بنر آچاریست تبلیغات
 
بنر کی پلاس بنر آبین
%عکس - نکات مهم قبل از شروع طراحی داخلی خانه

نکات مهم قبل از شروع طراحی داخلی خانه

kianborna

khedmatazma

همه افراد به دنبال ایده های ناب و زیبا برای طراحی خانه های خود هستند. خانه مکانی است که بیش ترین زمان خود را در آن سپری می کنیم، بنابراین باید نسبت به طراحی آن آگاهانه عمل کنیم. طراحی خانه باید به گونه ای باشد که باعث ایجاد حس خوشایند در افراد خانواده گردیده و با سلیقه آن ها مطابقت داشته باشد. آن چه که افراد در طراحی خانه به دنبال آن هستند، طراحی فضایی است که در آن نمایی از سلیقه فردی خود را به نمایش بگذارند. با این حال لازم است بدانید قبل از اقدام به هرگونه کاری نکاتی را باید در نظر داشته باشید. آن چه که در این جا به بیان آن می پردازیم نکات مهمی است که قبل از انتخاب سبک طراحی باید به آن ها توجه داشته باشید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

توجه به مالکیت یا استیجاری بودن خانه

قبل از ایجاد هرگونه تغییر بزرگ یا کوچکی باید به این امر توجه داشته باشید. اگر مالکیت خانه در اختیار شما باشد، انجام هرگونه تغییری در آن امکان پذیر می باشد. اما اگر در خانه ای استیجاری زندگی می کنید باید انجام هر گونه تغییری با توجه به نظر و اجازه صاحب خانه صورت پذیرد. از این رو ممکن است اجرای برخی از ایده ها در خانه های استیجاری امکان پذیر نباشد.

توجه به هدف استفاده از اتاق مورد نظر

بدون شک هدف استفاده از اتاق مورد نظر در طراحی آن تاثیر دارد. همان طور که می دانید از اتاق خواب برای استراحت و از اتاق نشیمن به عنوان مکانی برای هم نشینی با افراد خانواده استفاده می شود. بنابراین طراحی هر یک باید فراخور نوع استفاده از آن ها باشد. برای مثال رنگی که در اتاق خواب مورد استفاده قرار می دهید، با رنگی که در اتاق نشیمن استفاده می کنید، تفاوت دارد. برای مثال بهتر است برای رنگ آمیزی اتاق خواب از رنگ های ملایم استفاده شود. انتخاب رنگ تنها نمونه ای از مواردی است که در طراحی قسمت های مختلف باید در نظر داشته باشید. انتخاب فرش یا پرده نیز از جمله موارد دیگری است که با توجه به فضای اتاق مورد نظر انتخاب می شود. برای مثال برای انتخاب فرش اتاق خواب از انواع نرم آن ها استفاده می شود.

%عکس - نکات مهم قبل از شروع طراحی داخلی خانه

توجه به ابعاد خانه

به طور قطع از دیگر نکات مهمی که باید در هنگام انتخاب سبک و طراحی خانه در نظر داشته باشید، توجه به متراژ خانه می باشد. این نکته ای است که شاید کم تر کسی آن را در نظر بگیرد. برای مثال اگر در آپارتمان کوچکی زندگی می کنید، بهتر است فکر استفاده از انواع مبلمان بزرگ را فراموش کنید. چرا که استفاده از چنین مبلمانی باعث می شود فضای خانه کوچک تر از آن چه که هست نمایش داده شود. در مقابل اگر در خانه ای بزرگ با سقف بلند زندگی می کنید، در انتخاب وسایل با محدودیت کم تری رو به رو هستید. شاید در طراحی خانه های کوچک با محدودیت های بیش تری نسبت به خانه های بزرگ رو به رو باشید، اما با این حال می توانید با استفاده بهینه از فضای خانه به یک طراحی زیبا دست یابید.

توجه به سلیقه افراد خانواده

از دیگر موارد مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، سلیقه فردی افراد خانواده می باشد. از آن جایی که همه افراد خانواده در یک خانه و در کنار یکدیگر زندگی می کنند، طراحی و انتخاب وسایل باید به گونه ای باشد که مطابق سلیقه آن ها باشد. برای مثال بهتر است برای انتخاب وسایلی مانند مبلمان، تخت خواب و غیره از تمامی افراد خانواده نظرخواهی شود. چرا که انتخاب این وسایل و هم چنین سبک طراحی باید به گونه ای باشد که همه افراد خانواده که در یک جا زندگی می کنند، نسبت به آن ها حس خوشایندی داشته و در خانه احساس راحتی داشته باشند.

%عکس - نکات مهم قبل از شروع طراحی داخلی خانه

مدت زمان لازم برای اجرای طراحی

یکی دیگر از نکاتی که باید در هنگام طراحی خانه در نظر داشته باشید، توجه به مدت زمانی است که برای انجام آن صرف می شود. برای مثال اگر در مدت زمان بازسازی مکان مناسبی برای اقامت ندارید، باید هرچه زودتر نسبت به پایان بازسازی اقدام نمایید. از این رو بهتر ایت در این مورد با کارفرمای خود صحبت کرده و در صورت داشتن محدویت زمانی این موضوع را با او در میان بگذارید.

توجه به میزان بودجه

یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید میزان بودجه ای است که برای این کار در نظر گرفته اید. اگر برای اجرای طراحی از یک طراح داخلی کمک گرفته اید، بهتر است قبل از اقدام به هرگونه کاری در مورد هزینه ها با او مشورت نمایید. مشورت با یک متخصص به شما کمک می کند قبل از اقدام به انجام هرگونه فعالیتی در زمینه طراحی خانه متریالی که در نظر دارید از آن در طراحی استفاده نمایید و مواردی این چنین را انتخاب کرده و همین امر در براورد هزینه ها به شما کمک می کند. هم چنین این امکان وجود دارد که قبل از هرکار میزان بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید را بیان کرده و آن گاه از طراح داخلی بخواهید که بر اساس آن نسبت به تغییر یا طراحی دکوراسیون داخلی شما را راهنمایی کند.

%عکس - نکات مهم قبل از شروع طراحی داخلی خانه

نکات پایانی

آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم ارائه مهم ترین نکاتی است که باید قبل از اقدام به طراحی خانه و اجرای هرگونه تغییر در دکوراسیون داخلی نسبت به آن ها آگاهی داشته باشید. توجه به این موارد باعث می شود در هنگام اجرای طراحی با مشکل هایی از این دست رو به رو نشده و با خیالی آسوده نسبت به انجام این کار اقدام نمایید. شاید بتوان گفت از میان نکات ذکر شده، توجه به میزان بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید در جایگاه بالاتری نسبت به سایر گزینه های دیگر قرار دارد. زیرا در صورتی که تخمین براورد هزینه به درستی صورت نپذیرد در روند انجام این کار خلل به وجود می آورد . بنابراین بهتر است قبل از اقدام به انجام این کار تمامی موارد ذکر شده را در نظر بگیرید.