%عکس - معرفی انواع کفپوش چوبی

معرفی انواع کفپوش چوبی

kianborna

استفاده از کفپوش چوبی طرفداران زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی دارد. برخلاف تصور بسیاری از افراد، کفپوش های چوبی انواع مختلفی داشته و در طیف رنگ های مختلف قابل تهیه می باشند. هم چنین این کفپوش ها در انواع نقش و بافت نیز وجود داشته و استفاده از هریک زیبایی خاصی به همراه دارد. امکان استفاده از کفپوش های چوبی در انواع سبک های طراحی داخلی وجود دارد و بدون شک استفاده از آن ها باعث ایجاد نمای بسیار زیبایی در خانه می شود. آن چه که در ادامه این مطلب با شما در میان می گذاریم، معرفی برخی از انواع چوب هایی است که می توان در ساخت کفپوش چوبی مورد استفاده قرار داد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

کفپوش چوب درخت کاج

کفپوش چوب درخت کاج نمونه ای از انواع کفپوش های چوبی می باشد که از طیف رنگ روشن برخوردار می باشد. استفاده از این کفپوش در انواع سبک ها امکان پذیر بوده و به لحاظ تطبیق پذیری بالا به راحتی می توان در کنار رنگ های دیگر از آن استفاده کرد. این کفپوش ها نمونه ای از کفپوش های دوست دار محیط زیست نیز شناخته می شوند. استفاه از این کفپوش باعث ایجاد فضای لوکس در خانه می شود.

%عکس - معرفی انواع کفپوش چوبی

کفپوش چوب درخت افرا

استفاده از این کفپوش چوبی از آن جهت که ظاهری براق دارد، نمایی زیبا و خیره کننده ایجاد می کند. استفاده از این کفپوش باعث ایجاد نمای بسیار لوکس در فضای مورد نظر می شود.

%عکس - معرفی انواع کفپوش چوبی

کفپوش چوب درخت بلوط

استفاده از کفپوش هایی که در ساخت آن ها از چوب در خت بلوط استفاده شده است، از آن جهت که از طیف قرمز برخوردار است، انتخاب بسیار مناسب و زیبایی می باشد. اگر تمایل به استفاده از این کفپوش در طراحی مدرن دارید، بهتر است به دنبال استفاده از رنگ های روشن تر برای انتخاب سایر المان ها در کنار این رنگ باشید. به طور کلی می توان گفت کفپوش چوب درخت بلوط از آن جهت که در انواع سبک ها قابلیت استفاد دارد، طرفداران زیادی داشته و بسیاری از طراحان داخلی از آن ها استفاده می کنند. این کفپوش ها با انواع شرایط محیطی سازگار بوده و گزینه ای بسیار مناسب برای استفاده در مکان های پر رفت و آمد می باشد.

%عکس - معرفی انواع کفپوش چوبی

کفپوش ساخته شده از چوب بازیافتی

نمونه ای از کفپوش های چوبی، با استفاده از چوب های بازیافتی تولید می شوند. این کفپوش ها نیز مانند سایر انواع کفپوش ها نمای بسیار زیبایی دارند. استفاده از این کفپوش ها در طراحی آشپزخانه می تواند گزینه ای مناسب برای انتخاب باشد.

%عکس - معرفی انواع کفپوش چوبی

کفپوش چوب آبنوس

استفاده از این کفپوش در طراحی تمامی قسمت های خانه امکان پذیر بود و نمای زیبایی ایجاد می کند. از مزیت های این کفپوش می توان به سهولت در تمیز کردن آن اشاره کرد. استفاده از این کفپوش برای قسمت هایی از خانه که در آن رفت و آمد بالایی صورت می گیرد، بسیار مناسب می باشد. از آن جایی که این کفپوش از رنگ غالبی برخوردار است، بهتر است برای انتخاب سایر المان ها از رنگ های خنثی استفاده نمایید.

%عکس - معرفی انواع کفپوش چوبی

کفپوش چوب درخت آلبالو

کفپوش چوبی که در ساخت آن از چوب درخت آلبالو استفاده شده است، نمونه ای از کفپوش های چوبی لوکس شناخته می شود. بنابراین اگر به دنبال اجرای ایده ای متفاوت در طراحی خانه هستید پیشنهاد ما استفاده از این کفپوش می باشد. بافت این کفپوش بسیار زیبا می باشد و بدون شک استفاده از آن نمای زیبایی ایجاد خواهد کرد. استفاده از المان هایی که رنگ آن ها با رنگ این کفپوش کنتراست ایجاد کند، نمای زیبایی در فضای مورد نظر ایجاد خواهد کرد.

%عکس - معرفی انواع کفپوش چوبی

کفپوش چوب اکالیپتوس

استفاده از این کفپوش به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده است و یکی از دلایل آن دوستدار محیط زیست بودن آن می باشد. این کفپوش ها از طراحی ساده ای برخوردار بوده و تمیز کردن آن ها بسیار راحت می باشد. استفاده از این کفپوش برای خانه های ساحلی بهترین گزینه می باشد. از مزیت های این نوع کفپوش می توان به قیمت مناسب آن نیز اشاره کرد.

%عکس - معرفی انواع کفپوش چوبی

کفپوش چوب درخت صنوبر

اگر به دنبال استفاده از کفپوش چوبی با ظاهر منحصر بفردی هستید، پیشنهاد ما استفاده از این مدل کفپوش می باشد. استفاده از سایر المان های چوبی در کنار این کفپوش نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. این کفپوش نمونه ای از کفپوش هایی با مقاومت بالا شناخته شده و برای استفاده در طراحی مدرن بسیار مناسب می باشد. وجود بافت های زیبا در این مدل کفپوش باعث ایجاد عمق در فضای اتاق شده و نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند.

%عکس - معرفی انواع کفپوش چوبی

کفپوش چوبی سفید

اگر برای طراحی خانه از سبک مدرن و در کنار آن از رنگ سفید استفاده کرده اید، استفاده از کفپوش چوبی سفید رنگ بهترین گزینه ای است که در مقابل شما قرار دارد. استفاده از این کفپوش باعث ایجاد انسجام در فضای مورد نظر می شود.

%عکس - معرفی انواع کفپوش چوبی

نکات پایانی

کفپوش چوبی به عنوان یکی از المان های لوکس در طراحی دکوراسیون داخلی شناخته می شود. استفاده از این المان در انواع سبک های طراحی از روستیک گرفته تا مدرن کاربرد دارد و به کارگیری آن باعث ایجاد نمایی لوکس در خانه می شود. از این رو بسیاری از افراد و طراحان دکوراسیون داخلی به استفاده از آن ها علاقمند می باشند. همان گونه که ملاحظه کردید کفپوش های چوبی انواع مختلفی داشته و این امکان وجود دارد که با توجه به سلیقه فردی و ویژگی های هریک نمونه ای مناسب از آن ها را انتخاب نمایید. کفپوش های چوبی با توجه به انواع چوبی که در ساخت آن ها استفاده شده است، از طول عمر مختلف برخوردار بوده و با توجه به انواع چوب به کار رفته در ساخت آن ها قیمت های متفاوتی نیز دارند . با توجه به تنوع بالای این محصول می توانید با توجه به میزان بودجه ای که در اختیار دارید، نسبت به خرید انواع مناسبی از آن ها اقدام نمایید. توجه داشته باشید که کفپوش های چوبی به مراقبت های ویژه ای نیازمند هستند و همین امر در حفظ ظاهر آن ها در بلند مدت تاثیر گذار می باشد. مشورت با یک متخصص می تواند در این زمینه راهگشای شما باشد.