بنر آبینتبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - چه پرده ای برای خانه انتخاب کنیم!

چه پرده ای برای خانه انتخاب کنیم!

khedmatazma

arian

kianborna

پرده یکی از المان های دکوراتیو ضروری در خانه های ایرانی می باشد که نه تنها زیبایی فضا را تضمین نموده بلکه حریم خصوصی برای آن تعیین می کند. امروزه با توجه به اهمیت دکوراسیون داخلی، اکثر افراد زیباترین پرده را برای خانه خود انتخاب می کنند زیرا یک انتخاب درست می تواند سال ها خانه آن ها را زیبا و جذاب نشان دهد. در نوشته های پیشین ساختمانچی به معرفی مدل های مختلف پرده پرداخته شد و شما با مراجعه به این مطلب می توانید مدل دلخواه خود را انتخاب نمائید و آن را در خانه خود اعمال کنید. چه شما به دنبال پرده های تمام قد باشید و چه پرده های کرکره ای را ترجیج دهید، ایده های بسیار زیادی وجود دارند که قبل از انتخاب پرده برای پنجره می توانید از آن ها الهام گرفته و یا آن ها را مستقیماً به کار ببرید. در انتخاب پرده باید به مواردی نظیر گرمایش و میزان نور اتاق توجه نمود زیرا پرده های ضخیم نقش موثری در گرم نگه داشتن اتاق دارند در صورتی که پرده های نازک این قابلیت را ندارند. علاوه بر آن توجه به عواملی نظیر رنگ، بافت و جنس پارچه پرده نیز امری بسیار ضروری می باشد.

پوشش هایی که برای پنجره ساختمان انتخاب می شوند باید دارای سه ویژگی بارز باشند از جمله حریم خصوصی، کاربرد و خاص بودن در مدل. هر چند پرده های مد روز فضای خانه را شیک و جدید می کنند و حسی معاصر به فضا می بخشند اما بهتر است پرده ای انتخاب کنید که سال ها بدون آنکه از آن خسته شوید، خانه شما را همچنان زیبا و فریبنده نشان دهد. پرده کرکره ای، پرده رومن، پرده پیلی دار و … از جمله رایج ترین مدل های پرده هستند که می توانید همواره از حضور آن ها در خانه لذت ببرید. در مکان های مرطوب خانه نیز اگر نیاز به پرده دارید می توانید از پرده های مقاوم در برابر آب و رطوبت استفاده کنید. در کل انتخاب و خرید پرده باید بر اساس یکسری فاکتورها انجام شود زیرا تنها انتخاب اصولی می تواند شما را در داشتن خانه ای زیبا یاری رساند. این فاکتورها به شرح زیر می باشند. با ساختمانچی همراه باشید.%عکس - چه پرده ای برای خانه انتخاب کنیم!

نوع و اندازه پنجره

همانطور که می دانید پنجره ها در ابعاد و اشکال متفاوت ساخته می شوند، از این رو پرده ای که برای آن ها انتخاب می گردد باید با مدل آن ها همخوانی داشته باشد. آیا نصب پرده صرفاً برای دکوراتیو نمودن منزل است و یا برای تنظیم نور ورودی به اتاق می خواهید آن را نصب کنید؟ گاهی اوقات پنجره های سنتی با پرده های رومن تمام قد زیبایی خاصی پیدا می کنند در حالی که پنجره های امروزی با پرده های زبرا و پرده کرکره ای برقی زیباتر به چشم می آیند. پرده به پنجره شکل و اندازه می بخشد، از این رو باید آن را به درستی انتخاب نمائید تا هیچ گاه از حضور آن خسته نشوید.%عکس - چه پرده ای برای خانه انتخاب کنیم!

میزان نور

در مورد اینکه می خواهید چه میزان نور وارد فضا شود تصمیم گیری کنید. اگر پرده را برای اتاق خواب خود می خواهید آن را به گونه ای انتخاب کنید که نور را تنظیم کند و مانع خواب و استراحت شما نشود. انتخاب درست پرده اتاق خواب بسیار حائز اهمیت است. پنجره ها حدود 20 درصد موجب اتلاف انرژی گرمایی می شوند، از این رو در انتخاب جنس آن ها دقت کنید تا از این هدررفت انرژی جلوگیری شود. علاوه بر آن اگر مسئله حریم خصوصی برای شما بسیار مهم است جنس پرده را به گونه ای انتخاب کنید که فضای داخل خانه از بیرون قابل رویت نباشد. اما به این نکته دقت کنید که میزان نور ورودی به فضا کاهش نیافته و اتاق تاریک نشود. پرده های زبرا بهترین گزینه هم برای تنظیم نور پنجره و هم رعایت حریم خصوصی می باشند. این پرده ها در طرح ها و رنگ های گوناگون متناسب با دکوراسیون داخلی در بازار موجود هستند. شما می توانید با توجه به پالت رنگی اتاق خود نسبت به خرید پرده مورد نظر اقدام نمائید.

%عکس - چه پرده ای برای خانه انتخاب کنیم!

جنس پرده

به بافت و جنس پرده دقت کنید. پرده های حریر از لطافت و زیبایی بی نظیری برخوردار هستند و نور را به میزان قابل توجه از خود عبور می دهند. در مقابل پرده های کتانی مانع از ورود نور به فضا می شوند. پرده کرکره و پرده زبرا نیز گزینه ای مناسب برای آشپزخانه می باشند. پرده آشپزخانه نقش مهمی در زیبایی خانه هایی که فضای آن ها به صورت باز طراحی شده ایفا می کند.

%عکس - چه پرده ای برای خانه انتخاب کنیم!

ظاهر پرده

همانطور که گفته شد، پرده نقش مهمی در زیبایی فضا ایفا می کند، از این رو در انتخاب آن دقت کنید. انتخاب پرده بر اساس دکوراسیون فضای مورد نظر صورت می گیرد. مدل پرده، جنس و رنگ آن باید با سایر المان های موجود در اتاق همخوانی داشته باشد. اگر می خواهید مناسب ترین پرده را برای منزل خود انتخاب نمائید بهتر است با طراحان داخلی مشورت کنید تا ایده های خود را در اختیار شما قرار دهند.

%عکس - چه پرده ای برای خانه انتخاب کنیم!