%عکس - کابینت درب شیشه ای آشپزخانه

کابینت درب شیشه ای آشپزخانه

کابینت از جمله تجهیزاتی است که حضور آن در آشپزخانه بسیار ضروری می باشد. آن ها در انواع طرح ها و مدل ها ساخته میشوند و با توجه به نوع دکوراسیون آشپزخانه انتخاب میشوند. این المان ها دارای درب هایی از جنس متریال بدنه یا از جنس شیشه میباشند که هر کدام زیبایی منحصر بفرد خود را دارند. کابینت با درب شیشه ای در مقایسه با مدل معمولی ظاهری متفاوت و شیک تر دارد و در صورت اجرای یک نورپردازی مختصر نمای آشپزخانه و اشیاء درون خود را جذاب تر نشان میدهد.

انتخاب کابینت آشپزخانه با درب شیشه ای کاملاً سلیقه ایست. افراد یا از این نوع مدل متنفر هستند یا به آن علاقه دارند. این نمونه دارای یک ساز و کار ویژه نسبت به سایر مدل ها میباشد. آن ها به شما این امکان را میدهند که همه چیز را به صورت منظم درون آنها بچینید و به نمایش بگذارید. البته نوع شیشه ای که در این نوع مدل ها به کار برده میشود متفاوت است. برخی شیشه ها مات و شطرنجی هستند و اشیاء از پشت آنها نمایان نیست و برخی دیگر شفاف بوده به نحوی که اشیاء قابل رویت میباشند. در ساخت درب کابینت از انواع مختلف شیشه استفاده میشود که در زیر به آنها اشاره شده است. با ما همراه باشید.

شیشه شفاف

شیشه شفاف رایج ترین و پر کاربردترین نوع شیشه در ساخت کابینت است. این شیشه با تمام مدل ها و دکوراسیون های مختلف آشپزخانه تطابق دارد. شیشه شفاف برای درب انتخابی کلاسیک و مطمئن است و با توجه به طرح کابینت های امروزی نمایی زیبا و شیک ایجاد میکند. یکی از معایب این نوع شیشه این است که لکه و اثر انگشت بر روی آن میماند بنابراین همیشه باید درب ها را تمیز و درخشان نگه داشت. علاوه بر آن این شیشه ها تمام وسایل داخلی را در معرض دید میگذارند, پس چیدمان آنها باید به صورت مرتب و منظم صورت گیرد تا شلوغی و هرج و مرج به چشم نخورد.

%عکس - کابینت درب شیشه ای آشپزخانه

%عکس - کابینت درب شیشه ای آشپزخانه

شیشه مات

اگر به دنبال نوعی از شیشه هستید که محتوای کابینت آشپزخانه شما را تا حدی پنهان کند شیشه مات بهترین گزینه است. شیشه مات  شیشه ایست که سطح آن توسط شن یا ماسه ای که با فشار زیاد پاشیده میشوند مات میگردد. این نوع شیشه دارای ظاهری خنک و سطحی صاف میباشد که برای تمام دکوراسیون های مدرن مناسب است. به خاطر داشته باشید مات بودن شیشه دلیلی برای پنهان نمودن اشیاء نمیباشد. شاید میهمانان شما قادر باشند جزئیات کابینت شما را تا حدی ببینند بنابراین سعی نکنید شلوغی آن را با شیشه های مات پوشش دهید. یکی از مزیت های شیشه مات این است که میتوان آن را در طرح ها و الگوهای متفاوت مورد استفاده قرار داد.

%عکس - کابینت درب شیشه ای آشپزخانه

%عکس - کابینت درب شیشه ای آشپزخانه

شیشه های بافت دار

شیشه های دارای بافت نوع دیگری از شیشه برای ساخت درب کابینت محسوب میشوند. این شیشه ها توسط قالب و الگوهای مختلف به صورت برجسته در می آیند. این شیشه ها از نظر بصری و لمسی تاثیرگذار هستند و میتوان آنها را طبق سلیقه در طرح های متنوع انتخاب نمود. به عنوان نمونه شیشه های بارانی یکی از دوست داشتنی ترین نوع شیشه هستند که حال و هوای روزهای بارانی را تداعی میکنند. از مزایای استفاده از این شیشه برای درب میتوان به نماندن اثر انگشت و  لکه بر روی آن و از معایب آن میتوان به یکنواخت شدن و از مد رفتن آن اشاره نمود.

%عکس - کابینت درب شیشه ای آشپزخانه

%عکس - کابینت درب شیشه ای آشپزخانهشیشه طرح دار برجسته نیز نوعی شیشه ی دارای بافت است که ظاهری جذاب و خاص دارد. این شیشه ها دارای  طرح های منظمی هستند که ظاهری دست ساز به آنها بخشیده است. آنها یادآور دکوراسیون آشپزخانه های قدیمی هستند که حسی سنتی, گرم و صمیمی را تداعی میکنند.

%عکس - کابینت درب شیشه ای آشپزخانه

%عکس - کابینت درب شیشه ای آشپزخانهگزینه های متعددی برای انتخاب نوع شیشه درب وجود دارد اما نکته اصلی این است که با توجه به نوع کاربرد, شیشه را باید انتخاب نمائید. مثلاً اگر میخواهید اشیاء در معرض دید باشند باید از شیشه شفاف استفاده کنید و در مقابل اگر علاقه ندارید کسی آن ها را ببیند باید شیشه مات را انتخاب نمائید. شیشه مناسب ترین متریال برای جایگزین نمودن انواع درب است. اگر از کابینت های قدیمی آشپزخانه خود خسته شده اید نیازی به عوض نمودن کل آن ها نیست. تنها با ایجاد تغییر در ظاهر درب آنها میتوانید دکوراسیون آشپزخانه را دگرگون کنید. استفاده از شیشه در درب و اجرای نورپردازی نمایی بسیار شیک و جذاب در آشپزخانه ایجاد میکند.

%عکس - کابینت درب شیشه ای آشپزخانه