بنر آچاریست تبلیغات
 
بنر کی پلاس بنر آبین
%عکس - چگونه خانه ای زیبا داشته باشیم!

چگونه خانه ای زیبا داشته باشیم!

kianborna

khedmatazma

اجرای ایده های ناب و زیبا در طراحی دکوراسیون داخلی می تواند باعث ایجاد حس خوشایندی در افراد شود. از آن رو که بسیاری از افراد در طول روز زمان زیادی را در خانه می گذرانند، ایجاد فضایی دلنشین و آرام بخش که باعث ایجاد حس خوشایندی در افراد شود، از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. بدون شک ایده های زیادی در این زمینه وجود دارد. علاوه بر این استفاده از خلاقیت فردی نیز می تواند در این زمینه بسیار کارگشا باشد. آن چه که در این جا به بیان آن می پردازیم، ارائه ایده هایی در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. استفاده از این ایده ها در کنار به کارگیری خلاقیت فردی می تواند در ایجاد فضایی زیبا و دلنشین به شما کمک کند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

چیدمان مبلمان

یکی از نکات مهمی که در طراحی دکوراسیون داخلی باید به آن توجه داشته باشید، نحوه چیدمان مبلمان می باشد. استفاده از راهکاری مناسب در این جهت می تواند فضای اتاق نشیمن را زیباتر نشان دهد. چیدمان مبلمان باید با توجه به شکل اتاق نشیمن صورت پذیرد. آن چه که در بسیاری از طراحی ها و چیدمان ها مشاهده می شود، چیدمان منحنی شکل مبلمان می باشد. اگر در اتاق نشیمن پنجره ای وجود دارد که رو به نمای زیبایی می باشد، بهتر است چیدمان مبلمان رو به چشم انداز بیرونی باشد.

%عکس - چگونه خانه ای زیبا داشته باشیم!

استفاده از نورپردازی مناسب

استفاده از نورپردازی مناسب یکی از نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی شناخته می شود. آن چه که بیش تر طراحان داخلی به انجام آن توصیه می کنند، عدم استفاده از وسایل زیاد و ایجاد هرج و مرج در فضای اتاق و در مقابل ایجاد فضایی روشن، باز و به دور از هرج و مرج می باشد. استفاده بهینه از نور طبیعی نیز نکته مهم دیگری است که باید به آن توجه داشته باشید.

%عکس - چگونه خانه ای زیبا داشته باشیم!

استفاده از وسایل روشنایی مناسب

استفاده از وسایل روشنایی مناسب از دیگر نکاتی است که می تواند در زیبایی خانه نقش داشته باشد. استفاده از نمونه های زیبا از وسایل روشنایی مانند لوسترهای کریستال نه تنها نمای زیبا و لوکسی ایجاد می کند، بلکه می تواند به نقطه کانونی در فضای مورد نظر نیز تبدیل شود.

%عکس - چگونه خانه ای زیبا داشته باشیم!

استفاده از گیاهان طبیعی

استفاده از گیاهان طبیعی و دعوت از طبیعت به خانه، از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. استفاده از انواع گیاهان آپارتمانی و زینتی می تواند نمای بسیار زیبایی در خانه ایجاد کند. بهتر است گیاهان را در کنار پنجره قرار دهید. انجام این کار باعث ایجاد انسجام بیش تری در فضای مورد نظر می شود.

%عکس - چگونه خانه ای زیبا داشته باشیم!

استفاده از رنگ های خنثی

رنگ های خنثی در اکثر مواقع یکی از بهترین رنگ هایی است که می توانید در طراحی داخلی و دیزاین خانه از آن ها استفاده نمایید. استفاده از این رنگ ها باعث می شود فضای اتاق بزرگ تر از آن چه که هست نمایش داده شود. استفاده از المان های طبیعی  مانند چوب در کنار رنگ های خنثی باعث القای گرما به فضای خانه شده و تلفیق بسیار زیبایی ایجاد می کند.

%عکس - چگونه خانه ای زیبا داشته باشیم!

استفاده از پرده

استفاده از یک مدل پرده مناسب نقش بسزایی در زیبایی خانه داشته و باعث ایجاد انسجام میان سایر المان های موجود در فضای مورد نظر نیز خواهد شد. انتخاب پرده باید با توجه به سبک طراحی صورت پذیرد. پیشنهاد اهالی فن در این زمینه استفاده از پرده های سبک می باشد. چرا که انجام این کار باعث می شود نور طبیعی به میزان لازم به اتاق وارد شود. با این حال انتخاب این المان با توجه به مدل های متنوع پرده بستگی به سلیقه شخصی افراد دارد.

%عکس - چگونه خانه ای زیبا داشته باشیم!

استفاده از مبلمان مناسب

بدون شک مبلمان تاثیر زیادی در زیبایی اتاق نشیمن خواهد داشت. از این رو بهتر است نمونه ای مناسب از این المان را انتخاب و مورد استفاده قرار دهید. انتخاب مبلمان باید با توجه به سبک طراحی داخلی انجام شود. امروزه مدل های مختلفی از مبلمان مانند مبلمان کلاسیک، راحتی و مدرن وجود دارد که می توان از آن ها در دیزاین اتاق نشیمن استفاده کرد.

%عکس - چگونه خانه ای زیبا داشته باشیم!

استفاده از کفپوش مناسب

انتخاب کفپوش مناسب می تواند نقش تعیین کننده ای در زیبایی خانه داشته باشد. استفاده از کفپوشی که از رنگ روشن در طراحی آن استفاده شده باشد، می تواند در بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق نیز به شما کمک کند. کفپوش ها انواع مختلفی دارند که از جمله می توان به کفپوش های چوبی، بتنی، کفپوش لمینت، کفپوش اپوکسی و غیره اشاره کرد. کفپوش ها در انواع رنگ های مختلف نیز وجود دارند. آن چه که امروزه بسیاری از طراحان از آن در طراحی داخلی استفاده می کنند، کفپوش های خاکستری رنگ می باشد. انتخاب رنگ کفپوش باید با توجه به اندازه اتاق صورت پذیرد. بهتر است از استفاده کفپوش های رنگ تیره در اتاق های کوچک خودداری نمایید.

%عکس - چگونه خانه ای زیبا داشته باشیم!

ایجاد نقطه کانونی

ایجاد نقطه کانونی در طراحی فضای مورد نظر نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. برای مثال اگر طراحی اتاق نشیمن به گونه ای است که شومینه ای در آن وجود دارد، این شومینه می تواند به نقطه کانونی در طراحی اتاق نشیمن تبدیل شود و چیدمان اتاق با توجه به آن صورت پذیرد. استفاده از یک تابلو هنری بر روی دیوار اصلی نیز می تواند تاثیری مشابه داشته باشد. این ها تنها نمونه ای از ایده هایی است که می توانید در ایجاد نقطه کانونی در طراحی داخلی مورد استفاده قرار دهید و انتخاب این المان می تواند با توجه به سلیقه شخصی شما صورت پذیرد.

%عکس - چگونه خانه ای زیبا داشته باشیم!

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه طراحی و دیزاین منزل می باشد. ایده های ارائه شده، ایده های کلی بوده و استفاده از آن ها می تواند در زیبایی هرچه تمام تر خانه به شما کمک کند.