بنر آچاریست تبلیغات
 
بنر کی پلاس بنر آبین
%عکس - چگونه حیاط خلوت زیبا داشته باشیم؟

چگونه حیاط خلوت زیبا داشته باشیم؟

khedmatazma

kianborna

آیا شما جزء آن دسته افراد خوشبخت هستید که در خانه خود حیاط دارید و از حضور در آن در شب های تابستان لذت می برید. امروزه با وجود کاهش متراژ خانه ها، داشتن چنین مکانی یک مزیت است. آیا می خواهید طراحی این بخش از خانه خود را تغییر دهید؟ آیا در انتخاب طرح مورد نظر خود برای زیباسازی آن دچار سردرگمی هستید؟ نگران نباشید. ساختمانچی ایده های جذاب و شگفت انگیز طراحی حیاط خلوت را به شما معرفی می کند تا با اعمال آن ها این قسمت از خانه را به مکانی جذاب و دوست داشتنی برای دورهمی های دوستانه و فامیلی تبدیل کنید. با ما همراه باشید.

کفپوش محوطه حیاط از جمله مواردی است که حتماً باید بدان توجه شود. شما می توانید کف حیاط را بدون نیاز به کاشی های طرح دار و گران قیمت مزین کنید. استفاده از سنگ های اسلب و شن ایده ای مناسب است که می توانید از آن بهره ببرید. %عکس - چگونه حیاط خلوت زیبا داشته باشیم؟

شما لزوماً نباید از طرح های پیچیده برای طراحی این بخش از منزل خود استفاده کنید، بلکه گاهی طرح های ساده پیرو سبک مینیمالیسم نیز می توانند زیبایی بی نظیری به فضا بخشیده و نظم و ترتیب بصری ایجاد کنند. علاوه بر آن تمیز نمودن چنین مکان هایی که بسیار ساده دیزاین شده اند راحت تر خواهد بود و برجستگی برخی المان ها بیشتر به چشم می آید.%عکس - چگونه حیاط خلوت زیبا داشته باشیم؟

شما می توانید با استفاده از مصالحی که نمایی سخت و سرد دارند نمایی مینیمالیسم به حیاط خود ببخشید. بتن از جمله متریال هایی است که این روزها در اجرای سبک مینیمالیسم و سبک صنعتی جایگاه ویژه ای یافته است. به تصویر زیر دقت کنید. بتن در کنار پس زمینه ای که مملو از گیاه است زیبایی خود را به تصویر می کشد. همچنین میز، صندلی و کفپوش بتنی فضا را بسیار خاص و متفاوت نشان داده است. %عکس - چگونه حیاط خلوت زیبا داشته باشیم؟

تصویر زیر نیز نمونه ای دیگر از طراحی حیاط با استفاده بتن است. کفپوشی که در زیر مبلمان قرار گرفته در عین سادگی زیبایی خاص خود را دارد. علاوه بر آن انتخاب مبلمان بر اساس سبک مینیمالیسم صورت گرفته است. %عکس - چگونه حیاط خلوت زیبا داشته باشیم؟

یکی دیگر از ایده های طراحی حیاط  استفاده از شومینه است. شومینه ها تنها در طراحی داخلی منازل کاربرد ندارند، بلکه در فضای باز نیز می توانند گرما و زیبایی را به ارمغان بیاورند. شومینه ای که در تصویر زیر مشاهده می کنید در سایز کوچک ساخته شده و نه تنها فضا را گرم و صمیمی می کند بلکه در زیبایی طراحی بخش نشیمن نیز نقش دارد. شما برای تعبیه شومینه نیازمند فضای بزرگ نیستید بلکه در فضاهای کوچک نیز می توانید شومینه کاربردی و تاثیرگذار نصب و راه اندازی کنید. %عکس - چگونه حیاط خلوت زیبا داشته باشیم؟

