%عکس - کاربرد پانل های چوبی در طراحی داخلی

کاربرد پانل های چوبی در طراحی داخلی

kianborna

چوب از جمله متریال های بسیار کاربردی در ساختمان سازی است که هم در طراحی داخلی و هم در طراحی نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. پانل هایی که از جنس چوب ساخته می شوند از نظر زیبایی بی نظیر هستند به نحوی که اگر به خانه های مدرن امروزی نگاهی بیندازید متوجه زیبایی و جذابیت منحصر بفرد آن ها خواهید شد. پانل های چوبی در این خانه ها برای پوشش دیوار، سقف و کف به کار می روند و مهمترین المان دکوراتیو برای آن ها محسوب می شود. در حال حاضر پانل های قهوه ای روشن تا تیره که جلوه ای براق دارند به راحتی جایگزین چوب های قدیمی و رنگ رفته شده اند و فضا را مدرن تر و شکیل تر نشان می دهند.

افراد همواره سعی می کنند راه های هوشمندانه برای استفاده از پانل های چوبی پیدا کنند تا سبک های متفاوت مدرن را به نمایش بگذارند. با یک سبک خلاقانه و اعمال نورپردازی، این پانل ها به خوبی با سبک مدرن همخوانی پیدا می کنند. آیا علاقمند به استفاده از پانل های چوبی در خانه مدرن خود هستید؟ ما در این نوشته راهکارهای متفاوت را به شما معرفی می کنیم تا با استفاده از آن ها بتوانید این پانل ها را به بهترین شکل در خانه خود نصب نمائید.

استفاده از پانل های چوبی برای ایجاد خطوط صاف و صیقلی%عکس - کاربرد پانل های چوبی در طراحی داخلی

یکی از ویژگی های پانل های چوبی ایجاد نمایی منسجم با خطوط صاف و صیقلی است. اگر این پانل ها را به پانل های باریک تر برش دهید، خطوط بیشتری را در فضا به نمایش خواهید گذاشت و از نظر هندسی نمای دیوار غنی تر خواهد شد. یکی از نکاتی که همواره در طراحی دکوراسیون مدرن مورد توجه قرار می گیرد جذاب تر نشان دادن فضا با استفاده از اشکال هندسی است. از این رو پانل های چوبی بهترین گزینه برای استفاده در طراحی به سبک مدرن می باشند. تصویر بالا نشان می دهد که تغییر جهت پانل های دیوار و سقف از نظر بصری جذابیت بیشتری ایجاد نموده و از نظر هندسی نیز نما را برجسته کرده است. شما می توانید پنل های سقفی را باریک تر از پنل های دیواری انتخاب کنید و برعکس. در هر صورت تغییر جهت پنل ها خود به تنهایی جذابیت فضا را دوچندان می کند.

تفکیک فضا با پانل های چوبی

%عکس - کاربرد پانل های چوبی در طراحی داخلی

یکی دیگر از روش های استفاده از پانل های چوبی درفضای خانه، کاربرد آن ها تنها در بخش کوچکی از اتاق نشیمن است. در تصویر بالا، قسمت محدودی از پنل ها که با دیوارهای سفید احاطه شده است، باعث شده فضا مدرن تر به نظر برسد. این قسمت از اتاق که با چوب تزئین شده یک تغییر ناگهانی در بافت ایجاد نموده و از نظر بصری جذابیت و زیبایی به فضا بخشیده است. علاوه بر آن، پنل های چوبی به عنوان یک مانع دیداری برای نشیمنگاه مقابل تلویزیون در نظر گرفته شده اند. آن ها نقش تفکیک کننده فضا را ایفا نموده و نمایی مدرن به خانه مورد نظر بخشیده اند.

کاربرد پانل های چوبی در طراحی خانه به سبک روستیک

%عکس - کاربرد پانل های چوبی در طراحی داخلی

یکی از رایج ترین سبک های طراحی داخلی مدرن، سبک روستیک است. در این سبک، المان های طراحی روستیک با المان های مدرن ترکیب می شوند. برای مثال، در عکس بالا، دیوارپوش روستیک به خوبی با صندلی های سفید رنگ همخوان شده و فضا را تکمیل کرده اند. طرح چپ و راست دیوار نمایی هندسی برای آن ایجاد نموده و زیبایی بافت چوب جذابیت فضا را افزایش داده است.

ایجاد نمای سه بعدی با پانل های چوبی

%عکس - کاربرد پانل های چوبی در طراحی داخلی

یکی از مدرن ترین روش های استفاده از پانل های چوبی، ایجاد نمایی سه بعدی توسط آن هاست. انجام این کار بسیار ساده است و به خوبی با سبک مدرن همخوانی پیدا می کند زیرا سبک مدرن از جمله سبک هایی است که سعی می شود در آن از طرح های سه بعدی و اشکال هندسی خلاقانه استفاده شود. به تصویر بالا نگاه کنید. شما می توانید پانل های بزرگ چهارگوش با ارتفاع متفاوت یا پانل های کوچکتر با سایزهای مختلف انتخاب کنید و آن ها را برای ایجاد طرحی مانند تصویر بالا به کار ببرید.

استفاده از پانل های چوبی با رنگ روشن

%عکس - کاربرد پانل های چوبی در طراحی داخلی

برای ایجاد تازگی و سرزندگی در یک اتاق مدرن، از پانل هایی که رنگ آن ها روشن است استفاده کنید. به طور کلی، رنگ های روشن فضا را روشن تر و دلبازتر نشان می دهند. رنگ روشن دیوارها منجر به شکست در نمای سقف و کف شده و سنگ های خاکستری دیوار شومینه یک نقطه کانونی بی نظیر ایجاد نموده است. افرادی که از ذوق و سلیقه بالا برخوردار هستند ترجیح می دهند از چوب به وفور در فضای خانه خود استفاده کنند تا آن را به محیطی دنج تبدیل نمایند. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید استفاده از چوب روشن برای سقف و کف نور طبیعی را بیشتر در اتاق منعکس کرده است. پانل های چوبی هیچ گاه ظاهری قدیمی پیدا نمی کنند.

با استفاده از ایده هایی که در این نوشته از ساختمانچی به شما ارائه شد، شما می توانید فضای خانه خود را بسیار مدرن جلوه دهید. سبک روستیک سبکی است که در آن از المان های چوبی به وفور استفاده می شود اما برای داشتن خانه ای مدرن می توانید از پنل های چوبی برای پوشش سقف، به عنوان کفپوش و یا به عنوان پارتیشن برای تفکیک قسمت های مختلف خانه استفاده نمائید. چوب عنصری طبیعی است که زیبایی و گرمای بی نظیری به فضای خانه می بخشد، از این رو برای ایجاد خانه ای دنج و دوست داشتنی می توانید از پانل های چوبی استفاده کنید.

در صورت تمایل ایده های خود را در خصوص استفاده از پانل های چوبی از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.