%عکس - کاربرد قفسه های دیواری شناور

کاربرد قفسه های دیواری شناور

kianborna

در عصر حاضر، موضوع دکوراسیون داخلی همواره مورد توجه معماران و طراحان ساختمان قرار می گیرد. در طراحی دکوراسیون از المان های مختلفی برای زیباتر کردن فضای خانه استفاده می شود. یکی از این المان ها که باعث ایجاد تحولی بزرگ در نمای دیوارهای خالی می شود و آن ها را از سادگی و یکنواختی خارج می کند شلف دکوری است. این قفسه ها نوعی عنصر دکوراتیو در دکوراسیون محسوب می شوند و علاوه بر ایجاد زیبایی و جذابیت در محیط خانه باعث بهینه سازی فضا شده و می توان از آن ها برای قرار دادن کتاب و یا وسایل مختلف استفاده نمود.

شلف و باکس دیواری را می توان به عنوان مکانی برای قرار دادن وسایل مورد نیاز در نظر گرفت. آنها کاربردهای متفاوتی دارند و در تمامی مکان ها از جمله اتاق نشیمن، اتاق خواب، آشپزخانه، حمام و سرویس دستشویی مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع قفسه ها اصولا در طراحی منازل به سبک مینیمالیسم کاربرد فراوانی دارند. آنها به مرتب و تمیز نگه داشتن فضا کمک شایانی می کنند و رنگ آنها با توجه به دکوراسیون مورد نظر انتخاب می شود. بعضی افراد از آن ها برای به نمایش گذاشتن عکس های خانوادگی استفاده می کنند و بعضی دیگر برای قرار دادن وسایل ضروری آنها را در خانه خود نصب می کنند. این قفسه ها هم جنبه تزئینی دارند و هم جنبه کاربردی، در هر دو صورت استفاده از آنها در دکوراسیون داخلی نمای خانه را دگرگون می کند و ظاهری مرتب به آن می بخشد.

قفسه های دیواری شناور بسیار ساده هستند و به راحتی با دکوراسیون آشپزخانه مطابقت پیدا می کنند. آنها علاوه بر ایجاد فضایی شیک و تمیز در آشپزخانه برای نگهداری وسایل نیز مورد استفاده قرار می گیرند. قفسه های دیواری طیف گسترده ای از سلیقه ها از طراحی کلاسیک تا طراحی مدرن، از رنگ چوب ساده، تا رنگ های مختلف را پوشش می دهد.

%عکس - کاربرد قفسه های دیواری شناور

در هنگام خرید و نصب قفسه ها باید توجه داشت که ارتفاع وسایلی که قرار است در قفسه ها قرار گیرند چقدر است و قفسه بندی متناسب با آن ها انجام شود. هم چنین انتخاب قفسه ها متناسب با فضایی که قرار است در آن استفاده شود نیز بسیار مهم است، مثلا برای آشپزخانه بهتر است تا قفسه های دیواری عمیق به کار برده شود تا به اندازه ی کافی جادار باشد، به علاوه رنگ ها نیز نقش تأثیرگذاری در زیبایی هر چه بیشتر قفسه ها ایفا می کنند.

%عکس - کاربرد قفسه های دیواری شناور

قفسه دیواری شناور با قابلیت دسترسی آسان این امکان را برای افراد فراهم می کند که بتوانند به راحتی به وسایل مورد نیاز خود دست پیدا کنند. استفاده از این قفسه ها در سرویس بهداشتی و حمام در کنار سینک روشویی نمایی تمیز و مرتب ایجاد کرده و باعث زیبایی دکوراسیون می شود. در هنگام استفاده از قفسه های دیواری باید به جنس آن ها نیز توجه کرد تا در زمان طولانی بتوان بهترین استفاده را از قفسه ها داشت.

%عکس - کاربرد قفسه های دیواری شناور

به کاربردن قفسه های دیواری زمانی زیباتر است که با محیط هماهنگی و هارمونی داشته باشد. برای نمونه اگر در قسمتی از رنگ خنثی و دیزاین چوب استفاده شده باشد بهتر است تا در به کاربردن قفسه ها نیز از شلف هایی به این رنگ بهره برد.

