بنر آچاریست تبلیغات
 
بنر کی پلاس بنر آبین
%عکس - نکات مهم در خرید مبلمان چرمی

نکات مهم در خرید مبلمان چرمی

khedmatazma

kianborna

اگر شما از جمله افرادی هستید که تمایل دارید از سبک کلاسیک برای طراحی خانه خود استفاده نمایید، مبلمان چرمی بهترین گزینه برای انتخاب می باشد. به همین خاطر امروزه نیز با وجود سبک ها و طراحی های متفاوت و متنوع بیشتر افراد تمایل به استفاده از مبلمان چرمی دارند. استفاده از مبلمان چرمی مزایای زیادی در پی دارد. از مهم ترین این مزایا می توان به طول عمر بالای این گونه مبلمان ها اشاره کرد. مبلمان های چرمی کم تر از مبلمان هایی که در ساخت آن ها از پارچه استفاده شده است، آسیب می بینند. اگرچه ممکن است برای خرید این مبلمان هزینه زیادی صرف کنید، اما در مقابل اطمینان حاصل خواهید کرد که سال ها می توانید از آن ها استفاده نمایید. در هنگام خرید مبلمان چرمی باید مواردی را در نظر داشته باشید. به همین منظور، در این جا نکاتی که برای خرید مبلمان چرمی به آن نیاز دارید را با شما در میان می گذاریم. با ما همراه باشید.

انتخاب مبلمان چرمی مناسب بر اساس قیمت و کیفیت

گران قیمت بودن مبلمان چرمی به دلیل کیفیت بالای آن ها می باشد. فرایند تولید این گونه مبلمان ها هزینه زیادی در بر داشته و همین امر در قیمت نهایی آن ها تاثیرگذار می باشد.

%عکس - نکات مهم در خرید مبلمان چرمی

متریال های مورد استفاده در ساخت مبلمان چرمی

برای ساخت مبلمان های چرمی معمولا از چوب سخت استفاده می شود. استفاده از چوب سخت در ساخت مبلمان چرمی باعث می شود، برای سال های سال امکان استفاده از این مبلمان، بدون ایجاد آسیب دیدگی وجود داشته باشد.

%عکس - نکات مهم در خرید مبلمان چرمی

مزایای استفاده از مبلمان چرمی

مبلمان چرمی از جمله مبلمانی محسوب می شود که با گذشت زمان تولید و میزان راحتی آن رو به بهبود رفته است. در مقایسه با روکش مبلمان پارچه ای، روکش چرم به نسبت بیشتری باعث حفظ شکیل بودن ظاهر مبلمان می شود. همان طور که قبلا اشاره شد، مبلمان های چرمی از دوام بالایی برخوردار می باشد. اما نکته ای که باید در نظر داشته باشید، این گونه مبلمان با اثر خودکار یا وسیله های مشابه به راحتی آسیب می بیند. به همین خاطر استفاده از مبلمان چرمی برای خانواده هایی که فرزند خردسال دارند، توصیه نمی شود.

%عکس - نکات مهم در خرید مبلمان چرمی

سِت شدن مبلمان چرمی با دیگر اِلمان ها

مبلمان چرمی به راحتی با دیگر المان ها و حتی با مبلمان های پارچه ای سِت می شود. به همین خاطر شما می توانید در سبک های مختلف طراحی و در کنار مبلمان های پارچه ای نیز از مبلمان چرمی و حتی یک کاناپه چرمی استفاده نمایید.

%عکس - نکات مهم در خرید مبلمان چرمی

تعیین سبک طراحی دکوراسیون داخلی

قبل از تصمیم گیری نهایی، به سبکی که در نظر دارید از آن برای طراحی خانه استفاده نمایید، فکر کنید. با وجود سبک های مختلف طراحی، بیشتر افراد تمایل به استفاده از سبک مدرن و برخی دیگر تمایل به استفاده از سبک سنتی دارند. مبلمان چرمی در انواع مختلفی طراحی شده است. بنابراین با توجه به سبک طراحی خانه می توانید انواع مناسب آن را انتخاب کرده و با توجه به دوام بالای آن ها برای سال ها مورد استفاده قرار دهید.