تصویر زیر را مشاهده کنید. طراحی این مکان بی نظیر است. همانطور که مشاهده می کنید نشیمنگاه آن با ساخت نیمکت معلق جذاب تر به چشم می آید. جنس و طرح این نیمکت با کفپوش حیاط همخوانی دارد و مشابه می باشد. علاوه بر آن میز گردی که در جلوی نیمکت فرار دارد، زیبایی فوق العاده ای به فضا بخشیده است. در واقع در این حیاط نوعی هارمونی و تناسب بین المان های مختلف دیده می شود.%عکس - چگونه حیاط خلوت زیبا داشته باشیم؟

در مکان زیر استفاده از خطوط منظم و ساده در انسجام فضا نقش بسیار مهمی ایفا کرده است. پنل های چوبی عمودی به خوبی با پنل های چوبی پله ها و نیمکت ها سازگاری پیدا کرده و وجود گل و گیاه سبز در کنار چوب و بتن به فضا نرمی و انعطاف بخشیده است. خطوط از جمله فاکتورهای اساس در طراحی و معماری هستند و توجه به آن ها در ایجاد فضایی شگرف و منظم کاملاً ضروری است.%عکس - چگونه حیاط خلوت زیبا داشته باشیم؟

افرادی که به گل و گیاه علاقه دارند و از پرورش و نگهداری آن لذت می برند می توانند اساس طراحی خود را بر استفاده از گیاهان بکذارند. مکان زیر با انبوهی از گلدان های گل مزین شده و سبزی و طراوت را به نمایش گذاشته است. برای آشنایی با ایده های مختلف استفاده از گل و گیاه در منزل می توانید به نوشته ایده های استفاده از گلدان در سایت مراجعه نمائید. %عکس - چگونه حیاط خلوت زیبا داشته باشیم؟

منظره این حیاط زیبا با بستری خطی از گیاهان و درختانی که در یک راستا قرار گرفته اند مزین شده است. علاوه بر آن نصب دو چراغ آویز از نزدیک ترین درخت و همچنین آتشدانی که در وسط میز بتنی تعبیه شده، زیبایی این منظره را دوچندان کرده است. %عکس - چگونه حیاط خلوت زیبا داشته باشیم؟طراحی فضای بیرون را می توان به طراحی فضای داخلی مرتبط کرد. کفپوش داخلی و فضای خارجی را مشابه انتخاب کنید تا بتوانید جلوه ای منسجم و یکپارچه به آن ببخشید. %عکس - چگونه حیاط خلوت زیبا داشته باشیم؟

استخر در طراحی فضای زیر نمایی بسیار لوکس و شیک به نمایش گذاشته است. پانل های شیشه ای که در اطراف استخر قرار دارند این امکان را برای افراد فراهم می کنند که هنگامی که در استخر هستند به فضای حیاط نیز مسلط باشند. %عکس - چگونه حیاط خلوت زیبا داشته باشیم؟

آب نماها از جمله المان های دکوراتیو در طراحی محوطه می باشند. به تصویر زیر نگاه کنید. قرار گرفتن آب نماهای زیبا در کنار مسیر رفت و آمد حسی فوق العاده به شما خواهد بخشید. آب ارامش و پاکی را به همراه دارد و حضور آن در یک فضا حسی متفاوت و دوست داشتنی ایجاد می کند. در کل افزودن باربیکیو و آب نما به محوطه حیاط ایده ای بسیار کاربردی و جذاب است. %عکس - چگونه حیاط خلوت زیبا داشته باشیم؟

یک گل کاری خلاقانه می تواند فضایی متفاوت در محوطه شما ایجاد کند. برای افزایش جذابیت و زیبایی این بخش از خانه می توانید به صورت افقی و با یک طرح زیبا گل کاری انجام داده و چشم هر ببینده را به سمت آن هدایت نمائید. %عکس - چگونه حیاط خلوت زیبا داشته باشیم؟

گل کاری عمودی نیز می تواند نمایی خارق العاده به تصویر بکشد. با توجه به فضای خود می توانید نسبت به انتخاب طراحی افقی و یا عمودی برای گل کاری اقدام نمائید. همانطور که می بینید زیبایی این دیوار پر از گل حیرت آور است. %عکس - چگونه حیاط خلوت زیبا داشته باشیم؟