%عکس - پشم سنگ، مناسب ترین عایق

پشم سنگ، مناسب ترین عایق

امروزه به دلیل بالا بودن هزینه های مصرف انرژی در ساختمان راه کارهایی به منظور صرفه جویی در مصرف آن ارائه شده است. کاهش مصرف انرژی علاوه بر اینکه باعث کاهش هزینه ها می شود، تولید آلاینده ها را نیز کم کرده و کمک شایانی به حفظ محیط زیست می کند. عایق کاری یکی از راه های جلوگیری از اتلاف انرژی در ساختمان می باشد به نحوی که امروزه استفاده از عایق های صوتی، حرارتی و رطوبتی در ساختمان به امری ضروری تبدیل شده است. میزان اتلاف انرژی در ساختمان های قدیمی به دلیل عدم عایق کاری مناسب بسیار بالاست اما هم اکنون با پیشرفت علم و تولید انواع عایق های با کیفیت، ساختمان ها مجهز به عایق بندی شده اند و مصرف انرژی تا حد قابل توجهی پایین آمده است.

برای خرید پشم سنگ، با ما تماس بگیرید
09902408400

پشم سنگ نوعی عایق صوتی، حرارتی می باشد که از نوعی سنگ آذرین به نام بازالت که بازمانده فعالیت های آتش فشانی است، تولید می شود. در فرآیند تولید این عایق، بازالت در دمای 1500 درجه سانتی گراد حرارت می بیند و ذوب می شود، سپس با روش های ویژه به الیافی با بافت بسیار ریز و قطر میکرونی تبدیل می شود. ضریب انتقال حرارتی عایق پشم سنگ پایین است و تحمل دمای بین 30 تا 750 درجه سانتی گراد را دارد. این عایق مقاومت بالایی در برابر آتش دارد و به همین منظور می توان از آن به عنوان یک عایق حرارتی ضد آتش بین دیوار های خانه استفاده کرد.

مشکلی که امروزه اکثر ساکنین ساختمان با آن مواجه هستند، سر و صدا در آپارتمان ها و منازل مسکونی ست. سر و صدای افراد بیرون ساختمان، صدای بوق ماشین، تردد ماشین ها و … آرامش ساکنین را برهم می زند. برای حل این مشکل می توان از پشم سنگ به عنوان عایق آکوستیک در ساختمان استفاده نمود. با استفاده از این عایق، خانه به محیطی آرام تبدیل می شود که آرامش را برای ساکنین به ارمغان می آورد.

%عکس - پشم سنگ، مناسب ترین عایق

از مزایای عایق پشم سنگ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • پشم سنگ متریالی نارسانا است و هدایت الکتریکی آن صفر می باشد.
  • عایق پشم سنگ را می توان به راحتی در ابعاد مختلف برش داده و مورد استفاده قرار داد.
  • این عایق ضد آلرژی است و هیچ گونه ضرری برای انسان ندارد.
  • پشم سنگ مانع از رشد باکتری، حشرات و قارچ می شود.
  • وزن این عایق سبک است و بار اضافی بر ساختمان وارد نمی کند.
  • پشم سنگ ضد حریق است و در هنگام آتش سوزی هیچ دودی تولید نمی کند.
  • در تولید پشم سنگ مواد شیمیایی به کار نمی رود و همین امر آن را به ماده ای که دوستدار طبیعت است تبدیل نموده که هیچ نوع ضرری برای محیط زیست ندارد.
  • دوام و طول عمر این عایق بالا بوده و مواد شیمیایی هیچ تاثیری بر آن نمی گذارد.
برای خرید پشم سنگ، با ما تماس بگیرید
09902408400

انواع عایق پشم سنگ

پشم سنگ فله ای

از این نوع پشم سنگ به عنوان عایق صوتی، حرارتی برای پر کردن فضاهایی که شکل هندسی ندارند استفاده می شود. این عایق به صورت پشم سنگ خام حلاجی شده تولید می شود.

