که در آن ها فضای مطلقاً قدیمی با کانترهای امروزی ترکیب شده و نتیجه ای جذاب حاصل شده است، خصوصا هنگامی که رنگ های بسیار خاص و غیر معمول مانند طلایی و یا کرمی در دسترس هستند.

کانتر کوارتز در آشپزخانه با استایل خانه جنگلی

  • کانتر کوارتز و چوب

ماهیت چوب و کوارتز کاملا متفاوت است، به همین خاطر ما معتقدیم آن ها در کنار هم بسیار دیدنی خواهند بود. چوب و کوارتز در کنار هم گاهی اوقات نسبت به یک کانتر کوارتز مشکی تاثیر بهتری دارند.

در مورد آشپزخانه، می توانید سنگ کوارتز نرم را انتخاب نموده و بافتی شلوغ و چوبی به آن بدهید. هنگامی که به این نما عادت کردید، این بهترین دیزاینی خواهد بود که تا به حال داشته اید.

کانتر کوارتز و چوب

  • کانتر کوارتز سفید و مشکی

قانونی که در آشپزخانه های سنتی وجود دارد این است که کانترها باید با تمام سطوح و رنگ های محسوس آشپزخانه از جمله کانتر جزیره، کانتر دور آشپزخانه، درب کابینت، دیوارها و … هماهنگی داشته باشند.

خوشبختانه، ما به نتایج بسیار مطلوبی رسیدیم و آموخته ایم که همان بخشی که ناهماهنگی دارد، می تواند شگفتی به ارمغان بیاورد. کانترهای سفید و مشکی در کنار یکدیگر زیبایی خاصی به ارمغان می آورند و این تضاد رنگی معجزه می آفریند.

کانتر کوارتز سفید و مشکی

  • کانتر کوارتز سفید

ایده کلاسیک استفاده از چند لایه سفید بر روی کانتر نرم و براق، گزینه ای است که همواره نتیجه بخش می باشد. در چنین حالتی، شما به آشپزخانه کوچک خود نور و تمیزی بیشتری داده و آشپزخانه را بزرگ تر از آنچه که هست، نشان می دهید. به همین خاطر است که از رنگ سفید اغلب برای دیوارها و همینطور برای وسایل آشپزخانه استفاده می شود.

کانتر کوارتز سفید

نکات پایانی

کانترهای کوارتز به زودی و به آسانی جایگزین سنگ های گران قیمت گرانیتی خواهند شد و دلیل آن تنوع بالا و حفظ و نگهداری کمتر است. از طرفی دیگر، کوارتز ماندگار است و در انواع و اقسام رنگ ها و استایل ها عرضه می شود و مدل غیر قابل تخریب و شگفت انگیزی را بوجود می آورد.

نکته دیگری که باعث متمایز شدن کانتر کوارتز می شود، وجود باقی مانده های گرانیت در این ترکیب و طبیعی بودن این سنگ است زیرا این سنگ، سنگی مهندسی شده است که در تمام سایزها، رنگ ها و اشکال موجود است.

اصولاً این المان به طور کامل از کوارتز خالص ساخته می شوند اما بخشی از آن ها شامل 7 درصد پلیمر و صمغ کاج می باشند که باعث رنگی تر شدن محصول و همین طور مقاوم شدن آن برابر گرما تا دمای 400 درجه می شود.

کریستال مستقیما از طبیعت تهیه می شود. این کریستال ها در گرد و غبار فشرده شده و سپس با صمغ کاج به یکدگیر متصل می شوند تا به شکلی واحد برسند. عموما، یک کانتر کوارتز جوابگوی تمام نیازهای شما از زیبایی و ماندگاری گرفته تا حفظ و نگهداری آسان خواهد بود. شما تنها به ظاهری لوکس نمی رسید، بلکه هم از لحاظ قیمت و هم استایل در هر مدل دیزاینی، به نتیجه مطلوب خود خواهید رسید.