بنر آچاریست تبلیغات
 
بنر کی پلاس بنر آبین
%عکس - چگونه آشپزخانه مدرن داشته باشیم!

چگونه آشپزخانه مدرن داشته باشیم!

khedmatazma

kianborna

آیا تا به حال به سبک طراحی مورد علاقه خود فکر کرده اید؟ طراحی سبک مدرن نمونه ای از انواع سبک های طراحی است که امروزه طرفداران زیادی دارد. استفاده از سبک مدرن در طراحی آشپزخانه می تواند نمای مناسبی ایجاد کند. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم، ایده هایی در جهت طراحی آشپزخانه مدرن می باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

انتخاب رنگ مناسب

انتخاب رنگ مناسب نکته بسیار مهمی است که در طراحی انواع سبک های دکوراسیون داخلی باید به آن توجه داشته باشید. آن چه که در طراحی سبک مدرن بیش تر به چشم می خورد، استفاده از رنگ های خنثی می باشد. برای مثال استفاده از رنگ های شن و ماسه ای، بژ، خاکستری و رنگ های پاستیلی می توانند از جمله رنگ های مناسب در طراحی آشپزخانه به سبک مدرن باشند. ترکیب این رنگ ها با سنگ مرمر و استفاده از روش نورپردازی مناسب می تواند نمای بسیار زیبایی ایجاد نماید. برای مثال این امکان وجود دارد که از کانتر سنگ مرمر استفاده نمایید.

%عکس - چگونه آشپزخانه مدرن داشته باشیم!

 

استفاده از رنگ های سیاه و سفید

رنگ های سیاه و سفید در طراحی سبک مدرن کاربرد فراوانی دارند. برای مثال این امکان وجود دارد که از سنگ مرمر که نمونه ای از انواع متریال طبیعی مناسب در طراحی آشپزخانه می باشد، استفاده نمایید. در کنار استفاده از سنگ مرمر به کارگیری انواع المان هایی به رنگ سیاه و سفید می تواند تاثیرگذاری فراوانی داشته باشد.%عکس - چگونه آشپزخانه مدرن داشته باشیم!

 

استفاده از ایده های مینیمال

استفاده از ایده های طراحی مینیمال و در کنار آن به کارگیری وسایلی که از طراحی ساده ای برخوردار می باشند، می توانند در اجرای طراحی آشپزخانه ای مدرن به شما کمک کند.%عکس - چگونه آشپزخانه مدرن داشته باشیم!

 

ایجاد فضایی به دور از هرج و مرج

استفاده از وسایل در حد نیاز نه تنها از ایجاد فضایی پر هرج و مرج جلوگیری می کند، بلکه می تواند در بزرگ تر نشان دادن فضای آشپزخانه نیز به شما کمک کند. نکته مهم دیگری که در این جهت باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از رنگ و بافت هایی است که در کنار یکدیگر تطبیق پذیری مناسبی داشته باشند.

%عکس - چگونه آشپزخانه مدرن داشته باشیم!

 

استفاده از المان های استیل

استفاده از المان های استیل و یا انواع وسایلی که رنگ استیل دارند را فراموش نکنید. توجه داشته باشید که در استفاده از المان هایی با این ویژگی زیاده روی نکنید و تمام فضای آشپزخانه را به وسیله آن ها پر نکنید. استفاده از یخچال فریزر استیل می تواند پیشنهاد خوبی برای اجرا در طراحی آشپزخانه مدرن باشد.

%عکس - چگونه آشپزخانه مدرن داشته باشیم!

 

استفاده از رنگ های تیره و غالب

به یاد داشته باشید که به کارگیری المان های طلایی رنگ می تواند تاثیرگذاری فراوانی در زیبایی آشپزخانه داشته باشد. در کنار استفاده از رنگ طلایی به کارگیری المان هایی با رنگ های تیره مانند طیف تیره رنگ آبی و رنگ سیاه نیز می تواند نمای بسیار زیبا و چشم نوازی ایجاد نماید. استفاده از نورپردازی مناسب را فراموش نکنید.

%عکس - چگونه آشپزخانه مدرن داشته باشیم!

 

ایجاد فضایی لوکس و چشم نواز

اگر به دنبال ایجاد فضایی لوکس و چشم نواز در آشپزخانه مدرن هستید، به فکر یک طراحی ساده با استفاده از المان های غالب باشید. به یاد داشته باشید که ایجاد فضایی لوکس منحصرا به استفاده از وسایل گران قیمت محدود نمی شود. انتخاب هوشمندانه وسایل مورد نیاز در آشپزخانه می تواند در این زمینه به شما کمک کند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از وسایل با کیفیت می باشد.

%عکس - چگونه آشپزخانه مدرن داشته باشیم!

 

استفاده از رنگ آبی

طیف تیره رنگ آبی می تواند در طراحی سبک مدرن به کارگرفته شود. رنگ آبی نمونه ای از رنگ هایی است که می تواند تطبیق پذیری مناسبی با سایر رنگ ها ایجاد نماید. استفاده از طیف های مختلف رنگ آبی در کنار یکدیگر نیز می تواند نمای زیبایی در آشپزخانه مدرن ایجاد کند.

%عکس - چگونه آشپزخانه مدرن داشته باشیم!

 

استفاده از چوب در طراحی آشپزخانه مدرن

استفاده از چوب به عنوان المانی طبیعی می تواند تاثیرگذاری فراوانی در زیبایی آشپزخانه مدرن داشته باشد. استفاده از چوب می تواند باعث القای گرما به فضای آشپزخانه شود. استفاده از کانتر یا کابینت های چوبی می تواند پیشنهاد خوبی در این زمینه باشد.

%عکس - چگونه آشپزخانه مدرن داشته باشیم!

 

انتخاب صندلی مناسب

استفاده از صندلی مناسب می تواند در زیبایی هرچه تمام تر آشپزخانه مدرن به شما کمک کند. این المان نه تنها از لحاظ زیبایی می تواند تاثیرگذاری فراوانی داشته باشد، بلکه از جمله وسایل کاربردی در آشپزخانه نیز به شمار می آید. از این رو انتخاب هوشمندانه نمونه مناسب آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

%عکس - چگونه آشپزخانه مدرن داشته باشیم!

 

استفاده از کاشی مناسب در طراحی دیوار

کاشی نمونه ای از المان های مناسب در طراحی دیوار آشپزخانه به شمار می آید. با وجود این که کاشی نمونه ای از المان های ساده به شمار می رود اما استفاده از آن می تواند نمای زیبایی در آشپزخانه ایجاد نماید. این امکان وجود دارد که با استفاده از خلاقیت خود به ایجاد الگو با استفاده از کاشی های مختلف نیز اقدام کنید.

%عکس - چگونه آشپزخانه مدرن داشته باشیم!

 

نکات پایانی

آشپزخانه به عنوان یکی از مهم ترین قسمت های خانه شناخته شده و از این رو طراحی آن اهمیت ویژه ای دارد. امروزه از این مکان تنها برای آشپزی استفاده نمی شود. برای مثال بسیاری از افراد از آن برای صرف غذا نیز استفاده می کنند. بنابراین در طراحی آن علاوه بر زیبایی باید جنبه کاربردی بودن طراحی را نیز در نظر گرفت. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی با شما به اشتراک گذاشتیم، ارائه ایده هایی در زمینه طراحی آشپزخانه مدرن می باشد. استفاده از این ایده ها بدون شک نمای زیبایی ایجاد خواهد کرد. به نظر شما استفاده از کدم یک از ایده های ارائه شده می تواند نتیجه بهتری در پی داشته باشد؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.