%عکس - هتل بوتیک چیست؟

هتل بوتیک چیست؟

kianborna

اگر از جمله افرادی هستید که دوست دارید هنگام مسافرت در جایی لوکس و راحت اقامت کنید، باید بدانید هتل های گران قیمت، مقصد رویایی شما هستند! می خواهیم دقیقا بدانیم که یک هتل کوچک و گران قیمت ( بوتیک هتل) چیست؟ منابع زیادی به شما می گویند که این گونه هتل ها کوچک اما دارای معماری خاص، شیک، گرم و راحت هستند. ما در اینجا می خواهیم بررسی کنیم که دقیقا هتل کوچک و گران قیمت یا همان بوتیک هتل چیست. این مکان ها در واقع یک هتل کوچک است که از ده تا صد اتاق تشکیل شده و معمولا در یک ساختمانی که  تغییر کاربری یافته قرار دارد. این بدان معنی است که شکل ساختمان نسبت به طراحی داخلی آن در مرحله دوم اهمیت قرار دارد. شکل ساختمان نقش جزئی دارد که به هویت کلی ساختمان افزوده می شود. این گونه اماکن فضایی گرم و دنج دارند که آن ها را  از هتل های بزرگ، لوکس و حتی تجاری جدا می کند. بنابراین بدون توضیح بیشتر، اجازه دهید به پنج فاکتور در مورد طراحی هتل کوچک گران قیمت اشاره کنیم .%عکس - هتل بوتیک چیست؟

مکان قرارگیری هتل بوتیک

اول و مهمتر از همه، مکانی که این نوع هتل قرار گرفته بیشترین اهمیت را دارد! این ویژگی کلیدی است که هتل های بوتیک را از دیگر زنجیره های بزرگ هتل جدا می کند. این گونه هتل ها غیرمعمول اما شیک هستند. آنها معمولا در ساختمان های تغییرکاربری یافته ایجاد شده اند. یک ساختمان قدیمی در یک منطقه تاریخی می تواند به یک هتل کوچک و گران قیمت ( هتل بوتیک ) تبدیل شود و پذیرای مسافران و میهمانان باشد. بسیاری از هتل های بوتیک در محله های مدرن و بازسازی شده که قدمت بسیاری داشته اما شیک هستند و قابلیت این را دارند که در آنها هتلی راه اندازی شود، ساخته می شوند.%عکس - هتل بوتیک چیست؟

منحصر به فرد بودن هتل

یک هتل بوتیک دارای هویت بسیار متمایز است. کوچک بودن این هتل محیطی صمیمی فراهم می کند که برای بسیاری از میهمانان بسیار جذاب است. این منحصر به فرد بودن یک نام خاص تجاری  لوکس به وجود می آورد که هیچ هتل زنجیره ای قادر به تقلید از آن نخواهد بود. همچنین این هتل ها استقلال و ماهیتی دارند که برای میهمانان بسیار شخصی و خاص است. البته این تنها ویژگی این هتل ها نیست که باعث می شود آن ها برای کسانی که در حال سفر هستند و به دنبال جایی می باشند که به اندازه خانه خود راحت و دلنشین باشد، جذاب باشند. هتل Sense Beach House مثال خوبی بر این مدعا است که به سادگی نمی تواند نادیده گرفته شود. این هتل بوتیک زیبا، دارای اتاق های راحت است و همچنین استخری در پشت بام برای ارائه به میهمانان دارد. از همه مهمتر اینکه، این هتل زیبا در مکانی آرام از ساحل اقیانوس درایو قرار دارد.%عکس - هتل بوتیک چیست؟

توصیف ویژگی های طراحی

هر هتل بوتیک یک نوع طراحی منحصر به فرد و خاص دارد مگر اینکه به شکل زنجیره ای باشد که این هم بسیار نادر است. بنابراین تم ها و طراحی هر یک از این  اماکن منحصر به فرد است. هر اتاق دارای یک طراحی متمایز است که متفاوت از دیگری می باشد. تم کلی در این هتل ها عجیب و غریب و غیرمعمول است. گاهی اوقات طراحی با استفاده از عناصر تاریخی همراه با جنبه های معاصر ایجاد می گردد. در بعضی موارد شبیه کلبه ای در جنگل و به گونه ای خودمانی است. اگر به دنبال سرگرمی و همچنین تم های عجیب و متفاوت هستید توجه داشته باشید که حتی طراحی داخلی این هتل ها نیز می تواند کمی سرگرم کننده باشد. این عجیب و غیرمعمول بودن، طراحی این گونه هتل ها را بسیار منحصر به فرد و شیک جلوه می دهد.  %عکس - هتل بوتیک چیست؟

استفاده از المان های بومی

در طراحی هتل بوتیک معمولا تلاش بر این است که حس و حال محیط اطراف را در آن دخالت بدهند . میراث فرهنگی و فرهنگ هر منطقه جنبه های اساسی و مهمی هستند که بر طراحی یک هتل بوتیک تأثیر می گذارند. این را می توان از طریق ساختن پنجره های بزرگ در ایوان هتل ایجاد کرد که دورنمایی از محیط اطراف را داشته باشد یا همچنین می توان در طراحی داخلی و نمای بیرونی هتل از مشخصات و نمادهای آن منطقه استفاده کرد. بدون شک هتل Alma del Pacifico  یکی از زیباترین هتل های رو به ساحلی است، که می توان در آن اقامت داشت. از مجاورت آن با ساحل گرفته تا دنج و خلوت بودن ساختمان و طیف گسترده ای از گیاهان رنگارنگ و گل های زیبایی که مسیر پیاده رو را پوشانده است همه جزء ویژگی هایی است که این هتل را منحصر به فرد کرده است.%عکس - هتل بوتیک چیست؟

ارائه خدمات، غذا و نوشیدنی 

یک هتل بوتیک خدمات ویژه ای را ارائه می دهد که هر میهمان حسی خاص در آن تجربه کند. کارکنان هتل با شما همانند خانواده های سلطنتی رفتار می کنند و همه چیز از جمله لوازم سفارشی شستشو و حتی انواع  بالشت ها را ارائه می دهند. غذا و نوشیدنی ها عالی می باشند و همانند بقیه طرح های هتل، محلی هستند. اکثر هتل های بوتیک، کافه ها و رستوران های تخصصی دارند که غذاهای محلی ارائه می دهند.%عکس - هتل بوتیک چیست؟

نتیجه گیری

بهترین بخش در مورد هتل های بوتیک، سبک و  ظرافت غیر معمولی آنها است و این که چگونه آن ها تلاش می کنند برای میهمانان بهترین باشند. بنابراین هنگامی که در تعطیلات هستید، سعی کنید یک هتل بوتیک را برای اقامت در نظر بگیرید!