خرید متر لیزری بنر آبین
 
adsصدر الکترونیک
%عکس - پیمانکاری ساختمان در اصفهان

پیمانکاری ساختمان در اصفهان

arian

kianborna

پیمانکاری ساختمان یکی از واژه هایی است که در انجام عملیات ساخت و ساز زیاد به گوش می خورد و به طور کلی به فعالیت هایی مرتبط با ساختمان سازی مانند تهیه مصالح، حمل و نقل، ساخت و اجرا گفته می شود. در قرار دادهای پیمانکاری اشخاص حقیق و حقوقی نسبت به انجام کار متعهد شده و مسئولیت اجرای آن را بر عهده می گیرند. پیمانکار از سوی کارفرما انتخاب شده و تمام وظایف و مسئولیت ها به او سپرده می شود. در این مطلب از ساختمانچی سعی کردیم نکات مهم در مورد وظایف پیمانکار را بیان کرده و قراردهای پیمانکاری را مورد بررسی قرار دهیم. در آخر نیز قیمت پیمانکاری ساختمان در شهر اصفهان را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. در ادامه با ما همراه باشید.

برای سفارش پیمانکاری ساختمان خود در اصفهان، با ما تماس بگیرید
031-32300022

مسئولیت پیمانکار ساختمان

همان گونه که در بالا اشاره شد، پیمانکاری ساختمان به مجموعه ای گفته می شود که در آن کلیه فعالیت های مرتبط با ساختمان سازی مانند تهیه نقشه ها، دریافت مجوزها، تهیه مصالح و ماشین آلات، استخدام پرسنل و هر آن چه مرتبط با ساختمان سازی است به پیمانکار سپرده می شود. این گونه تعهدات که میان کارفرما و پیمان کار بسته می شود با عنوان مدیریت پیمان شناخته می شود.

به طور کلی قرار داد مدیریت پیمان دارای دو بخش عمومی و اختصاصی می باشد. در بخش عمومی مدیریت پیمان مجموعه ای از تعهدات غیر قابل تغییر هستند و جنبه عام دارند و در تمامی قراردادها باید رعایت شوند. شرایط بخش عمومی مدیریت پیمان به گونه ای است که سایر شرایط و تعهدات باید پیرو آن ها باشند.

بخش خصوصی مدیریت پیمان شرایط تکمیلی شروط عمومی هستند و هدف از تنظیم آن پوشش کلیه موارد اجرایی و غیره می باشد. شرایط در بخش خصوصی نباید با شرایط بخش عمومی منافاتی داشته باشد.

قرارداد پیمانکاری

قرارداد پیمانکاری به قراردادی گفته می شود که بین کارفرما و پیمانکار منعقد می شود. این قرار داد شامل مشخصات، مفاد قرار داد و موافقت نامه های بین طرفین می باشد. آن چه که در قرار داد پیمانکاری ثبت می شود، شامل مواردی مانند موضوع پیمانکاری، مبلغ، مدت زمان انجام پروژه، شرایط ویژه به هنگام اجرای ساخت و غیره می باشد.%عکس - پیمانکاری ساختمان در اصفهان

به منظور تعیین مدت زمان اجرای پروژه طرفین موظند یک جدول زمانی منعقد کرده و در آن زمان بندی اجرای قسمت های مختلف پروژه را کاملا مشخص کنند. هم چنین در قراردادهای پیمانکاری باید توجه داشت ضمانت نامه های اجرایی به منظور عمل به کلیه تعهدات نیز تنظیم شوند. تنظیم این ضمانت نامه این امکان را برای هر یک از طرفین فراهم می کند که در صورت نقض هر یک از تعهدات بتوانند موضوع را از طریق مراجع قضایی و کیفری پیگیری کنند.

برای انتخاب پیمانکار ساختمان چه شرایطی باید در نظر گرفته شوند؟

برای انتخاب پیمانکار خوب باید به یک سری شرایط توجه داشت. به طور کلی می توان گفت یک پیمانکار خوب به پیمانکاری گفته می شود که در درجه اول از قدرت تصمیم گیری خوبی برخوردار باشد. هم چنین یک پیمانکار خوب پیمانکاری است که تجربه کافی در حیطه مسائل مربوط به ساختمان سازی و تسلط کافی بر انجام آن را داشته باشد. تمامی این موارد در کنار هم می توانند در بالا بردن سرعت و کیفیت انجام کار تاثیرگذار باشند. یک پیمانکار خوب باید از قدرت رهبری بالایی برخوردار باشد تا بتواند به طور مستقیم یا غیر مستقیم افراد حاضر در اجرای پروژه را هدایت و رهبری کند. بالا بودن خلاقیت در پیمانکار نیز از دیگر نکات مهم می باشد. این ویژگی سبب می شود در هنگام بروز مشکل در روند اجرای پروژه سایر قسمت ها تحت تاثیر قرار نگرفته و بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند و در این میان پیمانکار با خلاقیت خود بتواند در سریع ترین زمان مشکل ایجاد شده را حل و فصل کند.

قیمت پیمانکاری ساختمان در اصفهان

در استان اصفهان به عنوان یکی از کلان شهرهای کشور، پیمانکارهای ساختمانی زیادی مشغول به فعالیت هستند. شاید بتوان گفت یکی از دغدغه های افراد قیمت پروژه های پیمانکاری می باشد. به طور کلی شرکت های پیمانکاری هزینه ساخت و پروژه های ساختمانی را بر اساس متر مربع محاسبه می کنند. این قیمت با توجه به سابقه اجرایی شرکت پیمانکار و رتبه بندی آن ها می تواند متفاوت باشد. اما می توان به طور میانگین قیمت های برخی از این فعالیت ها را ارائه داد. هزینه ساخت و اجرای هر یک متر مربع کلیه موارد اعم از تهیه مصالح، دستمزدها، ابزار، وسایل حمل و نقل و غیره را شامل می شود.

  • به طور میانگین می توان گفت هزینه ساخت در هر متر مربع سقف و ستون از 600 هزار تومان آغاز و بعضا تا یک میلیون تومان نیز ادامه دارد.
  • هزینه هر متر مربع سفت کاری که شامل فونداسیون، اسکلت و دیوار کشی می شود، از 900 هزارتومان تا یک میلیون و دویست هزارتومان می باشد.
  • هزینه هر متر مربع نازک کاری که شامل اجرا و نصب کاشی و سرامیک، کاغذ دیواری، پارکت و هر آن چه به نازک کاری مربوط می شود به نوع مصالح به کار رفته و کیفیت آن ها بستگی دارد. اما به طور کلی و به صورت تخمینی می توان گفت هزینه نازک کاری ساختمان از 900 هزار تومان به بالا می باشد.
  • با توجه به قیمت های ارائه شده به طور میانگین می توان گفت هزینه ساخت در هر متر مربع به طور کلی از 2 میلیون تومان شروع می شود. که این قیمت می تواند با توجه به شرایط کارگاهی و کیفیت مصالح متغیر باشد.

kavoshfarda

توییتر لینکداین تلگرام واتس اپ فیسبوک

برای اطلاع از جدیدترین اخبار و آموزش های ساختمانی، در خبرنامه ساختمانچی عضو شوید2 دیدگاه در “پیمانکاری ساختمان در اصفهان

سلام ام دی اف کار برای کمد و کابینت نیاز ندارید؟

سلام دوست عزیز
خوشحال میشیم باهاتون همکاری داشته باشیم. با بچه های بازرگانی ما با شماره 031-32300022 تماس بگیرید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *