بنر آبینتبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - پرده زبرا چیست؟

پرده زبرا چیست؟

kianborna

khedmatazma

arian

پرده یکی از المان های بسیار ضروری در دکوراسیون ایرانی است که همواره مورد توجه قرار می گیرد و گاهی اوقات هزینه های بالایی صرف خرید آن می شود. چه وارد یک خانه نوساز شوید و چه بخواهید خانه قدیمی خود را بازسازی کنید، پرده بخش مهمی از دکوراسیون خانه می باشد که انتخاب درست آن همواره چالش برانگیز است و باید با دقت کافی صورت گیرد. هنگام خرید پرده ممکن است سوالاتی ذهن شما را درگیر کنند. آیا این المان دکوراتیو با دکوراسیون مکان مورد نظر هماهنگی دارد؟ از بیرون ساختمان چگونه به نظر می رسد؟ نگهداری و تمیز کردن آن چقدر آسان است؟ آیا خرید آن از نظر اقتصادی مقرون بصرفه است؟ آیا در کاهش مصرف انرژی نقش دارد؟

برای یافتن پاسخ این سوالات باید با انواع مدل پرده آشنا شوید که در نوشته های پیشین ساختمانچی به طور مفصل به آن ها پرداخته شد. هم اکنون در این نوشته به معرفی یکی از انواع پرده به نام پرده زبرا می پردازیم. با ما همراه باشید.

همانطور که می دانید در خانه های مدرن امروزی اکثر افراد تمایل به استفاده از پرده های ساده و قابل شستشو دارند. از بین تمام پرده ها، نوعی پرده به نام زبرا وجود دارد که آسایش و راحتی را برای صاحب خانه ها به ارمغان می آورد. این پرده ها یکی از جدیدترین و به روزترین پرده هایی است که با طرح کلاسیک خود زینت بخش خانه های مدرن می باشد. پرده زبرا از تور و پارچه که به صورت یک در میان در کنار هم قرار گرفته اند ساخته می شود. طرح کلی این پرده راه راه است و به راحتی می توان از آن برای تنظیم نور ورودی به اتاق استفاده نمود. قسمت پارچه ای پرده به طور کامل مانع از ورود نور می شود اما قسمت تور آن نور را به وضوح وارد فضا می کند. بنابراین پرده زبرا بهترین گزینه برای روشن نمودن اتاق و یا تاریک کردن آن در طول روز است. پرده در طراحی داخلی فضا نقشی بسیار پر رنگ دارد و نه تنها برای تنظیم نور استفاده می شود بلکه زیبایی فضا را دوچندان می نماید، از این رو انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی موضوعی مهم است که نمی توان آن را نادیده گرفت.

%عکس - پرده زبرا چیست؟

مزایای پرده زبرا

از ویژگی ها و مزایای پرده زبرا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • قیمت پرده زبرا در مقایسه با پرده های مدل دار با تزئینات جانبی بسیار مناسب تر است و خرید آن از نظر اقتصادی مقرون بصرفه می باشد.
  • پرده زبرا در طرح ها و رنگ های متنوع به بازار عرضه می شود و مناسب تمام سلیقه ها است. علاوه بر آن رنگ های بی نظیر آن با دکوراسیون تمام خانه ها همخوانی دارد.
  • پرده زبرا قابل شستشو است.
  • پرده زبرا به عنوان پرده اتاق خواب، پرده اتاق نشیمن و پرده آشپزخانه قابل نصب می باشد.

%عکس - پرده زبرا چیست؟

انواع پرده زبرا

پرده زبرا سیلوئت

پرده سیلوئت زبرا عملکردی متفاوت از سایر پرده های زبرا دارد از این رو نمی توان آن را در هر مکان مورد استفاده قرار داد. این پرده از دو لایه تور که به موازات هم قرار گرفته اند و لایه های پارچه ای که به شکل افقی بین دو لایه تور تعبیه شده اند ساخته شده است. با استفاده از این پرده مدرن می توان نور را به اندازه دلخواه تنظیم نمود.

پرده زبرا پلیسه

پرده پلیسه زبرا در انواع ساده، گلدار، طرح دار، زردار و رنگی تولید و در اختیار مشتریان قرار می گیرد. پوشش پارچه ای این پرده دارای ساختاری پلیسه مانند است و همین امر باعث شده پرده ظاهری جذاب و بسیار زیبا پیدا کند.

پرده زبرا طرح دار

این نوع پرده همانطور که از نامش پیداست در طرح های متنوع تولید می شود. از انواع پرده زبرا طرح دار می توان به پرده گلدار زردار، پرده گلدار سرمه دوزی، پرده طرح چوب، پرده طرح دار زبرومن، پرده طرح دار رومن و … اشاره نمود.

پرده زبرا ساده

پرده ساده زبرا از جمله ساده ترین پرده های زبرا است که قابل استفاده در تمام مکان ها بوده و عاری از هر نوع طرح های پیچیده می باشد.

پرده زبرا ترکیبی

در تولید این مدل پرده ها از پارچه های ساده، طرح دار و پلیسه استفاده می شود از این رو نام آن ها را پرده زبرا ترکیبی نامیده اند. پرده های ترکیبی در مکان هایی که تزئینات حائز اهمیت هستند کاربرد دارند.

پرده زبرا دومکانیزم

پرده دومکانیزه یا پرده شب و روز از دو نوع لایه تشکیل شده است. لایه رویه این پرده توری بوده و امکان استفاده از حداکثر نور را در روز فراهم می کند. لایه زیرین نیز حکم آستر را دارد و هنگام شب حریم خصوصی ایجاد می کند. این پرده ها را به راحتی می توان در یک قاب جمع نمود، اینگونه فضای کمتری اشغال می شود.