ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

چگونه خانه خود را دنج تر کنیم؟

kianborna

arian

دیزاین مدرن به معنای خطوط منظم و واضح و عدم وجود هرج و مرج و آشفتگی در فضا می باشد. متاسفانه، این نوع دیزاین مختص خانه هایی است که نمی توان در آن ها زیاد احساس راحتی کرد. خانه های مدرنی که طراحی آن ها با پالت های رنگی ساده صورت گرفته کمی سرد و کسل کننده به نظر می آیند. آیا خانه مدرن شما با رنگ های ساده طراحی شده و از یکنواختی و سردی آن خسته شده اید؟ آیا همواره با فضایی که در آن زندگی می کنید کلنجار رفته و نیاز به کمی گرما برای روح بخشیدن به دکوراسیون مدرن آن دارید؟ اینکه حسی خوشایند به خانه خود دهید و فضای ساده آن را کمی دنج و راحت کنید نیاز به اعمال تغییرات بزرگ و اساسی ندارد. تنها باید بهترین المان های موجود در خانه را برجسته نشان دهید در حالی که زیبایی و جذابیتی که مد نظر دارید را همچنان حفظ نمائید. اگر می خواهید خانه ای مدرن، در عین حال دنج و راحت داشته باشید با ساختمانچی همراه شوید. در این نوشته ما به شما نشان می دهیم چگونه بدون ایجاد تغییرات زیاد، فضاهای سرد و بی روح را گرم کنید. با ما همراه باشید.

استفاده از بافت ها

%عکس - چگونه خانه خود را دنج تر کنیم؟

پارچه ها از جمله راحت ترین و موثرترین روش برای جان بخشیدن به فضاهای سرد و کسل کننده هستتند. پارچه ها به دلیل داشتن تار و پود فضا را گرم کرده و از نظر بصری چند لایه ایجاد می نمایند. در واقع پارچه های بافت دار با خود حسی از گرما منتقل می کنند. شما می توانید برای ایجاد چنین حسی، موارد زیر را به خانه خود بیفزائید:

پرده های جدید

اگر در خانه خود پرده حریر نصب کرده اید می توانید آن ها را با پرده های کتانی تعویض کنید. پرده های کتانی فضا را گرم تر و دنج تر نشان خواهند داد.

فرش

اصولاً خانه های مدرن کفپوش های سخت مانند کفپوش بتنی یا پارکت دارند. از این رو فرش مناسب ترین گزینه برای نرم نشان دادن لبه های کفپوش سخت خانه شماست. علاوه بر آن فرش فضا را تعریف می کند و از نظر بصری قالبی زیبا برای کف اتاق ایجاد می نماید.

بخوانید!  بهترین ایده های طراحی دکوراسیون حمام

پتو

آیا کسی پیدا می شود که یک پتوی آماده برای استفاده را دوست نداشته باشد؟ شما می توانید پتوهای کوچک را در سبد چوبی کنار مبلمان قرار دهید و یا یکی از آن ها را به شیوه ای که دوست دارید روی کاناپه پهن نمائید. به دنبال پتوهای نرم و پشمی باشید تا گرمایی که ایجاد می کنند دلچسب تر باشد.

کوسن

با استفاده از بالشتک ها و کوسن های بافت دار خانه مدرن خود را جذاب تر نشان دهید. شما می توانید با توجه به فصل های مختلف سال آن ها را عوض کنید و الگوهای بی نظیری برای گرم کردن فضا امتحان نمائید.

افزودن گیاهان آپارتمانی

%عکس - چگونه خانه خود را دنج تر کنیم؟

حتی اگر نمی توانید گل و گیاه پرورش دهید، گیاهان آپارتمانی را در خانه خود قرار دهید. این گیاهان نیاز به مراقبت زیاد ندارند و به فضای سرد و بی روح حیات، سرزندگی، رنگ و بافت می بخشند. اصلاً نگران این گل ها و گیاهان نباشید زیرا آن ها مقاوم بوده و نگهداری از آن ها بسیار آسان است. شما می توانید این گیاهان را در سایزها، شکل ها و انواع مختلف انتخاب کنید تا فضای کسل کننده و بی روح خانه شما جان بگیرد. یک شاخه درخت انجیر، در کنار یک گل زیبا و آرام مکانی بسیار دنج برای شما فراهم می نماید. همچنین چند عدد گیاه بامبو سبزی و طراوت بی نظیری به فضا می بخشد. وقتی این ایده را در خانه خود استفاده کردید متوجه می شود چقدر سریع خانه بی روح و سرد شما جان می گیرد و سرزنده و شاداب می شود.

ترکیب مبلمان مختلف با یکدیگر

%عکس - چگونه خانه خود را دنج تر کنیم؟

فروشگاه های مبلمان اغلب مدل های بی نظیری برای کاناپه و صندلی هایی که با سایر وسایل منزل تطبیق پذیر هستند ارائه می دهند. اگر فضایی دنج می خواهید باید مدلی را انتخاب کنید که کاملاً با فضای خانه سازگار باشد. ترکیب انواع مختلف مبل و صندلی به فضا زیبایی و هویت می بخشد و فضا را دنج تر نشان می دهد. میز قهوه خوری ساده خود را در مقابل کاناپه چرمی قرار دهید یا کاناپه مدرن خود را با میزهای تزئینی جذاب تر کنید.

بخوانید!  به روزترین ایده های طراحی دکوراسیون داخلی

تغییر نورپردازی

%عکس - چگونه خانه خود را دنج تر کنیم؟

نورپردازی یکی از فاکتورهای اصلی در طراحی داخلی است. اگر خانه شما لامپ های  LED آبی رنگ و روشن دارد ممکن است فضا سرد و کسل کننده به نظر بیاید. از این رو آن ها را با لامپ های حبابی زیبا و کم مصرف جایگزین کنید. اینکه همیشه در خانه تمام لامپ ها را روشن کنید ضرورتی ندارد، اما هنگامی که میهمان دارید یا می خواهید حسی گرم و دنج به خانه بببخشید می توانید آن ها را روشن کنید.

افزودن رنگ

%عکس - چگونه خانه خود را دنج تر کنیم؟

رنگ سفید از جمله رنگ هایی است که از گذشته تا امروز در طراحی داخلی استفاده می شود. این رنگ فضا را تمیز و مرتب نشان می دهد و از نظر بصری هرج و مرج ایجاد نمی کند. اما از افزودن رنگ به دکوراسیون اتاق ها نهراسید زیرا رنگ هویت به فضا می بخشد. به جای استفاده از رنگ های خنثی و یکنواخت با رنگ های غنی به فضا روح دهید.

افزودن لایه

%عکس - چگونه خانه خود را دنج تر کنیم؟

حتی اگر مبلمان، دیوارها و وسایل چوبی خانه خود را ساده انتخاب کرده اید، سعی کنید سایر وسایل مختلف را کمی لایه دار و بافت دار خریداری کنید. سبکی که با استفاده از آن میز قهوه خوری و یا قفسه کتاب را دیزاین می کنید، به فضا عمق و هویت می بخشد. یکی از رازهای طراحی دکوراسیون این است که بدون ایجاد هرج و مرج به وسایل خانه لایه اضافه کنید.

اگر ایده های دیگری در رابطه با زیباتر و دنج تر نمودن فضا در ذهن دارید می توانید آن ها را از طریق کامنت با ساختمانچی در میان بگذارید.

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *