%عکس - چگونه خانه ای مدرن داشته باشیم!

چگونه خانه ای مدرن داشته باشیم!

kianborna

طراحی خانه به عنوان امن ترین نقطه ای که بعد از یک روز کاری خسته کننده به آن وارد می شوید، از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. فضای خانه باید گرم و منحصر بفرد باشد. آیا تا به به حال به این سوال فکر کرده اید، که اگر تمایل به تغییر در دکوراسیون خانه داشته و یا به دنبال راهکاراهایی برای طراحی آن باشید، در ابتدا به چه نکته ای بیش تر از همه توجه می کنید؟ بسیاری از طراحان داخلی بر این باورند که نکته ای که در ابتدا باید به آن توجه شود، انتخاب سبک طراحی می باشد. انتخاب سبک طراحی و در کنار آن انتخاب رنگ و الگو نکات مهمی است که در طراحی داخلی باید به آن توجه داشته باشید. در این میان سبک مدرن نمونه ای از انواع سبک هایی است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. آن چه که در این جا به بیان آن می پردازیم، ارائه ایده هایی در زمینه استفاده از این سبک می باشد.

انتخاب متریال نکته مهمی است که در طراحی سبک مدرن باید به آن توجه داشته باشید. برای مثال استفاده از المان هایی که در آن ها از اکریلیک استفاده شده است، گزینه ای مناسب برای استفاده در طراحی مدرن محسوب می شود. بیش تر المان هایی که در ساخت آن ها از اکریلیک استفاده شده است، معمولا ظاهر ساده ای دارند. این امکان وجود دارد که برای انتخاب میز و صندلی آشپزخانه از نمونه ای با این ویژگی استاده نمایید.

%عکس - چگونه خانه ای مدرن داشته باشیم!

امروزه انواع وسایل روشنایی مدرن در بازار موجود می باشد. انواع لوسترهایی که می توان در طراحی مدرن مورد استفاده قرار داد، شکل های متفاوتی دارند. برای مثال نمونه ای از این لوسترها که از اشکال هندسی در آن ها استفاده می شود برای طراحی مدرن نمونه ای مناسب می باشد.

%عکس - چگونه خانه ای مدرن داشته باشیم!

یکی از نکات مهم و اساسی در طراحی داخلی، انتخاب مبلمان می باشد. انتخاب مبلمان با توجه به سبک طراحی صورت می گیرد. در طراحی مبلمان مدرن از انواع طرح های ساده استفاده می شود. برای مثال استفاده از مبلمان چوبی با طراحی ساده و در کنار آن به کارگیری یک میز قهوه خوری که از سنگ مرمر برای طراحی روی آن استفاده شده است، می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده باشد.

%عکس - چگونه خانه ای مدرن داشته باشیم!

استفاده از المان های چوبی و انواع وسایلی که از رنگ چوب در طراحی آن ها استفاده شده است، گزینه ای مناسب برای استفاده در طراحی مدرن می باشند. چوب نیز از طیف رنگی گسترده ای برخوردار است. بهتر است در صورت تمایل به استفاده از چوب در طراحی مدرن از انواع تیره رنگ آن ها استفاده نکنید و به جای آن از طیف شکلاتی رنگ آن استفاده نمایید. استفاده از چوب شکلاتی رنگ بهترین گزینه برای طراحی سبک مدرن می باشد.

%عکس - چگونه خانه ای مدرن داشته باشیم!

آیا شما نیز از جمله افرادی هستید که همیشه به دنبال فضایی اضافه برای نگهداری و قرار دادن وسایل هستید؟ استفاده از شلف می تواند ایده خوبی برای نگهداری از وسایل و قرار دادن المان های تزئینی در آن باشد. استفاده از شلف ها در طراحی سبک مدرن نیز کاربرد داشته و می توان از آن ها استفاده کرد. از این رو این امکان وجود دارد که به جای استفاده از تابلوهای هنری از شلف برای طراحی و تزئین دیوار استفاده کرده و آن را به نقطه کانونی در فضای مورد نظر تبدیل نمایید.

