%عکس - کابینت دو رنگ، پرطرفدارترین کابینت در آشپزخانه

کابینت دو رنگ، پرطرفدارترین کابینت در آشپزخانه

کابینت های تک رنگ رایج ترین و محبوب ترین نوع کابینت محسوب می شوند اما کابینت دو رنگ جذاب تر بوده و بر جلوه بصری آشپزخانه می افزاید. هماهنگ کردن کابینت های دو رنگ چه مدرن، چه سنتی بسیار آسان است. تنها با یک چیدمان خوب، میتوان کابینتی جادار داشت و از داشتن آن بر خود بالید! چنانچه ظاهر غیر رسمی آشپزخانه شما کسالت آور است و به دنبال تغییر یا تناقضی جدید هستید، کابینت های دو رنگ باید برای شما اولویت اول باشند. با اضافه کردن تنوع رنگ، شما میتوانید قسمت های مشخصی از آشپزخانه را که دوست دارید به نمایش بگذارید تا تمام فضا مرتب و شیک به نظر برسد.

کابینت های دو رنگ در آشپزخانه با این عنوان به خوبی خود را معرفی میکنند، کابینت هایی که در دو رنگ یا بیشتر نقاشی شده و با استایل خاصی با یکدیگر ترکیب میگردند. کابینت های خاکستری و سفید رنگ یک مثال عالی برای چنین کابینت هایی هستند. البته بعضی از طراحان از کابینت های چند رنگ استفاده میکنند. بعضی از طراحان نیز بر کانتر جزیره آشپزخانه تمرکز نموده و آن را متفاوت از دیگر قسمت های آشپزخانه رنگ میکنند. البته، دیگر طراحان بر قسمت های کلیدی و اصلی تمرکز نموده و این قسمت ها رنگ های متفاوت به خود میگیرند. هدف از ساخت کابینت های دو رنگ، جلوه گر کردن قسمت خاصی از آشپزخانه، ایجاد جذابیت و بوجود آوردن فضایی آرامش بخش برای گذران وقت در آشپزخانه است.%عکس - کابینت دو رنگ، پرطرفدارترین کابینت در آشپزخانه

چرا بهتر است برای آشپزخانه کابینت دو رنگ انتخاب شود؟

مدت زمان نسبتا زیادی است که کابینت دو رنگ مورد استقبال قرار گرفته است. پیشنهاد میشود از استایل ها و رنگ های متفاوت درون آشپزخانه خود استفاده کنید. با این روش، نه تنها به استایلی کاملا جدید و متفاوت از فضای در دسترس میرسید بلکه فضایی صمیمانه و دنج بوجود می آورید که میل شما را برای گذراندن زمان بیشتر در آشپزخانه تقویت میکند. طرح های فوق العاده ای در این زمینه وجود دارند که در حال گسترش هستند زیرا این کابینت ها بسیار محبوب و پرطرفدار شده اند.

%عکس - کابینت دو رنگ، پرطرفدارترین کابینت در آشپزخانهرایج ترین کابینت

در طی سال های اخیر، استفاده از کابینت های رنگی در آشپزخانه بسیار رایج شده است. بیجا نیست اگر بگوییم در بیشتر طراحی های هدفمند از دو رنگ استفاده میشود چرا که در این حالت میتوانیم به زیبایی بصری فوق العاده و ترکیبی عالی برسیم. استفاده از دو رنگ در خانه بسیار آسان تر و ساده تر از آن چیزی است که فکر میکنید. تنها کاری که باید انجام دهید در نظر گرفتن تعدادی ایده است که مناسب وسایل خانه و کفپوش باشد.

در هنگام استفاده از کابینت های این چنینی، حواستان باشد از رنگ دوم به عنوان رنگ پس زمینه و غالب استفاده کنید. قسمت مشخصی از آشپزخانه خود را انتخاب کنید و در آن قسمت سعی کنید از رنگ متفاوت استفاده نمائید. شما همچنین میتوانید برآمدگی های کابینت را تیره تر کنید تا دو طرف کابینت واضح تر به نظر بیایند. با داشتن یک کابینت دو رنگ در آشپزخانه، شما میتوانید به آسانی استایل خانه خود را حفظ کنید چرا که این حالت نه زیاد مدرن است و نه زیاد سنتی. با هماهنگ کردن این کابینت ها با پس زمینه خانه، دیگر قطعا شکست نمیخورید و به موفقیت خواهید رسید.

%عکس - کابینت دو رنگ، پرطرفدارترین کابینت در آشپزخانههنگامی که از کابینت های چند رنگ استفاده میکنید، پیشنهاد میشود از رنگ سفید برای جدا کردن دو رنگ دیگر استفاده نمائید. این طراحی ترفندی است که باعث بوجود آمدن تعادل بصری میشود. اسم این قانون که در آن از رنگ سفید برای تفکیک استفاده میشود قانون 10-30-60 گفته میشود. عدد 60 درصد رنگ غالب، عدد 30 درصد رنگ دوم و در آخر عدد 10 درصد رنگ تاکیدی که در اینجا سفید است را نشان میدهد. از مقدار کمی رنگ سفید استفاده کنید و تاثیری خاص بر دو رنگی که انتخاب کرده اید، بگذارید.

