ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

کابینت دو رنگ، پرطرفدارترین کابینت در آشپزخانه

arian

kianborna

کابینت های تک رنگ رایج ترین و محبوب ترین نوع کابینت محسوب می شوند اما کابینت دو رنگ جذاب تر بوده و بر جلوه بصری آشپزخانه می افزاید. هماهنگ کردن کابینت های دو رنگ چه مدرن، چه سنتی بسیار آسان است. تنها با یک چیدمان خوب، می توان کابینتی جادار داشت و از داشتن آن بر خود بالید!

چنانچه ظاهر غیر رسمی آشپزخانه شما کسالت آور است و به دنبال تغییر یا تناقضی جدید هستید، کابینت های دو رنگ باید برای شما اولویت اول باشند. با اضافه کردن تنوع رنگ، شما می توانید قسمت های مشخصی از آشپزخانه را که دوست دارید به نمایش بگذارید تا تمام فضا مرتب و شیک به نظر برسد.

کابینت خاکستری و سفید یک مثال عالی برای چنین مدل هایی است. البته بعضی از طراحان از کابینت های چند رنگ نیز استفاده می کنند. هدف از ساخت کابینت های دو رنگ، جلوه بخشیدن به قسمت خاصی از آشپزخانه، ایجاد جذابیت و بوجود آوردن فضایی آرامش بخش برای گذران وقت در آشپزخانه است.

با این مقدمه در ادامه این نوشته از ساختمانچی به بررسی کابینت های دو رنگ و ویژگی های آن ها می پردازیم. در انتها نیز آلبومی جذاب از زیباترین کابینت های دو رنگ آماده کرده ایم که امیدواریم از دیدن آن ها لذت ببرید. با ما همراه باشید.

کابینت مشکی سفید

چرا بهتر است برای آشپزخانه کابینت دو رنگ انتخاب شود؟

مدت زمان نسبتا زیادی است که کابینت دو رنگ مورد استقبال قرار گرفته است. پیشنهاد می شود از استایل ها و رنگ های متفاوت درون آشپزخانه خود استفاده کنید. با این روش، نه تنها به استایلی کاملا جدید و متفاوت از فضای در دسترس می رسید، بلکه فضایی صمیمانه و دنج بوجود می آورید که میل شما را برای گذراندن زمان بیشتر در آشپزخانه تقویت می کند. طرح های فوق العاده ای در این زمینه وجود دارند که در حال گسترش هستند، زیرا این کابینت ها بسیار محبوب و پرطرفدار شده اند.

کابینت سفید و طوسی

نکات مهم در انتخاب کابینت دو رنگ

در طی سال های اخیر، استفاده از کابینت های رنگی در آشپزخانه بسیار رایج شده است. بیجا نیست اگر بگوییم در بیشتر طراحی های هدفمند از دو رنگ استفاده می شود، چرا که در این حالت می توانیم به زیبایی بصری فوق العاده و ترکیبی عالی برسیم. استفاده از دو رنگ در خانه بسیار آسان تر و ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید در نظر گرفتن تعدادی ایده است که مناسب وسایل خانه و کفپوش باشد. در هنگام استفاده از کابینت های این چنینی، حواستان باشد از رنگ دوم به عنوان رنگ پس زمینه و غالب استفاده کنید. قسمت مشخصی از آشپزخانه خود را انتخاب کنید و در آن قسمت سعی کنید از رنگ متفاوت استفاده نمایید.

شما همچنین می توانید برآمدگی های کابینت را تیره تر کنید تا دو طرف کابینت واضح تر به نظر بیایند. با داشتن یک کابینت دو رنگ در آشپزخانه، شما می توانید به آسانی استایل خانه خود را حفظ کنید، چرا که این حالت نه زیاد مدرن است و نه زیاد سنتی. با هماهنگ کردن این کابینت ها با پس زمینه خانه، دیگر قطعا شکست نمی خورید و به موفقیت خواهید رسید.

کابینت سفید و خاکستری

هنگامی که از کابینت های چند رنگ استفاده می کنید، پیشنهاد می شود از رنگ سفید برای جدا کردن دو رنگ دیگر استفاده نمائید. این طراحی ترفندی است که باعث بوجود آمدن تعادل بصری می شود. اسم این قانون که در آن از رنگ سفید برای تفکیک استفاده می شود قانون 10-30-60 گفته می شود.

