قیمت مصالح
پشم سنگ, مناسب ترین عایق صوتی,حرارتی

پشم سنگ, مناسب ترین عایق صوتی,حرارتی

امروزه به دلیل بالا بودن هزینه های مصرف انرژی در ساختمان راه کارهایی به منظور صرفه جویی در مصرف آن ارائه شده است. کاهش مصرف انرژی علاوه بر اینکه باعث کاهش هزینه ها میشود, تولید آلاینده ها را نیز کم کرده و کمک شایانی به حفظ محیط زیست میکند. عایق کاری یکی از راه های جلوگیری از اتلاف انرژی در ساختمان میباشد به نحوی که امروزه استفاده از عایق های صوتی, حرارتی و رطوبتی در ساختمان به امری ضروری تبدیل شده است. میزان اتلاف انرژی در ساختمان های قدیمی به دلیل عدم عایق کاری مناسب بسیار بالاست اما هم اکنون با پیشرفت علم و تولید انواع عایق های باکیفیت, ساختمان ها مجهز به عایق بندی شده اند و مصرف انرژی تا حد قابل توجهی پایین آمده است.

پشم سنگ نوعی عایق صوتی, حرارتی ست که از نوعی سنگ آذرین به نام بازالت که بازمانده فعالیت های آتش فشانی ست, تولید میشود. در فرآیند تولید این عایق, بازالت در دمای 1500 درجه سانتی گراد حرارت میبیند و ذوب میشود, سپس با روش های ویژه به الیافی با بافت بسیار ریز و قطر میکرونی تبدیل میشود. ضریب انتقال حرارتی عایق پشم سنگ پایین است و تحمل دمای بین 30 تا 750 درجه سانتی گراد را دارد. این عایق مقاومت بالایی در برابر آتش دارد و به همین منظور میتوان از آن به عنوان یک عایق حرارتی ضد آتش بین دیوارهای خانه استفاده کرد.

مشکلی که امروزه اکثر ساکنین ساختمان با آن مواجه هستند, سر و صدا در آپارتمان ها و منازل مسکونی ست. سر و صدای افراد بیرون ساختمان, صدای بوق ماشین, تردد ماشین ها و … آرامش ساکنین را برهم میزند. برای حل این مشکل میتوان از پشم سنگ به عنوان عایق آکوستیک در ساختمان استفاده نمود. با استفاده از این عایق, خانه به محیطی آرام تبدیل میشود که آرامش را برای ساکنین به ارمغان می آورد.

از مزایای عایق پشم سنگ میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

  • پشم سنگ متریالی نارساناست و هدایت الکتریکی آن صفر میباشد.
  • عایق پشم سنگ را میتوان به راحتی در ابعاد مختلف برش داده و مورد استفاده قرار داد.
  • این عایق ضد آلرژی ست و هیچ گونه ضرری برای انسان ندارد.
  • پشم سنگ مانع از رشد باکتری, حشرات و قارچ میشود.
  • وزن این عایق سبک است و بار اضافی بر ساختمان وارد نمیکند.
  • پشم سنگ ضد حریق است و در هنگام آتش سوزی هیچ دودی تولید نمیکند.
  • در تولید پشم سنگ مواد شیمیایی به کار نمیرود و همین امر آن را به ماده ای که دوستدار طبیعت است تبدیل نموده که هیچ نوع ضرری برای محیط زیست ندارد.
  • دوام و طول عمر این عایق بالا بوده و مواد شیمیایی هیچ تاثیری بر آن نمیگذارد.

انواع عایق صوتی, حرارتی پشم سنگ به صورت زیر تولید میشوند:

پشم سنگ فله ای

از این نوع پشم سنگ به عنوان عایق صوتی, حرارتی برای پر کردن فضاهایی که شکل هندسی ندارند استفاده میشود. این عایق به صورت پشم سنگ خام حلاجی شده تولید میشود.

پشم سنگ, مناسب ترین عایق صوتی,حرارتی

پشم سنگ لوله ای

این عایق برای عایق بندی لوله ها و تاسیسات ساختمانی به کار میرود.

پشم سنگ, مناسب ترین عایق صوتی,حرارتی

پشم سنگ تخته ای

عایق پشم سنگ تخته ای در صنعت ساختمان سازی به عنوان عایق صوتی حرارتی در دیوار, سقف , کف و ساخت درب های ضد سرقت به کار میرود و در سایر صنایع مانند پالایشگاه, پتروشیمی ها و کوره سازی ها نیز از این عایق استفاده میشود.پشم سنگ, مناسب ترین عایق صوتی,حرارتی

پشم سنگ لحافی

پشم سنگ لحافی با روکش آلومینیومی, کاغذ کرافت و یا بدون روکش به صورت رولی تولید میشود. این نوع پشم سنگ از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است و برای عایق کاری سقف کاذب یا ساده, سوله ها, کانال های تهویه هوا, دیوارها و سطوحی که انحنای کمی دارند استفاده میشود.

پشم سنگ, مناسب ترین عایق صوتی,حرارتی

پشم سنگ پتویی

پشم سنگ پتویی برای عایق کاری تجهیزات صنعتی از جمله ماشین آلات, لوله های قطر بالا و … استفاده میشود.

پشم سنگ, مناسب ترین عایق صوتی,حرارتی

قیمت پشم سنگ

پشم سنگ عایقی مناسب برای جلوگیری از هدر رفت انرژی است که در انواع مختلف در مکان های متعدد مورد استفاده قرار می گیرد. این عایق در ابعاد، اشکال، ضخامت و دانسیته های مختلف تولید و در اختیار مشتریان قرار می گیرد و در مقایسه با انواع عایق از بازدهی بالاتری برخوردار می باشد. قیمت پشم سنگ بر اساس ضخامت و دانسیته (چگالی) آن تعیین می شود.

خرید پشم سنگ

مراکز و نمایندگی های متعددی در سراسر کشور وجود دارند که در حوزه فروش پشم سنگ فعالیت دارند. به منظور آشنایی با تولید کنندگان  و خرید پشم سنگ اصفهان و یا سایر شهرها می توانید به لینک زیر مراجعه نمائید.

شرکت های تولید کننده پشم سنگ

5/5 ( 7 نظر )