%عکس - نکات مهم در ساخت استخر خانگی

نکات مهم در ساخت استخر خانگی

kianborna

آیا میدانید یک استخر چقدر به خانه شما ارزش و زیبایی می بخشد؟ هیچ چیز مانند یک استخر با آب خنک در روزهای گرم تابستان به شما آرامش نخواهد بخشید. استخر همانند عنصری دکوراتیو در محوطه خانه یا درون آن است و ارزش ملک شما را بالا می برد زیرا تعداد خانه هایی که در فضای آنها استخر تعبیه شده محدود می باشد. در واقع حضور استخر در یک خانه نشان از ذوق و سلیقه معماری می باشد که توانسته در فضای مورد نظر استخری زیبا طراحی و اجرا نماید. خریدارانی که از نظر بودجه مالی توانایی دارند خانه های استخردار را می پسندند زیرا این خانه ها نه تنها مکانی آرامش بخش برای زندگی هستند بلکه ساکنین در آن از تفریح و سرگرمی نیز برخوردار خواهند بود.

چگونه یک استخر شنا به خانه شما ارزش می بخشد؟ در اکثر مواقع استخرها به خانه ارزش می بخشند زیرا یک طراحی ایده آل و منحصر بفرد قیمت خانه را بالا می برد. علاوه بر آن، سرگرمی مناسبی برای صاحب خانه ایجاد می کنند که بسیار مفرح و لذت بخش است. خانه های زیبا با استخرهای دیدنی گاهی آنقدر افراد را مجذوب خود می کنند که علاوه بر خرید نیز اجاره داده می شوند. استخرها در انواع مختلف ساخته می شوند و تمام آنها لزوماً جذاب و فریبنده نیستند. از این رو اگر قصد دارید در خانه خود استخر بسازید  باید یکسری فاکتورها را مد نظر قرار دهید. مواردی که در ذیل عنوان شده اند بسیار حائز اهمیت هستند و توجه به آنها ارزش ملک شما را بالا خواهد برد و به شما در داشتن استخری کارآمد، زیبا و با ارزش کمک خواهد نمود. با ساختمانچی همراه باشید.

موقعیت

برای پاسخ به اینکه چگونه یک استخر ارزش خانه شما را بالا می برد ابتدا باید به مکان قرارگیری آن توجه کنید. اگر در منطقه ای آفتابی زندگی می کنید بهتر است استخر سرپوشیده را انتخاب کنید تا آرامش و آسایش را برای ساکنین حین استفاده از استخر فراهم آورید. قبل از اینکه برای ساخت و طراحی استخر هزینه کنید باید خانه های مجاور و همسایگان خود را در نظر بگیرید. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که خانه ها بسیار گران هستند و در آن ها استخرهای بزرگ و زیبا ساخته شده، استخر خانگی ایده ای مناسب محسوب می شود زیرا اگر خانه بدون استخر باشد ارزش ملک شما در مقایسه با خانه های اطراف پایین تر خواهد آمد.

%عکس - نکات مهم در ساخت استخر خانگی

متراژ فضا

آیا فضای کافی برای ساخت استخر در اختیار دارید یا کل باغچه خود را باید برای استخر در نظر بگیرید؟ اگر استخر در خانه هایی که حیاط آنها کوچک است طراحی شود بسیار جذاب خواهد بود اما این ایده خوبی برای خانه هایی که اصلاً فضای کافی برای تفریح و سرگرمی ندارند نمی باشد. به هر حال اگر یک چمنزار بزرگ با فضای کافی برای تعبیه استخر در اختیار دارید، در این صورت با ساخت آن ارزش و زیبایی ملک خود را افزایش خواهید داد.

%عکس - نکات مهم در ساخت استخر خانگی

مدل استخر

استخرهای شنا اگر در محوطه منزل طراحی و اجرا شوند بسیار جذاب تر خواهند بود و خریداران ملک را بیشتر از استخرهای سرپوشیده به خود جذب می کنند. به تصویر زیر نگاه کنید. این مدل استخر با سنگفرش اطراف آن زیبا و جذاب به نظر می آید در غیر اینصورت تنها ساخت استخر بدون طراحی زیبا هیچ جذابیتی نخواهد داشت. در ساخت استخر باید به طرح و مدل آن دقت شود. شما باید بر اساس متراژ فضا و نمای خانه خود اقدام به ساخت استخر در محوطه نمائید.

%عکس - نکات مهم در ساخت استخر خانگی

هزینه نگهداری استخر

هزینه استخر تنها به ساخت و فیلتر کردن آب مرتبط نمی باشد. به منظور داشتن آبی تمیز و پاک همواره باید به بهداشت آب و ضد عفونی کردن آن با مواد شیمیایی توجه نمود. در صورتی می توان خریداران را به سمت خرید خانه ترغیب کرد که محوطه خانه شما تمیز و مرتب بوده و استخر نیز آبی زلال و سالم داشته باشد. شما هر ساله باید دیوار استخر را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعمیر نمائید. هر چند ممکن است نگهداری و تعمیر استخر کمی هزینه بردار باشد اما این هزینه هنگام فروش خانه جبران خواهد شد.%عکس - نکات مهم در ساخت استخر خانگی

انواع استخر

استخرهایی که در محوطه خانه طراحی و اجرا می شوند از نظر ظاهر بسیار با یکدیگر متفاوت هستند. شما با توجه سلیقه خود و طرح پیشنهادی از طرف طراحان می توانید نسبت به انتخاب یک مدل مناسب اقدام نمائید. طراحی استخر تنها به ساخت آن در مکان مورد نظر اشاره نمی کند بلکه منظره اطراف استخر نیز بسیار حائز اهمیت است و باید در طراحی به آن دقت شود. یک استخر بدون منظره جالب دوست داشتنی نیست، از این رو قبل از ساخت استخر به مدل های بی نظیر استخر نگاهی بیندازید تا بتوانید طرحی زیبا، جذاب و چشمگیر پیدا کنید.

%عکس - نکات مهم در ساخت استخر خانگی

فروش خانه

اگر یک استخر شنا خانگی دارید و تصمیم به فروش خانه خود گرفته اید مطمعن باشید این استخر قیمت ملک شما را بالاتر خواهد برد. صاحب خانه هایی که برای ساخت استخر در خانه خود هزینه بالایی صرف می کنند مطمعن باشند هنگام فروش هزینه صرف شده باز خواهد گشت و آنها ضرر نخواهند کرد. از این رو با خیالی آسوده در خانه خود استخر طراحی کنید و اوقات خوشی را به تفریح و سرگرمی بگذرانید.

%عکس - نکات مهم در ساخت استخر خانگی

فضای اطراف استخر

پس اینکه استخر ساخته شد، شما باید محوطه اطراف آن را نیز طراحی نمائید. سنگ گرانیت مناسب ترین سنگ برای دکوراتیو نمودن اطراف استخر است. این سنگ بافتی بی نظیر به نمایش می گذارد و قابل استفاده در اشکال و رنگ های مختلف می باشد. به تصویر زیر دقت کنید. زیبایی استخر با محیط اطراف آن دوچندان شده است.%عکس - نکات مهم در ساخت استخر خانگی