بخوانید!  تازه ترین راهکارهای طراحی حمام

عدد 60، درصد رنگ غالب، عدد 30، درصد رنگ دوم و در آخر عدد 10 درصد رنگ تاکیدی که در اینجا سفید است را نشان می دهد. از مقدار کمی رنگ سفید استفاده کنید و تاثیری خاص بر دو رنگی که انتخاب کرده اید، بگذارید.

ممکن است برای شما اتفاق افتاده باشد که بخواهید چیزی را که دوست دارید به خانه اضافه کنید اما این چیز متعلق به چیدمان و فضای خانه شما نیست و هماهنگی با آن ندارد، مانند طرح های نهایی مدرن که به استایل سنتی خانه شما نمی خورد. در چنین شرایطی، می توانید از شیشه یا لاک مات که مناسب تم خانه است، استفاده کنید تا جلوه بیشتری به خانه خود بیافزایید.

نقطه کانونی در چیدمان دو رنگ جایگاه ویژه ای دارد، این نقطه معمولا کابینت وسط آشپزخانه است که جزیره نام دارد و یا رنگی متناقض که کابینت ها را از هم متفاوت می کند، می باشد. این ایده برای طراحی های سنتی بسیار موثر است.

کابینت دو رنگ

ممکن است تصور کنید انتخاب رنگ ها کار آسانی است، اما اینطور نیست. در آشپزخانه ای که کابینت های دو رنگ دارد، اشتباه به آسانی رخ می دهد و ممکن است مجبور شوید تمام پروسه رنگ آمیزی را دوباره از اول تکرار کنید. برای اجتناب از این اتفاق، بهتر است از چرخه رنگ استفاده کنید و دو رنگ منتخب خود را بر روی این چرخه امتحان نموده و ببینید هنگام ترکیب چگونه به نظر می آیند.

هنگامی که در حال چیدمان خانه خود هستید، خصوصا هنگامی که در حال انتخاب بُرش های کابینت ها هستید، هزینه بسیار مهم است، زیرا طرح ها و کیفیت آن ها متغیر هستند. البته، هنگامی که درب کابینت آشپزخانه  را دو رنگ می کنید، دیگر لازم نیست بر روی درب ها رنگ نهایی بزنید، در نتیجه از هزینه اضافی جلوگیری خواهید کرد.

این درب ها را در مکان مناسب مانند جزیره آشپزخانه نصب کنید و از درب های ارزان تر برای بقیه آشپزخانه استفاده نمایید. این کار نه تنها در هزینه صرفه جویی نموده، بلکه کابینت را هماهنگ با سایر نقاط آشپزخانه می کند.

کابینت طوسی صورتی

رنگ هایی که انتخاب می کنید نقش قابل ملاحظه ای در میزان مراقبت از آشپزخانه دارد. حتما می دانید که آشپزخانه هایی که کابینت های روشن دارند نیاز به مراقبت و توجه بیشتری دارند، زیرا آلودگی ها و نقص ها به آسانی دیده می شوند. البته گرد و غبار بر روی رنگ های تیره محسوس تر است و شما باید از آشپزخانه دو رنگ خود مراقبت کنید و از کوچک ترین گرد و غباری نگذرید، آن را تمیز نگه داشته و ذره ای سهل انگاری ننمایید.

می توانید از مصالحی استفاده کنید که تمیز کردن و مراقبت از آن ها با در نظر گرفتن تمامی نیازهای آشپزخانه مثلاً این که چقدر زمان در آشپزخانه صرف می کنید، آسان باشد. ایده ها و استایل های متفاوتی وجود دارند و شما می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. تصاویر کابینت های رنگ زده شده را بررسی کنید و هر کدام که برای شما مناسب است را انتخاب کنید.

ایده های استفاده از کابینت دو رنگ

کابینت نوک مدادی و سفید

  • استایل تقریبا قدیمی یا رِترو

اگر استایل رترو را دوست دارید، می توانید رنگ هایی را با هم ترکیب کنید که سلیقه شخصی شما را نشان می دهند. با هایلایت های قرمز رنگ، کابینت آشپزخانه شما دقیقا همانطوری که می خواهید روحیه و شخصیت خود را نشان بدهید، به نظر می آیند.

  • ایجاد تناقض

با اضافه کردن یک جزیره روشن در وسط آشپزخانه می توانید تغییری اساسی ایجاد کرده و ظاهر کسل کننده و کلاسیک آشپرخانه را حذف کنید. رنگ های قوی باعث ایجاد طراوت، شادی و موج مثبت در این قسمت می شوند، رنگ های تیره تر ظاهری رسمی و زیبا فراهم می کنند و هنگامی که این دو حالت با یکدیگر ترکیب شوند، نتیجه دیدنی خواهد بود!

