بنر آچاریست تبلیغات
 
بنر کی پلاس بنر آبین
%عکس - کاربرد رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

کاربرد رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

khedmatazma

kianborna

به نظر می رسد رنگ بنفش رنگ مورد علاقه اکثر افراد است و بنا بر سلیقه عموم این رنگ اصولاً برای اتاق خواب دختران مورد استفاده قرار می گیرد. نگاهی به تصاویر خیره کننده ای که در این بخش از سایت ارائه شده است بیندازید. این تصاویر نظر شما را تغییر خواهد داد و به شما نشان می دهد که رنگ بنفش نباید تنها منتهی به اتاق خواب شود، این رنگ انتخاب خوبی برای آشپزخانه، اتاق پذیرایی و حمام نیز می باشد.

ایده های ارائه شده برای طراحی اتاق به رنگ بنفش صفت های متعددی از جمله شیک، مدرن، خاص و مثال زدنی، پر تجمل، فرهیخته، دنج و صمیمی و چند منظوره بودن را در یک مکان واحد در بر می گیرد. تمامی این صفات به دلیل حضور یک رنگ باطراوت و زنده در اتاق که با مشکی، سفید، نقره ای، نارنجی و سبز ادغام می شود، بوجود می آیند. یک آشپرخانه معمولی بدون وسیله، تنها با میز، صندلی و یا کاشی بنفش، شگفت انگیز می شود و اینگونه است که عاشق آشپزی می شوید.

%عکس - کاربرد رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

شما می توانید جسورانه دیوارها را به رنگ بنفش رنگ آمیزی نموده و تاثیری قوی در ذهن بیننده ایجاد کنید. این رنگ شخصیت و روحیات قوی و مصمم شما را نشان می دهد. دیوارهای بنفش و یا میز و صندلی بنفش می توانند تبدیل به شاهکاری در تکمیل هویت اتاق شما شوند و برای همیشه با بوجود آوردن فضایی خاص، ماهیت اتاق را تغییر دهند. امیدواریم این پیشنهادات و ایده ها شما را در پیدا کردن بهترین ایده های طراحی دکوراسیون اتاق به رنگ بنفش یاری کرده و به شما در خلق یک طرح خلاقانه بنفش کمک نمایند.

رنگ بنفش و طیف های گوناگون آن ( آبی متمایل به بنفش، بنفش کم رنگ، رنگ یاسی) جز پرطرفدارترین رنگ های مدرن نمی باشند، اما قطعاً جزء رنگ های برتر در دیزاین داخلی محسوب می شوند. اتاق خوابی که به رنگ بنفش کم رنگ طراحی شده، بسیار خاص، جذاب و با استایل منحصر بفرد می باشد. طراحان رنگ بنفش را به عنوان راه حلی امروزی و هوشمندانه برای دیزاین اتاق می دانند، خصوصاً از آن برای خلق فضایی یونیک و مدرن استفاده می کنند.

%عکس - کاربرد رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

در زمان های گذشته، رنگ بنفش رنگی سطلنتی بوده است. این رنگ محبوب اشراف زادگان بود و از ترکیب رنگ آبی و قرمز به به وجود می آمد. در آن زمان، رنگ بنفش جزء گران ترین رنگ محسوب میشد زیرا در طبیعت به ندرت یافت میشد و افراد برای بدست آوردن این رنگ مشقت زیادی متحمل می شدند. رنگ بنفش و طیف های مختلف آن در نقاشی می تواند باعث برانگیختن بسیاری از احساسات قوی شود.  این رنگ ترکیبی سحرانگیز و زیبا از قرمز شوق انگیز و آبی آرام و ملایم است و قطعاً می تواند بر روحیه ما تاثیر گذار باشد. البته ماهیت تند این رنگ به آسانی می تواند تحت تاثیر افکت ها و ترکیب رنگ های مختلف قرار بگیرد. از این رو، مهم است بدانیم چه رنگی با رنگ بنفش هماهنگی دارد تا به مجموعه ای بی نظیر از رنگ ها دست پیدا کنیم. به خاطر داشته باشید که رنگ بنفش می تواند به آسانی بر هر رنگ و طیفی غالب شود.

رنگ اشرافی

اگر می خواهید از رنگ بنفش به منظور زیبایی و تجمل استفاده کنید، باید این رنگ را با رنگ سفید ترکیب کنید. رنگ بنفش و رنگ سفید برای مهم ترین اتاق های شما بی نظیر هستند، شما می توانید از این رنگ ها در کنار رنگ های گرم تر ( قرمز شرابی، صورتی کم رنگ و …) در فضاهای کوچک استفاده کنید. یک اتاق با دکوراسیون بنفش روشن با جزئیاتی نظیر میز، صندلی و مبلمان قهوه ای متمایل به قرمز جلوه ای مسحوره کننده و جذاب خواهد داشت. علاوه بر رنگ آمیزی دیوارها، از جزئیات زیبا و جذاب به جای مبلمان جاگیر و تزئینات روی کل دیوار استفاده کنید.

