%عکس - کابینت مناسب فضاهای مدرن

کابینت مناسب فضاهای مدرن

یکی از فاکتورهای ضروری در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کابینت است. حضور این المان در آشپزخانه از بهم ریختگی و هرج و مرج جلوگیری میکند و فضا را مرتب و آراسته میکند. آن ها فضایی مناسب برای نگهداری ظرف و ظروف و مواد غذایی فراهم آورده و از مهمترین تجهیزات در آشپزخانه به شمار می آیند. در آشپزخانه های مدرن امروزی از انواع آن ها استفاده میشود و با توجه به نوع دکوراسیون آشپزخانه میتوان کابینت را انتخاب نمود و در فضاهای مورد نظر در آشپزخانه نصب کرد.

کابینت ها انواع مختلفی دارند از جمله ام دی اف, پی وی سی, تمام چوب, کابینت هایگلاس, استیل و … . آشپزخانه های مدرن باید به نحوی طراحی شوند که نمای آنها مطابق با سبک های مدرن امروزی باشد. اولین فاکتوری که به محض ورود به آشپزخانه جلب توجه میکند کابینت است, بنابراین انتخاب آن باید با معیارهای سبک مدرن مطابقت داشته باشد. در این نوشته ساختمانچی قصد دارد چند ایده در خصوص انتخاب کابینت برای آشپزخانه های مدرن را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید با آگاهی از آنها نسبت به خرید مدل مورد نظرتان اقدام نمائید. با ما همراه باشید.

کابینت استیل

در دکوراسیون مدرن هیچ چیزی مانند استیل ضد زنگ شیک و لوکس به نظر نمی آید. در دنیای مدرن امروزی اکثر صاحب خانه ها به دنبال کابینت های براق استیل هستند. این مدل ها زیبایی بی نظیری دارند و به راحتی تمیز می شوند. آن ها از نظر بهداشتی کاملاً ایده آل هستند زیرا با تمیز نمودن آنها امکان رشد قارچ و باکتری به هیچ عنوان وجود ندارد. همچنین مقاومت آن ها بسیار بالاست و به دلیل خاصیت ضد زنگ خود در صورت مجاورت با آب و رطوبت دچار خوردگی و زنگ زدگی نمی شوند. تنها عیب این کابینت ها این است که لکه و اثر انگشت بر روی آنها می ماند و در برابر خراشیدگی مقاومت پایینی دارند. قیمت این مدل در مقایسه با MDF بالاتر است. %عکس - کابینت مناسب فضاهای مدرن

کابینت چوبی

کابینت چوبی گرما, عمق و صمیمیت را به آشپزخانه های مدرن میبخشد. حضور کابینت چوبی در فضای آشپزخانه طبیعت را وارد خانه میکند و دکوراسیونی بی نظیر با محصولی کاملاً طبیعی به نمایش میگذارد. این مدل برای افرادی که دوستدار محیط زیست هستند بسیار مناسب است. قیمت کابینت های تمام چوب نسبت به  انواع روکش شده کمی گران تر است اما زیبایی آنها دوچندان می باشد.

%عکس - کابینت مناسب فضاهای مدرن

کابینت سفید

آشپزخانه ای که با کابینت سفید رنگ طراحی میشود فضایی پرنور و بزرگ خواهد داشت. رنگ سفید نور خورشید یا لامپ را منعکس می کند و فضا را روشن تر نشان می دهد. آشپزخانه شما با هر نوع دکوراسیونی طراحی شده باشد استفاده از رنگ سفید در آن باعث می شود فضا تمیزتر و روشن تر به نظر بیاید. اگر در آشپزخانه ای که کابینت های آن با رنگ سفید انتخاب شده اند ظرف کثیف روی کانتر باشد و یا آشپزخانه کمی بهم ریخته باشد باز هم فضای آن به نسبت تمیزتر به نظر می آید. برای داشتن آشپزخانه ای تمیز و روشن بهتر است کابینت های خود را به رنگ سفید انتخاب کنید.

%عکس - کابینت مناسب فضاهای مدرن

کابینت طرح دار رنگی

به کابینت های طرح دار سبز رنگ در آشپزخانه زیر نگاه کنید. آنها سطحی صاف, تمیز و یکدست دارند. رنگ روکش کابینت های چوبی را میتوان به دلخواه با توجه به دکوراسیون دیگر قسمت های خانه انتخاب نمود. محصولاتی که بافت چوب در آنها مشخص است زیبایی بی نظیری دارند و حسی گرم و طبیعی به فضا می افزایند. کابینت های چوبی را میتوان رنگ آمیزی کرد و برای جلوگیری از هر نوع آسیب بر روی آنها لاک زد.

%عکس - کابینت مناسب فضاهای مدرن

حذف کابینت بالایی

در آشپزخانه های مدرن امروزی برای داشتن فضایی باز و مدرن میتوان کابینت های بالایی را از آشپزخانه حذف نمود. همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید دکوراسیون آشپزخانه به رنگ سیاه و سفید است و در آن فقط از کابینت های پایینی استفاده شده است. به جای استفاده از کابینت های بالایی میتوان در جای آنها یک دیوارپوش تا ارتفاع سقف نصب کرد و یا یک هود زیبا قرار داد. البته این روش برای افرادی که برای نگهداری ظرف و ظروف خود به فضای بیشتری نیاز دارند مناسب نیست زیرا حذف کابینت های بالایی باعث ایجاد هرج و مرج در آشپزخانه آنها میشود.

%عکس - کابینت مناسب فضاهای مدرن

کابینت رنگی

وقتی صحبت از آشپزخانه مدرن میشود ناخودآگاه ذهن ها به سمت آشپزخانه هایی با دکوراسیون سفید و مشکی می رود در حالی که رنگ های روشن را میتوان با طیف های متفاوت در دکوراسیون آشپزخانه به کار برد. اگر میخواهید به آشپزخانه خانه خود رنگ و جلوه ببخشید از مدل های رنگی استفاده کنید. تنها نکته ای که در انتخاب مدل های رنگی باید مد نظر داشته باشید این است که شما مدام با کابینت آشپزخانه سر و کار دارید, بنابراین رنگی را انتخاب کنید که پس از مدتی از آن زده نشوید.

%عکس - کابینت مناسب فضاهای مدرن

ترکیب کابینت چوبی, هایگلاس و استیل

در آشپزخانه های مدرن میتوان از ترکیب چند نوع کابینت استفاده نمود. مثلاً کابینت های قسمت پایین را چوبی و قسمت بالا را هایگلاس سفید انتخاب کرد. یا اینکه قفسه های شناور ساخته شده از فولاد ضد زنگ را در بالا و کابینت های چوبی را در پایین قرار داد. آشپزخانه های مینیمالیسم را نیز میتوان با ترکیب چند کابینت در کنار هم طراحی نمود. به تصویر زیر نگاه کنید. این آشپزخانه ترکیبی از مدل های چوبی, هایگلاس و استیل می باشد. %عکس - کابینت مناسب فضاهای مدرن