%عکس - نکات مهم در تزئین تخت خواب

نکات مهم در تزئین تخت خواب

kianborna

خوابیدن و دراز کشیدن در تخت خواب دنج، بیش از یک سوم زندگی ما را در برمی گیرد. پس بهتر است اتاق خواب هایی لوکس داشته باشیم تا از آنها لذت ببریم. امروزه، تبدیل اتاق خواب به خوابگاهی پنج ستاره حتی با بودجه ای کم امکان پذیر است. اگر شما تخت خوابی مدرن و راحت داشته باشید، بدون نیاز به اتاق خوابی بسیار گران قیمت حس ستاره بودن به شما منتقل می شود. ما بررسی هایی داشتیم و تعدادی از جذاب ترین ایده های طراحی اتاق خواب های لوکس که توسط متخصصین طراحی شده را جمع آوری کردیم تا بتوانیم برای زیباسازی فضای خواب به شما نکاتی مفید ارائه دهیم. با ساختمانچی همراه باشید.

%عکس - نکات مهم در تزئین تخت خواب

انتخاب کلکسیونی از ملحفه های مجلل بستگی به سلیقه شما دارد و بسیاری از افراد از این ایده ها به عنوان فرصتی ویژه برای اضافه کردن رنگ به اتاق خواب های خود استفاده می کنند. چیزی که برای تمام صاحب خانه ها اهمیت دارد این است که چیدمانی جمع و جور و منظم داشته باشند و در گذاشتن هر لایه بر روی تخت خواب این موارد را رعایت کنند و برای تخت خواب لوکس خود از تشک شروع نمایند. اولین کاری که باید انجام دهید این است که رنگی مناسب و هماهنگ با دکوراسیون اتاق خود انتخاب نموده و هارمونی رنگ را رعایت کنید.

اگر می خواهید اتاق خواب های مدرن و لوکس شما تاثیرگذارتر باشند، لحاف و تشک زیبای تخت خواب خود را با تم اصلی اتاق خواب هماهنگ نمائید. ترجیحاً هماهنگ با بالای تخت خواب، کاغذ دیواری پس زمینه و یا یک اثر هنری ظریف و زیبا انتخاب نمائید. شما می توانید از قطعات و وسایل کلاسیک با رنگ خنثی استفاده نموده و همچنین فضا را با رنگ های نسبتا قوی وسایل پس زمینه، کمی  زیباتر کنید . با این کار در تمامی سال دکور شما مطلوب خواهد بود و به این طریق می توانید هرچقدر که می خواهید لحاف و تشک را تعویض کنید و هزینه معقولی نیز بپردازید.

%عکس - نکات مهم در تزئین تخت خواب

به عنوان مثال، یک پس زمینه سفید یا کرم برای تخت خواب، برای داشتن رنگ تابستانی بسیار مناسب خواهد بود. در اینجا بهترین ایده های چیدمان اتاق خواب که به شما تجربه ای لذت بخش از استراحت در این اتاق را می دهد عنوان خواهند شد:

تشک و روکش

شما کاملا آگاه هستید که برای داشتن خوابی راحت باید هزینه بیشتری بپردازید اما ایده رسیدن به اتاق خوابی دنج تنها با یک خرید حاصل نمی شود. شما برای راحتی بیشتر، باید یک لایه نرم و خوب بر روی تشک قرار دهید و خوابیدن بر روی تخت را خوشایندتر کنید. ما به شما پیشنهاد می کنیم که از تشک ابری برای تخت خواب خود استفاده کنید تا همواره هنگام خواب بتوانید از گرمای زیر لحاف لذت ببرید.

ملحفه

هتل ها هزینه و وقت بسیار زیاد و باورنکردنی را صرف تحقیق بر روی نیازهای مشتریان می کنند و فراهم آوردن محیطی برای یک خواب راحت، اولین الویت آنها به شمار می آید. نتیجه ای که هاوات ،مارییوت  و هیلتن گرفتند، در واقع بسیار ساده بود.  آنها در تخت خواب های لوکس خود 300 لایه ملحفه پنبه ای گذاشتند. این ملحفه ها به اندازه ملحفه های دیگر با الیاف متفاوت، گران قیمت نیستند ولی تاثیری مشابه با ملحفه های گران بر ذهن مشتری برجا می گذارند.