%عکس - کاربرد رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

ترکیب دو رنگ

مسئله ای که به طور قطع واضح است این است که رنگ بنفش با یک رنگ نسبت به چند رنگ عملکرد بهتری پیدا می کند. از این رو، شما باید از ترکیب روشن دو رنگ، به جای ترکیبی شلوغ، گیج کننده و رنگارنگ استفاده کنید. البته لکه های بنفش در گوشه و کنار اتاق، در محیطی سیاه و سفید بسیار زیبا خواهند شد. به علاوه، ترکیب رنگ فرش و دیوارها همواره تعادلی ویژه خلق می کند.

%عکس - کاربرد رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

پارچه های بنفش

چرا تنها از رنگ بنفش در دیوارها و مبلمان استفاده کنیم؟ طیف های مختلف رنگ بنفش خصوصاً بنفش تیره به آسانی می تواند نقطه کانونی طراحی شما حتی در روی پارچه ها و جزئیات ریز شود. گاهی اوقات بهتر است از یک اتاق تماماً بنفش صرف نظر نموده و به جای آن یک کوسن به رنگ یاسی استفاده کنیم. تضاد بین کوسن و دیوارهای خنثی بسیار قوی تر از یک محیط کاملاً بنفش است. قالیچه ها، پرده، تختخواب، پارچه ها و ملحفه های یاسی رنگ نیز ایده های بسیار خوبی در دکوراسیون بنفش هستند.%عکس - کاربرد رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

رنگ بنفش روشن

اگر بخواهیم رنگ های خاص بنفش را برای هر نوع دکوراسیونی استفاده کنیم، قطعاً طیف های مات و روشن را پیشنهاد می دهیم. بنفش روشن در کنار رنگ نقره ای مات و همینطور مشکی پر رنگ ، بسیار عالی عمل میکند. به همین خاطر است که با این رنگ هر کاری که بخواهید می توانید انجام دهید.

%عکس - کاربرد رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

بنفش پررنگ

علارغم آنچه که تاکنون در مورد ایده های دکوراسیون بنفش پیشنهاد داده ایم، رنگ بنفش قطعاً از نظر خنثی بودن محدودیت هایی دارد و این صرفاً به این خاطر است که این رنگ ماهیت خنثی ندارد. از این رو از این رنگ در سطوح ریز و یا کوچک و جزیی استفاده کنید تا خودش را نشان دهد و توجه افرد را جلب کند. به خاطر داشته باشید که رنگ بنفش آنقدر قوی است که کار شما را برای معطوف نمودن توجه افراد به جزئیات دیگر سخت می کند، خصوصاً وقتی صحبت از دیوارهای اتاق ها به میان می آید.

%عکس - کاربرد رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

احتیاط در استفاده از رنگ بنفش

وقتی از رنگ بنفش استفاده می کنید مطمئن شوید از دیدن این رنگ خسته نخواهید شد. این مسئله را می توانید به آسانی امتحان کنید. گلدانی به رنگ آبی متمایل به بنفش یا شمع های بنفش کم رنگ را در اتاق قرار دهید و آنها را معطر کنید. همچنین می توانید از وسایل بزرگتری مانند صندلی راحتی یا کمد های زیبا استفاده کنید. این بدین معناست که شما مجبور نیستید رنگ بنفش را به صورت دائمی در دکوراسیون داخلی خود داشته باشید.

%عکس - کاربرد رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

آشپزخانه بنفش

نظر شما در مورد دیوارهای بنفش کم رنگ در آشپزخانه چیست؟ رنگ بنفش می تواند آشپزخانه را به فضایی محبوب برای شما تبدیل کند، حتی اگر زیاد هم علاقه به آشپزی نداشته باشید. تمام آن چیزی که احتیاج دارید یک شیء براق و یا مجموعه ای از کاشی های فوق العاده زیبا با طرح ارکیده است تا طراحی بنفش خود را به اتمام برسانید. همانطور که می بینید، شما با این رنگ، کاری بیشتر از طراحی یک اتاق خواب انجام خواهید داد.

%عکس - کاربرد رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

اتاق کار

حال که از قدرت احساسی و انگیزشی این رنگ مطلع شدید، این سوال مطرح می شود، چرا از تم بنفش در دفتر کار خود استفاده نکنید؟  البته باید مراقب قرار دادن رنگ های تند در کنار دیوار بنفش رنگ باشید، زیرا ممکن است از رنگ های بسیار تیره استفاده کنید و حواس بیننده را پرت نمائید.

%عکس - کاربرد رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

اتاق دخترانه

رنگ بنفش به ندرت برای اتاق پسرانه مورد استفاده قرار می گیرد، اما در اتاق دخترانه در تمامی سنین بسیار پرطرفدار است. رنگ پایه بنفش برای دیوارها، روشی مناسب برای ارتقاء خلاقیت در دختران است. این رنگ می تواند اتاق ها را از دید افسانه ای به پناهگاهی امن برای دختران تبدیل کند.

