%عکس - ویژگی های کابینت MDF با روکش چوب طبیعی

ویژگی های کابینت MDF با روکش چوب طبیعی

keleman

kianborna

کابینت یکی از فاکتورهای ضروری آشپزخانه است که حضور آن باعث ایجاد نظم و ترتیب در فضای آشپزخانه میشود. کابینت ها در طرح ها و مدل های مختلفی ساخته و با روکش های مختلفی مزین میشوند. کابینت هایی که با طرح چوب ساخته میشوند فضایی گرم و صمیمی در آشپزخانه ایجاد کرده و طبیعت را وارد خانه میکنند. به دلیل بالا بودن هزینه چوب طبیعی امروزه در صنعت کابینت سازی از MDF برای ساخت کابینت استفاده میشود. ام دی اف بر پایه چوب و رزین تحت حرارت و فشار بالا تولید میگردد, این فیبر متشکل از خرده چوب مقاومت بالایی داشته و برای روکش کاری آن از متریال های مختلف طبیعی و مصنوعی استفاده میشود.

%عکس - ویژگی های کابینت MDF با روکش چوب طبیعی

انواع روکش مصنوعی شامل اکریلیک, فویل, وینیل و HPL بوده و روکش های طبیعی نیز از چوب طبیعی ساخته میشوند. روکش های مصنوعی مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل مختلف از جمله رطوبت, مواد اسیدی, تغییر رنگ, پوسته پوسته شدن و … دارند و در ساخت کابینت های مدرن امروزی مورد استفاده قرار میگیرند. این روکش ها در مقایسه با روکش طبیعی طول عمر بالاتری داشته و با طرح های مختلف مناسب هر نوع دکوراسیون آشپزخانه میباشند.

روکش های طبیعی برای روکش کاری درب کابینت های ساده یا ابزار خورده مورد استفاده قرار میگیرند. این روکش ها توسط پرس های نجاری به همراه چسب در دمای 58 درجه سانتی گراد بر روی سطوح ام دی اف چسبانده میشوند. روکش کاری سطوح MDF با چوب طبیعی ساده ترین روکش کاری کابینت به شمار میرود. روکش های طبیعی دارای طرحی زیبا با بافت های طبیعی چوب هستند که زیبایی بی نظیری را در فضای آشپزخانه ایجاد مینمایند.

روکش طبیعی به ورقه ها و لایه های نازک تهیه شده از چوب طبیعی گفته میشود. این روکش ها دارای نقش و نگارهای بسیار زیبا با بافت های کاملاً طبیعی میباشند. از روکش های طبیعی برای پوشش ورق های چوبی فشرده مانند MDF, تخته لایه, نئوپان و تخته فیبر استفاده میشود. علاوه بر آن این روکش ها برای طراحی دکوراسیون منزل از جمله دیوارکوب نیز کاربرد دارند. روکش های چوبی دارای زیبایی بی نظیری هستند و مورد پسند بسیاری از افراد قرار میگیرند.

%عکس - ویژگی های کابینت MDF با روکش چوب طبیعی

روکش های ساخته شده از چوب طبیعی در مقایسه با روکش های مصنوعی مقاومت بسیار پایینی دارند و در برابر حرارت, رطوبت, مواد شیمیایی, ضربه, فرسایش و پوسته پوسته شدن دچار آسیب میشوند, به همین دلیل این روکش ها نیاز به مراقبت و نگهداری دارند. انواع کابینت ام دی اف که با چوب طبیعی روکش میشوند نباید در معرض نم و رطوبت قرار گیرند زیرا آسیب دیده و طول عمر آنها کاسته میشود. قابلیت انحنای روکش های طبیعی بسیار پایین است و آنها اصولاً بر روی سطوح پهن چسبانده میشوند.