%عکس - چگونه خانه ای مدرن داشته باشیم!

مخمل، نمونه ای از انواع بافت هایی است که استفاده از آن در طراحی داخلی باعث ایجاد فضایی چشم نواز می شود. استفاده از مخمل در انواع سبک های طراحی از جمله سبک مدرن کاربرد دارد. از آن جایی که در طراحی سبک مدرن از انواع طرح های ساده استفاده می شود، استفاده از مخمل می تواند به نقطه کانونی در فضای مورد نظر تبدیل شده و در کنار یک طراحی ساده به طرز شگرفی چشم نواز باشد.

%عکس - چگونه خانه ای مدرن داشته باشیم!

به یاد داشته باشید که در طراحی سبک مدرن تنها به استفاده از اشکال هندسی دایره ای و مربعی شکل اکتفا نکنید. چرا که در این صورت ریسک ایجاد فضایی یکنواخت و کسل کننده بالا می رود. برای مثال استفاده از انواع کمد یا کابینت هایی که در آن ها از الگوها استفاده شده است، می تواند گزینه ای مناسب برای جلوگیری از عدم ایجاد یکنواخی در فضای مورد نظر باشد.

%عکس - چگونه خانه ای مدرن داشته باشیم!

به نظر شما در صورت استفاده از رنگ های سفید و خاکستری برای رنگ آمیزی دیوار، بهتر است از چه رنگی برای مبلمان استفاده نمایید؟ پیشنهاد ما در این زمینه استفاده از مبلمانی با رنگ غالب می باشد. چرا که وجود رنگی که از یکنواختی جلوگیری به عمل آورد نکته مهمی در این طراحی می باشد. بهتر است در این شرایط از مبلمان رنگ تیره استفاده نکنید. یکی از المان هایی که می توانید در طراحی سبک مدرن از آن استفاده نمایید، کاغذ دیواری می باشد. آن چه که در هنگام انتخاب کاغذ دیواری در سبک مدرن باید به آن توجه نمایید، استفاده از انواع کاغذ دیواری هایی است که در آن ها از الگوهای بزرگ استفاده شده است. بهتر است از این کاغذ دیواری تنها برای طراحی یک دیوار در اتاق مورد نظر استفاده کرده و از رنگی متناسب با آن برای سایر دیوارها استفاده نمایید.

%عکس - چگونه خانه ای مدرن داشته باشیم!

راهکارهای زیادی برای طراحی آشپزخانه مدرن وجود دارد. برای مثال نمونه ای از ایده هایی که می توانید در طراحی اشپزخانه مدرن مورد استفاده قرار دهید، استفاده از کابینت های چوبی رنگ روشن در کنار کانتری است که از رنگ تیره در طراحی آن استفاده شده است. استفاده از این روش می تواند چشم بیننده را خیره کند.

%عکس - چگونه خانه ای مدرن داشته باشیم!

استفاده از المان های متالیک، از جمله المان های تزئینی که در طراحی آن ها از رنگ های طلایی، نقره ای و رزگلد استفاده شده است می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده در طراحی سبک مدرن باشد. استفاده از گلدان های طلایی رنگ و یا آباژورهایی که از رنگ های متالیک در طراحی آن ها استفاده شده است می تواند گزینه ای مناسب برای انتخاب باشند.

%عکس - چگونه خانه ای مدرن داشته باشیم!

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده و راهکارهایی تزئینی در زمینه طراحی سبک مدرن می باشد. این موارد تنها بخشی از نکاتی است که می توانید در این زمینه مورد استفاده قرار دهید. در صورت تمایل می توانید ایده و راهکارهای خود در زمینه طراحی سبک مدرن را با ما اشتراک بگذارید.