%عکس - کاربرد رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

اتاق میهمان

اجازه دهید میهمانان شما کمی از جادوی رنگ بنفش و دیوارهای بنفش تیره لذت ببرند. رنگ بنفش رنگی عالی برای اتاق  میهمان است چرا که مناسب تمامی سلیقه ها و روحیات می باشد. میهمانان شما، راحتی و زیبایی اتاق را تحسین خواهند کرد خصوصاً اگر از مبلمان بنفش و دیوارهای سفید یا کرمی رنگ استفاده کنید.

%عکس - کاربرد رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

حمام

مزیت استفاده از رنگ بنفش در حمام این است که شما هیچ محدودیتی در استفاده از درجه های متفاوت رنگ بنفش ندارید. شما می توانید این رنگ ها را ترکیب کنید یا از آنها در قسمت های مختلف حمام به صورت جداگانه استفاده کنید. برای حمام، ست کردن رنگ بنفش آسان است و دیگر لازم نیست مدام از خود بپرسید که چه رنگی با دیوارهای بنفش همخوانی دارد. همچنین می توانید رنگ بنفش را با رنگ های تند مثل آبی و سبز ترکیب کنید چرا که مدت زمان زیادی را در آنجا سپری نمی کنید و همینطور این ترکیب قوی و در عین حال جالب تاثیر نامطلوبی روی شما نخواهد گذاشت.

%عکس - کاربرد رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

اتاق کودک

ما اعتقاد داریم رنگ سفید برای اتاق کودک رنگ ایده آلی است و از این انتخاب حمایت می کنیم  زیرا این رنگ آرام و ملایم بوده و برای هرجنسیت و استایلی مناسب است. البته، افراد جسور ممکن است تمایل داشته باشند محل سلطنت فرزند کوچک خود را رنگی تر کنند که بهترین روش برای انجام این کار اجرای دکوراسیون داخلی بنفش است. البته منکر این نمی شویم که رنگ بنفش رنگی رایج در اتاق کودک است (خصوصاً طیف های تیره آن)، بلکه این بدین معناست که استفاده از جزئیات بنفش رنگ در گوشه و کنار اتاق (اسباب بازی ها، صندلی ها، چهارچوب های پنجره و …) و یا دیزاین بنفش برای دیوارها، اتاق را خاص و متمایز می کند.

%عکس - کاربرد رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

نمای خارجی

دکوراسیون به رنگ بنفش تنها مختص طراحی داخلی نیست. رنگ بنفش رنگی هوشمندانه برای طراحی نمای خارجی نیز محسوب می شود. با استفاده از رنگ بنفش در نمای بیرونی منزل می توانید بیننده را به عصر ویکتوریا ببرید، با حضور رنگ بنفش طاقچه های پنجره و چشمی های در و وسایل تزئینی قابل شناسایی تر و جذاب تر می شوند. طیف های کم رنگ و مات بنفش بهترین طیف های بنفش هستند زیرا بنفش پررنگ نور را جذب میکند و سریع تر از رنگ های دیگر رنگ پریده می شود. ترکیب منحصر بفرد دیگر از رنگ بنفش، ترکیب بنفش شاه توتی با رنگ سفید است.

%عکس - کاربرد رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

بیایید مواردی که در آن بنفش نقش قدرتمند و تعیین کننده ای دارد را بررسی کنیم:

  • ترکیب بنفش تمشکی با رنگ سیاه اتاق شما را دیدنی تر و قابل توجه تر می کند. این خودش یک ایده عالی در استفاده از رنگ بنفش برای اتاق خواب است.
  • طیف های قوی و پررنگ بنفش مانند بنفش خاکستری در کنار رنگ های کریستالی و نقره ای عالی عمل می کند.
  • وسایل بنفش رنگ می توانند یکنواختی اتاق را در هم بشکنند و حتی فضا را وقتی روشنایی کامل در آن وجود ندارد، روشن کنند. طیف های روشن بنفش الهام بخش خوشبختی هستند خصوصاً هنگامی که رنگ روشن بنفش، با ترکیب رنگ آبی، سبز، زرد و یا آبی نفتی ادغام گردد. رنگ های گرم  آبی متمایل به بنفش آشپزخانه ها و اتاق های ناهارخوری را تبدیل به مکان هایی دنج و صمیمانه  می کنند.

%عکس - کاربرد رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

رنگ بنفش باعث بالا رفتن روحیه می شود. طیف های رنگ بنفش حقیقتاً دلپذیر و دلچسب بوده و روح را درمان می کنند. رنگ بنفش وقتی با رنگ های دیگر ترکیب می شود خلاقیت ایجاد می کند و روحیات مثبت را به جریان می اندازد. به همین خاطر است که هنرمندان، صوفی ها، و یا افراد خلاقی که به دنبال کشف و ایجاد ناشناخته ها هستند، هرگز این رنگ را نادیده نمی گیرند. رنگ بنفش خانه را اختصاصی می کند و کمک می کند حالات و روحیات فرد به نمایش گذاشته شوند. در واقع همین احساسات و روحیات هستند که افراد را به سمت رنگ های ملایم یا قوی هدایت می کنند.

%عکس - کاربرد رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی