%عکس - نکات مهم در انتخاب مبلمان مناسب

نکات مهم در انتخاب مبلمان مناسب

kianborna

به طور قطع انتخاب مبلمان مناسب در زیبایی خانه تاثیر بسزایی دارد. مبلمانی که انتخاب می کنید باید به گونه ای باشد که امکان استفاده از آن در سال های متوالی امکان پذیر باشد. به همین خاطر در هنگام خرید مبلمان باید به تمامی جزئیات دقت نمایید تا در نهایت مبلمانی مناسب انتخاب کنید. انتخاب سبک و مبلمان مناسب، پایه و اساس طراحی خانه در نظر گرفته می شود. زمانی که سبک مورد نظر خود را انتخاب کردید، نکته مهم توجه به چگونگی انتخاب المان ها، استفاده از بافت های مناسب و در نهایت انتخاب رنگ مناسب می باشد. در انجام این کار توجه به سلیقه شخصی خود و انتخاب متریال مناسب در طراحی دکوراسیون از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در هنگام انتخاب وسایلی مانند مبلمان باید به با دوام بودن، نگهداری آسان و قیمت آن توجه نمایید. در ادامه به بیان نکاتی مهم و کاربردی که شما را در انتخاب مبلمان راهنمایی می کند، می پردازیم.

%عکس - نکات مهم در انتخاب مبلمان مناسب

انتخاب مبلمان بعد از انتخاب سبک طراحی

در ابتدا باید رنگ، الگو و بافتی که مورد علاقه شما می باشد را انتخاب نمایید. سپس باید نسبت به انتخاب مبلمانی که سبک طراحی آن با سبک طراحی دکوراسیون داخلی هماهنگی دارد، اقدام کنید. در نهایت در مورد انتخاب سبک مبلمان مانند مبلمان راحتی، مدرن و سنتی تصمیم گیری نمایید. اگر برای طراحی خانه خود تِمی در نظر دارید، توجه داشته باشید که مبلمان با تِم هماهنگی داشته باشد. استفاده از مجله های دکوراسیون داخلی و بازدید از منابع آنلاین نیز می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

%عکس - نکات مهم در انتخاب مبلمان مناسب

انتخاب مبلمان

در هنگام انتخاب مبلمان نمونه ای که استفاده از آن راحت است را انتخاب نمایید. هم چنین توجه به دوام و طول عمر مبلمان ها نیز از عواملی است که در هنگام خرید باید در نظر داشته باشید. برای مثال مبلمان های چوبی در صورت رعایت مراقبت های لازم، از طول عمر بالایی برخوردار بوده و از محبوبیت بیش تری برخوردار هستند. با این حال توجه به میزان بودجه ای که در نظر دارید برای خرید مبلمان صرف کنید نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر تمایل به استفاده از کوسن بر روی مبلمان دارید، باید به طراحی مبلمان و در نتیجه انتخاب کوسن مناسب نیز توجه داشته باشید. در هنگام خرید تنها به زیبایی آن توجه نداشته باشید و راحتی و طول عمر آن ها را نیز در نظر بگیرید.

%عکس - نکات مهم در انتخاب مبلمان مناسب

توجه به سبک طراحی خانه

برای انتخاب مبلمان در درجه اول مقیاس اتاق مورد نظر را اندازه گیری کنید. سپس به سایر المان های موجود در اتاق نیز توجه کرده و در پی چگونگی انتخاب مبلمان مناسب با توجه به سایر المان ها باشید.

%عکس - نکات مهم در انتخاب مبلمان مناسب

استفاده از وسایل کم جا

در انتخاب مبلمان و وسایلی مانند تخت خواب در نظر داشته باشید که  انواعی از آن که جای کم تری می گیرد، انتخاب نمایید. این کار باعث می شود فضای کم تری اشغال شده و در نتیجه فضای اتاق بزرگ تر به چشم آید.