بخوانید!  تغییر دکوراسیون خانه های قدیمی

هنگامی که صحبت از کابینت های متنافض و متفاوت می شود، بسیاری از افراد برای قسمت پایین کابینت رنگ تیره انتخاب می کنند و برای قسمت بالاتر رنگ روشن را به کار می برند.

با استفاده از سایر رنگ ها نیز آشپزخانه هماهنگ با رنگ جزیره خواهد شد. به محض این که بعد از اعمال تغییر، وارد آشپزخانه می شوید، متوجه تفاوت آشکار حاصل شده خواهید شد. این تفاوت در روحیه شما تاثیر دارد و موج مثبت منتقل می کند.

ایجاد تناقض

  • دکوراسیون دریایی

با اضافه کردن رنگ آبی و سفید به کابینت های آشپزخانه، می توانید فضایی دریایی خلق کنید و حتی می توانید از جلوه ساحلی که به نسبت غیر معمول است استفاده نمایید. می توانید از ترکیب های متنوع آبی و سفید برای خلق کابینت های ساحلی در آشپزخانه بهره ببرید.

دکوراسیون دریایی

  • ایجاد فضای رسمی

با در نظر گرفتن این نکته که تمام فضا نباید با رنگ های تند و روشن رنگ آمیزی شود، شما می توانید از گزینه رسمی برای کابینت های خود استفاده کنید. از چوب های مشکی و تیره برای کابینت آشپزخانه های سنتی استفاده کنید و چنانچه فضایی باز با نور طبیعی دارید، نگران رنگ تیره آن ها نباشید. تصویر کابینت های تیره را ببینید تا بیشتر این گزینه جالب را بررسی کنید.

  • پاشیدن رنگ

اگر طرفدار تناقض و شکستن قوانین هستید، می توانید مقداری رنگ به گوشه و کنار کابینت اضافه کنید. رنگ زرد و سفید و یا سبز در کنار کابینت سفید انتخابی عالی است. اگر طرفدار سادگی نیستید، بر کابینت تک رنگ خود، هر رنگی که دوست دارید بپاشید!

  • استفاده از طرح های کلاسیک

می توانیم از طرح های بی شماری صحبت کنیم، اما شاید ترکیب سیاه و سفید تمام آن چیزی است که شما نیاز دارید. این ترکیب هم تناقض ایجاد می کند که بسیار واضح است و هم چند منظوره بوده و هرگز از مُد نمی افتد. با استفاده از درب های کابینت دو رنگ، به نمایی زنده و جذاب برسید. ترکیب سیاه و سفید برای آشپزخانه ترکیب بسیار زیبا و مطلوبی است.

استفاده از طرح های کلاسیک

کلام پایانی

کابینت های دو رنگ امروزه بسیار پر طرفدار هستند، چرا که می توانند با هر استایلی هماهنگ شوند و کل آشپزخانه را زیباتر کنند. ارتقاء خانه به این شکل مزایای بی شماری دارد و یکی از این مزیت ها احساسی است که منتقل می کنند.

یک آشپزخانه بیش از حد ساده باعث کسل شدن شما می شود. محیط به طرز قابل ملاحظه ای بر روحیه شما تاثیر می گذارد، از این رو پیشنهاد می شود اطراف خود را همواره با دکوراسیون خوب احاطه کنید! کابینت های دو رنگ آشپزخانه، انتخابی فضا ساز هستند.

چنانچه قدم بعدی شما کابینت های دو رنگ آشپزخانه است و از انتخاب خود مطمئن نیستید، به آسانی می توانید با یک طراح با تجربه تماس بگیرید و یا به دنبال طرح های مربوط به ظاهر آشپزخانه خود و یا ظاهری که مطلوب شما است باشید. برای این ارتقاء آماده و دست به کار شوید.

کابینت دو رنگ سفید سورمه ای

کابینت سفید قهوه ای

کابینت سفید آبی

کابینت کرمی آبی

کابینت آبی سفید

کابینت دو رنگ سفید و سرمه ای

کابینت دو رنگ چوبی

کابینت دو رنگ زیبا

کابینت دو رنگ سفید قهوه ای

کابینت دو رنگ سفید مشکی

کابینت دو رنگ

کابینت دو رنگ قهوه ای و سفید

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *