بنر آبینتبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - نکات مهم چیدمان خانه نو

نکات مهم چیدمان خانه نو

arian

kianborna

khedmatazma

آیا به تازگی نقل مکان کرده اید و می خواهید چیدمان خانه نو خود را با بهترین ایده ها انجام دهید؟ پس، ذهن خود را آرام کرده و احساس کلافه بودن را از خود دور نمائید. با ایده هایی که در این نوشته مطرح می کنیم متوجه می شوید چیدمان خانه جدید یک کار مفرح و لذت بخش است و نه تنها ذهن شما را آشفته نخواهد کرد بلکه آسان تر از چیزی که فکر می کنید انجام خواهد شد. با ساختمانچی همراه باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل یکی از موضوعات بسیار مهم در دنیای مدرن امروزی است و توجه اکثر صاحب خانه ها را به خود جلب کرده است. از این رو افراد به محض ورود به یک خانه جدید تصمیم به طراحی دکور آن می گیرند و می خواهند خانه خود را به بهترین شکل به نمایش بگذارند. همانگونه که در نوشته های پیشین ساختمانچی مشاهده نمودید ایده های بی شماری برای طراحی یک خانه وجود دارند که هر کدام با توجه به سلیقه و بودجه افراد انتخاب می شوند. اما در این نوشته میخواهیم به 5 فاکتور مهم که هنگام ورود به منزل نو باید به آن ها توجه کنید، معرفی نمائیم. با رعایت این نکات دیگر سردرگم نخواهید شد و با فکری باز و برنامه چیدمان خانه را شروع خواهید کرد. این راهکارها و ایده ها به شرح زیر می باشند. امیدواریم با استفاده از آن ها آرامش و راحتی را هنگام چیدمان منزل تجربه کنید. اگر ایده های دیگری در ذهن دارید که می توانند در چیدمان خانه نو کارآمد باشند از طریق کامنت آن ها را با ما به اشتراک بگذارید.

انتخاب سبک طراحی دکوراسیون%عکس - نکات مهم چیدمان خانه نو

اگر برای چیدمان خانه خود یک سبک مشخص انتخاب نموده اید، مطمئن باشید نصف راه را رفته اید. یک خانه در صورتی از طراحی ایده آل برخوردار است که فضای داخل با نمای بیرون آن همخوانی داشته باشد. از جمله سبک هایی که می توانید برای طراحی داخلی انتخاب کنید سبک سنتی، مدرن و معاصر هستند که انتخاب آن ها به عهده شماست. اگر به رنگ های خنثی و مبلمان های جدید علاقمند هستید می توانید سبک مدرن و یا معاصر را انتخاب کنید اما اگر می خواهید حسی دوست داشتنی از حال و هوای گذشته در خانه خود تداعی کنید می توانید سبک سنتی را انتخاب نمائید..

اولویت بندی اتاق ها%عکس - نکات مهم چیدمان خانه نو

یکی از مهم ترین روش هایی که به سریع تر انجام شدن چیدمان خانه کمک می کند و از تجمع وسایل در اتاق ها جلوگیری می نماید، چیدمان وسایل به صورت کلی است. ابتدا مشخص کنید کدام اتاق برای شما اولویت بیشتری دارد، سپس یک طرح کلی در ذهن خود تصور کنید و با توجه به آن وسایل را در آن بگذارید. چیدمان اتاق ها را بر اساس اولویت آنها به ترتیب انجام دهید. برای مثال می توانید ابتدا از دکوراسیون اتاق خواب، اتاق نشیمن و سپس آشپزخانه شروع کنید. حداکثر یک الی دو اتاق انتخاب کنید و وسایل را همزمان در آن ها قرار دهید. سعی کنید تمام اتاق ها را بر اساس یک سبک کلی طراحی کنید اما در صورت تمایل می توانید اتاق خواب را مدرن و اتاق نشیمن را سنتی طراحی نمائید.

رنگ آمیزی دیوارها%عکس - نکات مهم چیدمان خانه نو

یکی از آسان ترین و ارزان ترین روش های تبدیل یک مکان ساده و بی روح رنگ آمیزی آن است. با توجه به سلیقه خود اتاق ها را رنگ کنید. در انتخاب رنگ دقت نمائید و رنگ های غنی، برجسته و زنده را برگزینید. حتی سایه های خنثی قهوه ای یا خاکستری روشن تاثیر بسیاری بر رنگ سفید بی روح خواهند گذاشت. مهمترین بخش رنگ آمیزی این است که اگر پس از رنگ آمیزی دیوار، رنگ مورد پسند شما واقع نشد مجدداً می توانید رنگ آمیزی نمائید. دیواری را که می خواهید بیشترین توجه به سمت آن معطوف شود با رنگ های برجسته رنگ آمیزی کنید. شما با این کار به راحتی یک نقطه کانونی ایجاد می کنید که توجه افراد را در اولین نگاه به سمت خود جلب می نماید. از سایه های کم رنگ یا پررنگ دیوار می توانید برای انتخاب گلدان های گل، کوسن های مبلمان و فرش بهره ببرید. با انجام این کار هارمونی رنگ ها را رعایت کرده و فضایی جذاب از نظر بصری ایجاد خواهید نمود.

شروع چیدمان با وسایل بزرگ%عکس - نکات مهم چیدمان خانه نو

اصولاً بزرگ ترین وسایل مهم ترین و گران ترین وسایل هستند و به دلیل این که ممکن است مسیر تردد را ببندند و هرج و مرج در فضا ایجاد کنند باید حتماً در ابتدا چیده شوند. برای مثال، در اتاق غذاخوری چیدمان را با میز نهارخوری شروع کنید و در اتاق نشیمن ابتدا کاناپه یا مبلمان خود را قرار دهید. در اتاق خواب نیز، تخت خواب بزرگ ترین و اصلی ترین المان به شمار می آید.

افزودن طرح و بافت به اتاق%عکس - نکات مهم چیدمان خانه نو

چیدمان خانه جدید باید با صبر و حوصله انجام شود زیرا تنها با گذر زمان شما متوجه می شوید دکوراسیون به چه المان هایی نیاز خواهد داشت. بنابراین انتظار نداشته باشید چیدمان خانه جدید خود را در کمترین زمان ممکن به پایان برسانید. یکسری فاکتور وجود دارند که پس از چیدمان اولیه باید به آن ها توجه شود از جمله:

  • پرده ها
  • آثار هنری
  • کوسن و بالشت
  • نورپردازی
  • میزهای دکوراتیو
  • فرش

کمک گرفتن از طراحان%عکس - نکات مهم چیدمان خانه نو

طراحان دکوراسیون و نحوه چیدمان از مهارت لازم برای طراحی فضاهای مختلف برخوردار هستند. شما به محض ورود به خانه جدید می توانید از یک طراح داخلی کمک بگیرید تا با ایده های خلاقانه خود شما را در چیدمان منزل راهنمایی کند. در مجله های دکوراسیون داخلی نیز ایده های مختلفی عنوان شده اند که در صورت همخوانی با منزل شما می توانید آن ها را اجرا نمائید.