پشم سنگ لوله ای

این عایق همان طور که از نامش پیداست برای عایق بندی لوله ها و تاسیسات ساختمانی به کار می رود. به دلیل این که از عایق پشم سنگ لوله ای در صنایع مختلفی چون صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع فولاد، مس و در تاسیسات خانگی نیز استفاده می شود می توان گفت با توجه به سال جاری در لوله ها چگالی و ضخامت پشم سنگ مورد نظر، مشخص می شود.

%عکس - پشم سنگ، مناسب ترین عایق

پشم سنگ تخته ای

عایق پشم سنگ تخته ای در صنعت ساختمان سازی به عنوان عایق حرارتی و صوتی در دیوار، سقف، کف و ساخت درب های ضد سرقت به کار می رود و در سایر صنایع مانند پالایشگاه، پتروشیمی ها و کوره سازی ها نیز از این عایق استفاده می شود.

پشم سنگ لحافی

پشم سنگ لحافی با روکش آلومینیومی، کاغذ کرافت و یا بدون روکش به صورت رولی تولید میشود. این نوع پشم سنگ از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است و برای عایق کاری سقف کاذب یا ساده، سوله ها، کانال های تهویه هوا، دیوارها و سطوحی که انحنای کمی دارند استفاده می شود.

پشم سنگ پتویی

پشم سنگ پتویی برای عایق کاری تجهیزات صنعتی از جمله ماشین آلات، لوله های قطر بالا و … استفاده می شود. هم چنین پشم سنگ پتویی در سالن های کنفرانس و ساختمان های مسکونی برای جذب صدا و عدم انتقال آن، به کار برده می شود. پشم سنگ پتویی برای عایق کاری انواع سطح ها به شکل منحنی و یا مسطح نیز مناسب می باشد.

برای خرید پشم سنگ، با ما تماس بگیرید
09902408400

قیمت پشم سنگ

نوع پشم سنگقیمتتاریخ به روز رسانی
عایق پشم سنگ پتویی ضخامت ۵۰ دانسیته ۵۰310,764 ریال به ازای هر متر مربع1398/11/13
عایق پشم سنگ تخته ای ضخامت ۵۰ دانسیته ۱۰۰401,796 ریال به ازای هر متر مربع1398/11/13
عایق پشم سنگ لحافی ضخامت ۵۰ دانسیته ۳۰170,124 ریال به ازای هر متر مربع1398/11/7

پشم سنگ عایقی مناسب برای جلوگیری از هدر رفت انرژی است که در انواع مختلف در مکان های متعدد مورد استفاده قرار می گیرد. این عایق در ابعاد، اشکال، ضخامت و دانسیته های مختلف تولید و در اختیار مشتریان قرار می گیرد و در مقایسه با انواع عایق از بازدهی بالاتری برخوردار می باشد. قیمت پشم سنگ بر اساس ضخامت و دانسیته (چگالی) آن تعیین می شود.

پشم سنگ نوعی عایق صوتی، حرارتی می باشد که از نوعی سنگ آذرین به نام بازالت که بازمانده فعالیت های آتش فشانی است، تولید می شود. در فرآیند تولید این عایق، بازالت در دمای 1500 درجه سانتی گراد حرارت می بیند و ذوب می شود، سپس با روش های ویژه به الیافی با بافت بسیار ریز و قطر میکرونی تبدیل می شود.

برای اطلاع از قیمت عایق های صوتی و حرارتی و من جمله پشم سنگ کلیک کنید.

پشم سنگ لحافی، پشم سنگ پتویی، پشم سنگ لوله ای، پشم سنگ تخته ای و پشم سنگ فله ای

این عایق با وزن مخصوص(دانسیته)، ابعاد، اشکال و ضخامت های مختلف تولید و در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

پشم سنگ متریالی نارسانا است، می توان آن را به راحتی در ابعاد مختلف برش داد، این عایق هیچ گونه ضرری برای انسان ندارد، مانع از رشد باکتری، حشرات و قارچ است، سبک می باشد، ضد حریق و دوستدار طبیعت است هم چنین دوام و طول عمر این عایق بالا می باشد.