ممکن است برای شما اتفاق افتاده باشد که بخواهید چیزی را که دوست دارید به خانه اضافه کنید اما  این چیز متعلق به چیدمان و فضای خانه شما نیست و هماهنگی با آن ندارد، مانند طرح های نهایی مدرن که به استایل سنتی خانه شما نمیخورد. در چنین شرایطی، میتوانید از شیشه یا لاک مات که مناسب تم خانه است استفاده کنید تا جلوه بیشتری به خانه خود بیافزایید! نقطه کانونی در چیدمان دو رنگ جایگاه ویژه ای دارد، این نقطه معمولا کابینت وسط آشپزخانه که جزیره نام دارد و یا رنگی متناقض که کابینت ها را از هم متفاوت میکند، میباشد. این ایده برای طراحی های سنتی بسیار موثر است.

%عکس - کابینت دو رنگ، پرطرفدارترین کابینت در آشپزخانهممکن است تصور کنید انتخاب رنگ ها کار آسانی است اما اینطور نیست. در آشپزخانه ای که کابینت های دو رنگ دارد، اشتباه به آسانی رخ میدهد و ممکن است مجبور شوید تمام پروسه رنگ آمیزی را دوباره از اول تکرار کنید. برای اجتناب از این اتفاق، بهتر است از چرخه رنگ استفاده کنید و دو رنگ منتخب خود را بر روی این چرخه امتحان نموده و ببینید هنگام ترکیب چگونه به نظر می آیند. هنگامی که در حال چیدمان خانه خود هستید، خصوصا هنگامی که در حال انتخاب بُرش های کابینت ها هستید، هزینه بسیار مهم است زیرا طرح ها و کیفیت آنها متغیر هستند. البته، هنگامی که درب کابینت آشپزخانه  را دو رنگ میکنید، دیگر لازم نیست بر روی درب ها رنگ نهایی بزنید، در نتیجه از هزینه اضافی جلوگیری خواهید کرد. این درب ها را در مکان مناسب مانند جزیره آشپزخانه نصب کنید و از درب های ارزان تر برای بقیه آشپزخانه استفاده نمائید. اینکار نه تنها در هزینه صرفه جویی نموده بلکه کابینت را هماهنگ با سایر نقاط آشپزخانه میکند.

%عکس - کابینت دو رنگ، پرطرفدارترین کابینت در آشپزخانهرنگ هایی که انتخاب میکنید نقش قابل ملاحظه ای در میزان مراقبت از آشپزخانه دارد. حتما میدانید که آشپزخانه هایی که کابینت های روشن دارند نیاز به مراقبت و توجه بیشتری دارند زیرا آلودگی ها و نقص ها به آسانی دیده میشوند. البته گرد و غبار بر روی رنگ های تیره محسوس تر است و شما باید از آشپزخانه دو رنگ خود مراقبت کنید و از کوچکترین گرد و غباری نگذرید ، آن را تمیز نگه داشته و ذره ای سهل انگاری ننمائید. میتوانید از مصالحی استفاده کنید که تمیز کردن و مراقبت از آنها با در نظر گرفتن تمامی نیازهای آشپزخانه مثلاً اینکه چقدر زمان در آشپزخانه صرف میکنید، آسان باشد. ایده ها و استایل های متفاوتی وجود دارند و شما میتوانید یکی از آنها را انتخاب کنید. تصاویر کابینت های رنگ زده شده را بررسی کنید و هر کدام که برای شما مناسب است را انتخاب کنید.

استایل تقریبا قدیمی (رِترو)

اگر استایل رترو را دوست دارید، میتوانید رنگ هایی را با هم ترکیب کنید که سلیقه شخصی شما را نشان میدهند. با هایلایت های قرمز رنگ، کابینت آشپزخانه شما دقیقا همانطوری که میخواهید روحیه و شخصیت خود را نشان بدهید، به نظر می آیند.

ایجاد تناقض

با اضافه کردن یک جزیره روشن در وسط آشپزخانه میتوانید تغییری اساسی ایجاد کرده و ظاهر کسل کننده و کلاسیک آشپرخانه را حذف کنید. رنگ های قوی باعث ایجاد طراوت، شادی و موج مثبت در این قسمت میشوند، رنگ های تیره تر ظاهری رسمی و زیبا فراهم میکند و هنگامی که این دو حالت با یکدیگر ترکیب شوند، نتیجه دیدنی خواهد بود! هنگامی که صحبت از کابینت های متنافض و متفاوت میشود، بسیاری از افراد برای قسمت پایین کابینت رنگ تیره انتخاب میکنند و برای قسمت بالاتر رنگ روشن را به کار میبرند. با استفاده از سایر رنگ ها نیز آشپزخانه هماهنگ با رنگ جزیره خواهد شد. به محض اینکه بعد از اعمال تغییر، وارد آشپزخانه میشوید، متوجه تفاوت آشکار حاصل شده خواهید شد. این تفاوت در روحیه شما تاثیر دارد و موج مثبت منتقل میکند.