%عکس - نکات مهم در خرید مبلمان چرمی

تفاوت چرم وینیل و چرم طبیعی

امکان این که در نگاه اول تمایل به استفاده از وینیل چرم یا چرم مصنوعی داشته باشید، بسیار زیاد است. شاید در ابتدا وینیل چرم با توجه به ظاهر بهتر توجه شما را جلب کند، اما به یاد داشته باشید که این نوع چرم بسیار سریع تر از چرم طبیعی دچار آسیب دیدگی می شود و شما مجبور می شوید بعد از گذشت مدتی نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

%عکس - نکات مهم در خرید مبلمان چرمی

انتخاب رنگ مبلمان چرمی

در انتخاب رنگ مبلمان چرمی دقت نمایید. به طور قطع انتخاب رنگ مبلمان ها بستگی به طراحی اتاق مانند رنگ دیوار، فرش و غیره دارد. اما پیشنهاد ما این است که از طیف رنگی تیره برای انتخاب مبلمان های چرمی استفاده نمایید. زیرا این گونه مبلمان ها همیشه ظاهری جدید داشته و آسیب دیدگی آن ها کم تر قابل رویت می باشد.

%عکس - نکات مهم در خرید مبلمان چرمی

انتخاب محل مناسب برای قرار دادن مبلمان چرمی

قبل از اقدام به هرگونه خرید مبلمان چرمی، بهتر است انواعی از آن که به خوبی با طراحی خانه هماهنگی دارد، انتخاب نمایید. مبلمان چرمی، مبلمانی زیبا و راحت می باشد و هیچ گاه قدیمی نمی شود و در صورت مراقبت های درست می توانید سال ها از آن استفاده نمایید. به همین منظور در ابتدا محل صحیح برای قرار دادن این مبلمان را انتخاب نمایید. برای مثال، این گونه مبلمان ها باید دور از پنجره و وسایل گرمایشی قرار گیرند. به این منظور می توانید از یک متخصص در این زمینه نیز کمک بگیرید.

%عکس - نکات مهم در خرید مبلمان چرمی

استفاده از تجربیات دیگران در زمینه خرید مبلمان چرمی

در هنگام خرید توجه داشته باشید که اولین مبلمان چرمی که در فروشگاه به نظر زیبا آمد را خریداری نکنید. بدین منظور در ابتدا در مورد کارخانه تولید کننده نیز پرس و جو به عمل آورده و از کارخانه ای که خدمات پس از فروش ارائه می دهند، خریداری نمایید.

%عکس - نکات مهم در خرید مبلمان چرمی

تاثیر زمان بر زیبایی مبلمان چرمی

همان طور که قبلا به این نکته اشاره شد، چرم طبیعی زیبایی منحصر بفردی داشته و با گذشت زمان نیز این زیبایی حفظ می شود. به یاد داشته باشید که هریک از انواع چرم حساسیت های خود را داشته که باید برای نگهداری بهتر به آن ها توجه نمایید. برای مثال تابش نور خورشید بر این گونه مبلمان باعث ایجاد آسیب دیدگی و رنگ پریدگی آن ها می شود و همین امر باعث می شود این مبلمان سریع تر از مبلمان پارچه ای خرابی  شود. با این حال مبلمان چرم طبیعی چهار برابر بیش تر از چرم مصنوعی طول عمر داشته و با مراقبت های مناسب می توان تا سال ها از آن ها استفاده کرد.

%عکس - نکات مهم در خرید مبلمان چرمی

نکات پایانی

اگر خرید مبلمان چرمی تجربه اول شما است، برای انجام این کار نکات زیادی را باید در نظر داشته باشید. برای انتخاب صحیح در این مورد تحقیق کرده و از افراد متخصص در این زمینه و آن هایی که قبلا چنین تجربه ای داشته اند، کمک بگیرید. به طور قطع گزینه های زیادی برای انتخاب مبلمان های چرمی در مقابل شما قرار دارد. نکته ای که باید در نظر داشته باشید خرید از کمپانی است که از خدمات پس از فروش برخوردار باشد.

%عکس - نکات مهم در خرید مبلمان چرمی