%عکس - معایب و مزایای کابینت با روکش ترموفویل

معایب و مزایای کابینت با روکش ترموفویل

آیا تاکنون نام کابینت ترموفویل را شنیده اید؟ آیا از ویژگی های آن آگاه هستید؟ همانطور که می دانید کابینت یکی از اجزای آشپزخانه است که عدم حضور آن باعث ایجاد هرج و مرج و نابسامانی شده و به عنوان عضوی ضروری در دکوراسیون آشپزخانه علاوه بر ایجاد زیبایی, به مرتب بودن فضای آشپزخانه نیز کمک میکند. کابینت ها از جنس های مختلفی ساخته میشوند که رایج ترین آن چوب ام دی اف است. کابینت ام دی اف به دلیل مقاومت و طول عمر بالا در آشپزخانه های امروزی کاربرد فراوانی دارد. این نوع کابینت ها با روکش های طبیعی و مصنوعی مختلفی از جمله ملامینه, اکریلیک, ترموفویل, وینیل و HPL روکش میشوند و هر کدام قابلیت های منحصر بفرد خود را دارا میباشند.

یکی از انواع روکش های کابینت ام دی اف ترموفویل است که اصولاً بر روی درب کابینت قرار میگیرد. برای ساخت درب های ترموفویل لایه ای نازک از جنس وینیل تحت فرآیند چسبی, حرارتی بر روی تخته چوب ام دی اف قرار میگیرد. این روکش ها در طرح ها و رنگ های متنوعی بوده و زیبایی بی نظیری به فضای آشپزخانه میبخشند. درب کابینت ترموفویل دارای معایب و مزایای مخصوص به خود میباشد که در ادامه به آنها پرداخته شده است.%عکس - معایب و مزایای کابینت با روکش ترموفویل

درب کابینت ترموفویل دارای مزایای زیر میباشد:

  • درب کابینت ترموفویل دارای سطحی صاف, یکدست و بدون درز میباشد. این درب های روکش شده با وینیل به عنوان یک محصول پلاستیکی در برابر نفوذ نم و رطوبت مقاوم بوده و دچار پوسیدگی نمیشوند.
  • کابینت ترموفویل از نظر اقتصادی مقرون بصرفه است و با هزینه ای اندک میتوان دکوراسیون آشپزخانه را با این نوع کابینت ها زیبا کرد.
  • روکش های ترموفویل دارای طرح ها و رنگ های زیبایی هستند که با توجه به سلیقه افراد و نوع دکوراسیون آشپزخانه انتخاب میشوند.
  • تمیز نمودن کابینت روکش شده با ترموفویل بسیار آسان است به نحوی که به راحتی با یک دستمال نرم و مرطوب میتوان لکه ها را از روی آن پاک کرد.

%عکس - معایب و مزایای کابینت با روکش ترموفویل

از معایب روکش ترموفویل میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کابینت های ترموفویل در صورتی که ضربه ناگهانی به آنها وارد شود آسیب میبینند و پوسته پوسته میشوند. لبه های درب این نوع کابینت بیشتر در معرض آسیب هستند.
  • این کابینت ها نسبت به حرارت مقاومت بالایی ندارند و نباید در معرض گرما و حرارت قرار گیرند. روکش وینیلی که بر روی درب این کابینت ها قرار گرفته است اگر در معرض گرما قرار گیرد بلند میشود.
  • کابینت ام دی اف روکش شده با ترموفویل قابل رنگ آمیزی نمی باشد و در صورت آسیب دیدن باید یک روکش ترموفویل دیگر بر روی آن قرار داد که اینکار از نظر اقتصادی مقرون بصرفه نیست. بهترین کار خرید درب ترموفویل جدید است.
  • ترموفویل لایه ای نازک از جنس وینیل است به همین دلیل در برابر پوسته پوسته شدن مقاومت پایینی دارد.

%عکس - معایب و مزایای کابینت با روکش ترموفویل