بنر آبینتبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - چگونه یک الگوی رنگ خنثی خلق کنیم!

چگونه یک الگوی رنگ خنثی خلق کنیم!

arian

khedmatazma

kianborna

رنگ های خنثی رنگ هایی انعطاف پذیر هستند که به راحتی با سایر رنگ ها ترکیب میشوند. رنگ هایی مانند خاکستری, خاکی, سفید, خاکستری مایل به قهوه ای, عاجی و … خنثی به حساب می آیند و هر کدام از آنها سایه رنگ های مخصوص به خود را دارند که در دسته رنگ های سرد و گرم قرار میگیرند. این رنگ ها آرام بخش بوده و طراحی دکوراسیون منزل با آنها آسان میباشد. استفاده بیش از حد از رنگ های خنثی در یک فضا آن را کسالت بار و خسته کننده میکند اما استفاده اصولی از این رنگ ها و ترکیب آنها با رنگ های مناسب, دکوراسیونی شیک و دوست داشتنی فراهم می آورد. در این نوشته سعی شده الگوی رنگ خنثی به شما معرفی شود و نحوه ترکیب آن با سایر رنگ ها در اختیار شما قرار گیرد. با ساختمانچی همراه باشید.

آنچه که در مورد یک الگوی رنگ خنثی باید بدانیم:

  • رنگ خنثی الزاماً رنگ بژ معنی نمیدهد.
  • رنگ های تیره خنثی را فراموش نکنید.
  • میتوان رنگ های سرد را به رنگ های گرم اضافه نمود.
  • میتوان رنگ های گرم را به رنگ های سرد اضافه نمود.
  • رنگ های گرم و سرد را بشناسید.
  • ایجاد یک الگوی رنگ خنثی بسیار آسان است.

برای خلق یک الگوی رنگ خنثی برای طراحی داخلی یا خارجی منزل باید رنگ ها را با هم ترکیب کنید تا رنگ نهایی مورد نظر بدست بیاید. مهمترین نکته که در هر الگوی رنگ باید رعایت شود تعادل در انتخاب رنگ هاست. با آگاهی از روش های ایجاد الگوی رنگ خنثی میتوانید خانه خود را به مکانی زیبا تبدیل نمائید.

رنگ های تیره خنثی را با رنگ های روشن خنثی یا سفید ترکیب کنید.

هیچ قانونی در مورد اینکه تمام رنگ های خنثی باید روشن باشند وجود ندارد. اگر در مورد رنگ های خنثی از هر کسی سوال بپرسید بی تردید جواب, رنگ بژ یا قهوه ای مایل به زرد خواهد بود, در حالی که رنگ های تیره نیز میتوانند خنثی باشند از جمله رنگ های قهوه ای تیره, طلایی تیره, آبی سیر, مشکی و خاکستری ذغالی.%عکس - چگونه یک الگوی رنگ خنثی خلق کنیم!

آگاهی از رنگ های گرم در مقابل رنگ های سرد میتواند یک پایه رنگی برای ساخت انواع الگوی رنگ فراهم نماید. مثلاً رنگ خاکستری ذغالی با رنگ های خنثی روشن و سرد بهتر به نظر می آیند اما میتواند با رنگ های گرم غیر خنثی نیز ترکیب شود. قهوه ای گرم نیز با رنگ های خنثی روشن و گرم همخوانی دارد اما میتوان آن را نیز با رنگ سرد آبی به کار برد.%عکس - چگونه یک الگوی رنگ خنثی خلق کنیم!

چگونه یک الگوی رنگ خنثی تک رنگ خلق کنیم؟

استفاده از الگوی تک رنگ بهترین روش برای خلق یک پالت رنگی شیک خنثی به شمار میرود. اگر میخواهید خانه شما نمایی زیبا داشته باشد و در مورد اینکه آیا هر چیزی با رنگ خانه شما هارمونی دارد یا نه, میتوانید از الگوی تک رنگ خنثی استفاده کنید. الگوی تک رنگ بر اساس رنگ مورد علاقه شما شکل میگیرد. اگر قهوه ای تیره رنگ مورد علاقه شماست, مبلمان و صندلی های خود را با این رنگ انتخاب کنید و در محیط اطراف آنها از الگوی تک رنگ استفاده نمائید.

%عکس - چگونه یک الگوی رنگ خنثی خلق کنیم!

در اکثر چرخه رنگ ها, رنگ های یک نوار, سایه روشنی از رنگ یکسان میباشند. رنگ های روی نوار رنگی که با رنگ های تیره خنثی قابل ترکیب هستند اصولا در پایین نوار قرار دارند. اگر میخواهید یک الگوی تک رنگ خلق کنید میتوانید هر نوع ترکیب رنگی که سایه هایی از رنگ های تیره و خنثی است را استفاده نمائید. برای ایجاد تعادل در الگوی تک رنگ میتوانید ترکیبی از سایه رنگ ها را از بالا تا پایین نوار رنگی استفاده نمائید.

اگر ظاهر دیوار یا مبلمان خنثی را دوست دارید اما میخواهید خلاقانه عمل کنید, الگوی رنگ خنثی که با سایر رنگ ها ترکیب شده, انتخابی ایده آل به شمار میرود. زیبایی الگوی رنگ خنثی به عنوان پس زمینه این امکان را برای شما فراهم میکند تا برای اضافه نمودن رنگ های روشن تر و یا تیره تر آزادی عمل بیشتری داشته باشید.

%عکس - چگونه یک الگوی رنگ خنثی خلق کنیم!

برای ایجاد یک الگوی رنگ خنثی از دو یا سه رنگ استفاده نمائید. استفاده از رنگ های بیشمار برای ایجاد این الگو باعث میشود همه چیز از کنترل شما خارج شود. سعی کنید رنگ ها را از لوازم جانبی مورد علاقه در اطراف خود انتخاب کنید. با استفاده از یک پالت رنگی ساده خانه شما از تعادل رنگی بی نظیری برخوردار خواهد بود. وقتی به پالت رنگ خنثی خود رنگ اضافه میکنید باید به این نکته توجه کنید که در صورتی خانه شما حس آرامش را به ارمغان می آورد که شما بدانید چگونه رنگ های گرم و سرد را با هم استفاده نمائید. آگاهی از این نکته باعث میشود در رنگ آمیزی خانه شما هارمونی بی نظیری ایجاد شود.