%عکس - نکات مهم در انتخاب مبلمان مناسب

توجه به کیفیت

توجه به کیفیت مبلمان یکی از مهم ترین نکاتی است که در هنگام خرید باید به آن توجه نمایید. برای ساخت مبلمان از متریال متفاوتی استفاده می شود. انتخاب صحیح باعث می شود سال ها نیاز به تعویض مبلمان نداشته و در نتیجه در هزینه های خود صرفه جویی کنید. توجه داشته باشید که از مبلمانی که خدمات پس از فروش دارد استفاده نمایید.

%عکس - نکات مهم در انتخاب مبلمان مناسب

انتخاب رنگ مناسب

انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. رنگ مبلمان باید با رنگ دیوار و فرش هماهنگی داشته باشد. هم چنین اگر از مبلمان چوبی استفاده می کنید، باید در نظر داشته باشید که چوب ها نیز رنگ های متفاوتی دارند. برای مثال در خانه هایی به سبک مدرن استفاده از مبلمانی که از چوب ماهون ساخته شده و روکش مبلمان به رنگ سفید می باشد، نمای زیبایی ایجاد می کند.

%عکس - نکات مهم در انتخاب مبلمان مناسب

توجه به سبک زندگی

توجه به سبک زندگی در این جا بدین معناست که اگر برای مثال شما صاحب فرزند خردسال هستید بهتر است از خرید مبلمانی که رنگ بسیار روشنی داشته و یا انواع مبلمان چرمی خودداری نمایید. مبلمان چرمی به گونه ای است که اگر خودکار بر روی آن کشیده شود به راحتی پاک نمی شود. مبلمان رنگ روشن نیز سریع تر از انواع تیره آن کثیف شده و این کثیفی کاملا نمایان می باشد.

%عکس - نکات مهم در انتخاب مبلمان مناسب

توجه به قیمت

به طور قطع بیش تر افرد در هنگام خرید مبلمان و وسایل مختلف قیمت ها را مقایسه می کنند. برای خرید مبلمان از فروشگاه های مختلف بازدید کرده و انواع مختلف آن ها را از لحاظ قیمت و کیفیت مورد بررسی قرار دهید. برای خرید مبلمان بهتر است انواعی از آن که علاوه بر مقرون به صرفه بودن از لحاظ کیفیت نیز در رتبه بالایی قرار دارد، انتخاب نمایید.

%عکس - نکات مهم در انتخاب مبلمان مناسب

توجه به زیبایی و تفاوت ها

بهتر است برای خرید مبلمان، زمان مناسبی در نظر گرفته و با عجله تصمیم نگیرید. سعی کنید مبلمانی را انتخاب نمایید که از لحاظ زیبایی منحصر به فرد بوده و به طور کامل پاسخگوی سلیقه شما باشد. توجه داشته باشید که مبلمان یا وسیله انتخابی مانند تخت خواب باید با توجه به سبک طراحی خانه انتخاب شود.

%عکس - نکات مهم در انتخاب مبلمان مناسب

توجه به سلایق شخصی در تصمیم گیری

توجه به این نکته که در نهایت این شما هستید که باید از وجود چنین مبلمانی در خانه خود لذت ببرید، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به همین خاطر مشورت با دیگران را نادیده نگیرید اما در نهایت خودتان برای انتخاب وسایل و مبلمان تصمیم گیرنده باشید.

%عکس - نکات مهم در انتخاب مبلمان مناسب

نکات پایانی

در نظر داشته باشید که در هنگام انتخاب مبلمان و وسایل از خلاقیت خود استفاده کرده و توجه به سبک طراحی دکوراسیون داخلی را نادیده نگیرید. شما می توانید برای خرید مبلمان به فروشگاه های اینترنتی که در این زمینه فعالیت می کنند نیز سر بزنید.  بعضی مواقع فروشکاه ها تخفیفاتی را اعمال می کنند و آگاهی از این تخفیفات باعث می شود در هزینه ای که برای این کار کنار گذاشته اید نیز صرفه جویی شود. برخی از فروشندگان مبلمان ها سرویس هایی در قبال خرید مبلمان نیز به شما عرضه می کنند. برای مثال برخی از آن ها طراحانی دارند که می توانند در چگونگی چیدمان و حتی انتخاب مبلمان مناسب به شما کمک کنند.

%عکس - نکات مهم در انتخاب مبلمان مناسب