%عکس - کابینت دو رنگ، پرطرفدارترین کابینت در آشپزخانهروشنایی

نور برای آشپزخانه شما بسیار مهم است چرا که شما نمیخواهید برای پخت غذا در مکانی تاریک بمانید که نه به شما الهام می بخشد و نه شما را هیجان زده میکند. با ترکیب رنگ های طبیعی چوب و پارچه های سفید، تمام آشپزخانه روشن و انرژی جدیدی منتقل خواهد شد.

استفاده از آویز در آشپزخانه

آویز کردن قطعات و وسایل آشپزخانه به نظر میرسد بسیار پر طرفدار باشد زیرا در همه جا میتوانیم ایده های زیادی در این رابطه ببینیم. هنگامی که صحبت از کابینت های دو رنگ میشود، شما میتوانید این آویز ها را بر روی دیوارهای سفید آویزان کنید و فضایی غیر معمول پدید بیاورید! کابینت هایی که پس زمینه تیره دارند، تناقض ایجاد میکنند و کل ترکیب در کنار هم بسیار خاص و ویژه به نظر میرسد. پیشنهاد میشود دو رنگ خنثی انتخاب کنید تا هم نمایی آرامش بخش و هم تیز و برنده ایجاد کند. کابینت های خاکستری تیره و روشن نمایی حنثی دارند و به آشپزخانه شما جلوه میبخشند.

دکوراسیون دریایی

آیا تا به حال ترکیب آبی نفتی و سفید انتخاب خوبی نبوده است؟ احتمالا خیر. اکنون، با اضافه کردن رنگ آبی و سفید به کابینت های آشپزخانه، میتوانید فضایی دریایی خلق کنید و حتی میتوانید از جلوه ساحلی که به نسبت غیر معمول است استفاده نمائید! میتوانید از ترکیب های متنوع آبی و سفید برای خلق کابینت های ساحلی در آشپزخانه بهره ببرید.

%عکس - کابینت دو رنگ، پرطرفدارترین کابینت در آشپزخانهفضای رسمی

با در نظر گرفتن این نکته که تمام فضا نباید با رنگ های تند و روشن رنگ آمیزی شود، شما میتوانید از گزینه رسمی برای کابینت های خود استفاده کنید. از چوب های مشکی و تیره برای کابینت آشپزخانه های سنتی استفاده کنید و چنانچه فضایی باز با نور طبیعی دارید، نگران رنگ تیره آنها نباشید. تصویر کابینت های تیره را ببینید تا بیشتر این گزینه جالب را بررسی کنید.

پاشیدن رنگ

اگر طرفدار تناقض و شکستن قوانین هستید، میتوانید مقداری رنگ به گوشه و کنار کابینت اضافه کنید. رنگ زرد و سفید و یا سبز در کنار کابینت سفید انتخابی عالی است. اگر طرفدار سادگی نیستید، بر کابینت تک رنگ خود، هر رنگی که دوست دارید بپاشید!

طرح کلاسیک

میتوانیم از طرح های بی شماری صحبت کنیم اما شاید ترکیب سیاه و سفید تمام آن چیزی است که شما نیاز دارید. این ترکیب هم تناقض ایجاد میکند که بسیار واضح است و هم چند منظوره بوده و هرگز از مُد نمی افتد. با استفاده از درب های کابینت دو رنگ، به نمایی زنده و جذاب برسید. ترکیب سیاه و سفید برای آشپزخانه ترکیب بسیار زیبا و مطلوبی است.

%عکس - کابینت دو رنگ، پرطرفدارترین کابینت در آشپزخانهکابینت های دو رنگ امروزه بسیار پر طرفدار هستند چرا که میتوانند با هر استایلی هماهنگ شوند و کل آشپزخانه را زیباتر کنند. ارتقاء خانه به این شکل مزایای بی شماری دارد و یکی از این مزیت ها احساسی است که منتقل میکنند. یک آشپزخانه بیش از حد ساده باعث کسل شدن شما میشود. محیط به طرز قابل ملاحظه ای بر روحیه شما تاثیر میگذارد، از این رو پیشنهاد میشود اطراف خود را همواره با دکوراسیون خوب احاطه کنید! کابینت های دو رنگ آشپزخانه ، انتخابی فضا ساز هستند. چنانچه قدم بعدی شما کابینت های دو رنگ آشپزخانه است و از انتخاب خود مطمئن نیستید، به آسانی میتوانید با یک طراح با تجربه تماس بگیرید و یا به دنبال طرح های مربوط به ظاهر آشپزخانه خود و یا ظاهری که مطلوب شما است باشید. برای این ارتقاء آماده و دست به کار شوید!