%عکس - کاربرد قفسه های دیواری شناور

همانطور که در تصاویر زیر مشاهده می کنید نورپردازی در این مکان ها باعث جذابیت هر چه بیشتر شلف باکس ها شده است. روشن بودن فضای اطراف قفسه ها توجه هر بیننده ای را به خود جلب کرده و نمایی زیبا در دکوراسیون منزل ایجاد می کند.

%عکس - کاربرد قفسه های دیواری شناور

استفاده ی هم زمان از نور ملایم، شلف و وسایل تزیینی باعث می شود فضایی آرام بخش ایجاد شود.استفاده از نور در قسمت هایی که رنگ های تیره تر به کاربرده شده است جلوه ی وسایل را بیشتر می کند. اگر بتوان در این محیط از گل های طبیعی نیز استفاده کرد، دیزاین خانه بی نظیر و فوق العاده خواهد شد.

%عکس - کاربرد قفسه های دیواری شناوربهترین و مناسب ترین ایده برای بهینه سازی فضای اتاق نشیمن استفاده از شلف دکوری دیوار است. آن ها به راحتی قابل نصب بر روی دیوار هستند و فضای کافی برای قرار دادن کتاب و اشیاء فراهم می کنند. با استفاده از این قفسه ها می توان فضایی مرتب و دور از هر نوع آشفتگی در اتاق نشیمن ایجاد کرد و دکوراسیون آن را هدفمند و مرتب جلوه داد. %عکس - کاربرد قفسه های دیواری شناور

برای قرار دادن مرتب کتاب ها می توان از قفسه های دیواری استفاده کرد. با چیدمانی زیبا برای کتاب ها و در کنارشان به کاربردن وسایل تزئینی محیطی مدرن خواهید داشت که علاوه بر مرتب بودن اشیا در آن، از فضا به نحو احسن بهره برده شده است. به یاد داشته باشید که در به کار بردن قفسه ها برای کتاب نیز اگر از رنگ های متناسب با دکوراسیون استفاده کنید محیطی جذاب خواهید داشت.

%عکس - کاربرد قفسه های دیواری شناورنصب شلف دیواری تلویزیون باعث جذابیت دیوار شده و تحولی عظیم در نمای دیوار به وجود می آورد. این قفسه ها علاوه بر ایجاد زیبایی، دیوار پشت تلویزیون را از سادگی و یکنواختی خارج می کند و این امر تاثیر بسزایی در دکوراسیون خانه می گذارد. در صورتی که دیوار پشت تلویزیون رنگی باشد می توانید در شلف های آن از گل های طبیعی و وسایل تزیینی با رنگ خنثی استفاده کنید.

%عکس - کاربرد قفسه های دیواری شناور

استفاده از اشیا و وسایل رنگارنگ در شلف ها و دیوارهایی که رنگ خنثی یا ملایم دارند، باعث می شود فضا زنده تر شده و محیط از یکنواختی خارج شود. اگر قصد دارید اشیا تزیینی را روی قفسه ها قرار دهید، بهتر است سعی کنید وسایل با هم هارمونی و هماهنگی داشته باشند.

%عکس - کاربرد قفسه های دیواری شناور

انواع شلف دیواری بر اساس جنس آن ها

شلف های دکوری انواع مختلفی دارند و در ساخت آن ها از متریال مختلف استفاده می شود. برای مثال شلف و باکس دیواری ام دی اف، شیشه ای، چوبی، فلزی و غیره نمونه ای از شلف های دیواری است که می توان از آن ها برای تزئین دیوار و فضای اتاق استفاده کرد. در انتخاب جنس قفسه های مورد استفاده علوه بر دیزاین، دکوراسیون و چیدمان منزل می بایست به وزن وسایلی که قرار است رویش قرار گیرند، توجه شود. اگرچه معمولا تمامی جنس های قفسه ها از مقاومت کافی برای تحمل وزن های بالا برخوردارند اما بهتر است در خرید و نصب شلف ها به این نکات توجه شود.

%عکس - کاربرد قفسه های دیواری شناور