البته جنس الیاف به کار رفته تنها مسئله ای نیست که باید در نظر بگیریم. صاحب هتل ویستن به کشفی بسیار مهم دست یافت و با معرفی تخت خواب های رویایی خود مشتریان را دو برابر کرد. وی از میهمانان خود  پرسید که برای بهبود خدمت چه  پیشنهادی دارند  و به این نتیجه رسید که یک تشک نرم، گرم و سفید برای خوشحال کردن میهمانان کافی است. نتیجه مهمی که می توانیم از تجربه این هتل بگیریم این است که شما می توانید با هزینه ای کمتر از آنچه که تصورش را می کنید فضایی مانند یک هتل پنج ستاره درست کنید.

%عکس - نکات مهم در تزئین تخت خواب

بالشت ها

بالشت خواب

بالشت ها به اندازه تشک برای راحتی تخت خواب مهم هستند. اکثر ما دوست داریم که در بین تعداد زیادی از بالشت های نرم غوطه ور شویم اما کارشناسان به افراد پیشنهاد می کنند که نه بالشت های زیاد روی تخت خواب قراردهیم و نه بالشت های کم بلکه تعادل را حفظ کنیم. به عنوان مثال، سازمان آمریکایی” خواب آسوده” مدعی است که نهایت راحتی با تنها دو بالشت در اندازه ای معقول بدست می آید. بالشت های لوکس یکی دیگر از حیطه های رقابتی برای هتل های سطح بالا می باشد و سردمدار این هتل ها، هتل “چهار فصل” است. این هتل به داشتن بالشت های بسیار لوکس و بزرگ معروف است. بالشت های این هتل نه تنها باعث افزایش راحتی می شوند بلکه برای کسانی که به پر آلرژی دارند نیز بسیار مناسب هستند .

%عکس - نکات مهم در تزئین تخت خواب

بالشت تزئینی

هنگامی که بالشت ها و تشک های خود را چیدید ، باید دنبال چیزی باشید که با آن تخت خواب خود را تزئین کنید. بدین طریق، می توانید تخت خواب خود را قابل توجه و اختصاصی کنید و چندی از طرح های مورد علاقه خود را بدون پایین آوردن کیفیت تخت خواب اضافه کنید. در قسمت زیر به بهترین بالشت های تزئینی که می توانند تخت خواب لوکس شما را زیباتر کنند، اشاره می کنیم:

  • بالشت های بزرگ و استوانه ای هم اندازه با تخت خواب شما
  • تعدادی بالشت مربع شکل (25×25)
  • مجموعه از بالشت های طرح دار در ابعاد 16 تا 20 اینچ
  • تعداد کمی بالشت استوانه ای کوچک در ابعاد یک بالشت معمولی

%عکس - نکات مهم در تزئین تخت خواب

رو تختی

یکی از لوکس ترین چیزهایی که به یک تخت خواب  می توان اضافه کرد، یک روتختی است که از الیاف و مواد نرم و کاملا عایق بندی شده در فصل های مختلف تولید شده باشد. این بدین معناست که در هر منطقه ای صرف هزینه برای چنین روتختی هایی، یک سرمایه گذاری منطقی است. به علاوه، شما به راحتی می توانید برای تخت خواب خود روتختی با الیاف ضد آلرژی تهیه کنید و مطمئن شوید که با خوابیدن بر روی تخت دچار حساسیت نمی شوید.  روتختی ها می توانند با پوشش هایی از پر یا دیگر الیاف اختصاصی شوند و این الیاف حکم عایق را نیز دارند. اگر شما عموما در منطقه ای گرمسیری زندگی می کنید، می توانید به جای روتختی از ملحفه های ضخیم تر که بین آنها پر یا الیاف دیگری وجود دارد، استفاده کنید.

%عکس - نکات مهم در تزئین تخت خواب

پتوهایی که بصورت مچاله بر روی تخت خواب قرار می گیرند

ایده  پرطرفدار دیگر برای پوشاندن تخت خواب خود  استفاده از چنین پتوهایی است. پتو یک لایه دیگر بر روی تخت خواب است که از شما در برابر سرما حفاظت می کند و به تخت خواب شما نیز جلوه ای مدرن و زیبا می دهد. شما می توانید از توصیه های طراحان برای پیچیدن پتو  استفاده کنید و اتاق خواب لوکس خود را شبیه به یک هتل واقعی کنید. شما در مرحله  آخر می توانید دکورسیون اتاق را با پتو تکمیل نمائید اما باید حواستان باشد که این پتو هماهنگ با بالشت های تزئینی اتاق باشند. اگر هم پتو و هم بالشت رنگ هایی تند یا طرح قابل توجهی داشته باشند، باید طوری هوشمندانه هماهنگی را بین این دو ایجاد کنید تا پتو یا بالشت ها تحت الشعاع یکدیگر قرار نگیرند.

%عکس - نکات مهم در تزئین تخت خواب