%عکس - نقش فرش در زیبایی طراحی داخلی

نقش فرش در زیبایی طراحی داخلی

kianborna

انتخاب فرش یکی از سخت ترین انتخاب ها تلقی می شود. چرا که این المان در انواع طرح و نقش وجود دارد و انتخاب نمونه ای مناسب از میان مدل های مختلف کار دشواری می باشد. استفاده از فرش باعث القای گرما به فضای اتاق شده و هم چنین موجب انسجام میان المان های موجود در اتاق می گردد. علاوه بر آن استفاده از این عنصر در انواع سبک های طراحی از روستیک گرفته تا مدرن کاربرد دارد. آن چه که در ادامه به توضیح آن پرداخته ایم، ایده هایی در زمینه استفاده از فرش در طراحی دکوراسیون داخلی و ارائه نکاتی در زمینه چگونگی انتخاب آن می باشد.

انتخاب بر اساس فضای مورد نظر

عدم استفاده از فرش باعث می شود طراحی داخلی به صورت ناکامل نمایان شود. در هنگام انتخاب این عنصر دکوراتیو علاوه بر طرح و نقش باید به اندازه آن نیز توجه شود. به این منظور باید ابعاد اتاق مورد نظر را در نظر گرفته و متناسب با آن نسبت به انتخاب مدل مناسب اقدام نمود. فرش ها نیز همانند المان های دیگر کیفیت های متفاوتی دارند. توجه به کیفیت آن ها و میزان رفت و آمد در اتاق از جمله عوامل مهمی است که حتماً باید به آن دقت شود.

%عکس - نقش فرش در زیبایی طراحی داخلی

انتخاب فرش اتاق نشیمن

همان طور که می دانید اتاق نشیمن مکانی است که تمامی اعضای خانواده در آن جمع شده و به گفتگو می پردازند. از این رو طراحی آن باید به گونه ای باشد که فضایی دنج داشته و المان هایی در آن استفاده شود که باعث القای گرما به فضای اتاق شوند. انتخاب یک فرش مناسب یکی از آن دسته المان هایی است که استفاده از آن در اتاق نشیمن باعث ایجاد فضای متفاوتی می شود. برای انتخاب مدل مناسب اتاق نشیمن توجه به رنگ سایر المان ها حائز اهیمت می باشد. استفاده از یک فرش باعث ایجاد انسجام در فضای اتاق نشیمن خواهد شد.%عکس - نقش فرش در زیبایی طراحی داخلی

استفاده از فرش در اتاق غذاخوری

استفاده از یک مدل مناسب در اتاق غذاخوری باعث ایجاد نمایی زیبا می شود. معمولا طراحی این قسمت به گونه ای است که میز ناهارخوری بر روی فرش قرار می گیرد. بنابراین رنگ آن ها باید با یکدیگر هماهنگی داشته باشد. تناسب بین رنگ این المان با میز و صندلی ناهارخوری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

%عکس - نقش فرش در زیبایی طراحی داخلی

انتخاب فرش اتاق خواب

استفاده از یک فرش نرم تمام آن چیزی است که در اتاق خواب بدان نیاز دارید. استفاده از یک مدل مناسب در اتاق خواب باعث می شود در زیر پا احساس نرمی داشته و در گرم نگه داشتن فضای اتاق نیز کمک می کند. به این منظور می توانید از مدلی که 2/3 اتاق را پر کند و یا از دو عدد باریک که در دو طرف تخت خواب پهن شود، استفاده نمایید.

%عکس - نقش فرش در زیبایی طراحی داخلی

توجه به کیفیت

در بافت این عنصر دکوراتیو از متریال های متفاوتی استفاده می شود، از این رو آن ها در انواع دستی و ماشینی وجود دارند و با توجه به متریال و انواع دستی یا ماشینی بودن دارای قیمت های متفاوت هستند. بنابراین این امکان وجود دارد که با توجه به میزان بودجه نسبت به خرید آن ها اقدام نمایید. استفاده از فرش نه تنها از جنبه زیبایی شناسی بلکه به عنوان المانی که به نوعی عایق گرما بوده و استفاده از آن باعث ایجاد راحتی می شود نیز کاربرد دارد. زمانی که تصمیم به انتخاب آن می گیرید، توجه به کیفیت از عوامل مهمی است که باید در نظر داشته باشید.%عکس - نقش فرش در زیبایی طراحی داخلی

استفاده از طرح راه راه

استفاده از فرش با طرح راه راه بیش تر در طراحی های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از مدل این چنینی در اتاق های کوچک تر باعث می شود فضایی جذاب در اتاق به وجود آمده و اتاق طویل و عریض تر نشان داده شود. اگر در استفاده از فرش از رنگ های خنثی استفاده شده باشد، به راحتی با سایر المان ها و رنگ دیوار ست می شود. بنابراین انتخاب رنگ صحیح در این گونه مدل ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

%عکس - نقش فرش در زیبایی طراحی داخلی

انتخاب هوشمندانه

انتخاب هوشمندانه باید به گونه ای صورت پذیرد، که تمامی جوانب از زیبایی گرفته تا کیفیت در هنگام انتخاب رعایت شوند. توجه به سبک طراحی در هنگام انتخاب فرش از جمله عوامل تاثیرگذار دیگری است که باید به آن توجه شود. بنابراین به یاد داشته باشید که در هنگام انتخاب تمامی جوانب را در نظر بگیرید.%عکس - نقش فرش در زیبایی طراحی داخلی

انتخاب با توجه به سبک طراحی

از دیگر عوامل تاثیرگذار در انتخاب این المان دکوراتیو، نوع سبک طراحی داخلی می باشد. برای مثال می توان گفت اگر از سبک مدرن در طراحی داخلی استفاده کرده اید، بهتر است انواع فرش ساده را انتخاب نمایید. در مقابل در بیش طراحی هایی که به سبک روستیک انجام می شود، از مدل هایی که در طراحی آن ها طرح و نقش و الگوهای زیادی به کار رفته است، استفاده می شود. در جهت انتخاب صحیح مطابق با سبک طراحی داخلی می توانید در هنگام خرید از فروشنده کمک بگیرید.%عکس - نقش فرش در زیبایی طراحی داخلی

نکات پایانی

فرش المانی مناسب برای استفاده به عنوان کفپوش و یا به عنوان تزئین برای انواع کفپوش می باشد. استفاده از این عناصر باعث می شود که طراحی داخلی خانه خود را بهتر نشان دهید چرا که استفاده از آن باعث ایجاد انسجام در اتاق شده و در میان رنگ های استفاده شده در طراحی داخلی نیز هارمونی ایجاد می کند. همچنین توجه به رنگ دیوار، مبلمان و پرده از نکات اصلی در هنگام انتخاب آن می باشد. همان گونه که گفته شد، امروزه با تنوع فراوان این المان تزئینی گزینه های زیادی در مقابل شما قرار دارند و شما می توانید با توجه به بودجه مورد نظر نسبت به خرید آن ها اقدام نمایید. تنوع طرح و نقش فرش ها نیز به اندازه ای است که پاسخگوی تمامی سلیقه ها می باشد.