بنر آبین تبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - مبل کلاسیک

مبل کلاسیک

khedmatazma

kianborna

arian

اگر به فروشگاه های عرضه انواع مبلمان مراجعه کرده باشید قطعاً نام مبل کلاسیک را شنیده اید. آیا متوجه طراحی متفاوت این مبل با سایر مبل ها نظیر مبل استیل و مبل راحتی شده اید؟ برخلاف تصور عموم که گمان می کنند واژه کلاسیک به معنای قدیمی و سنتی است، با صراحت می توان گفت این واژه به فرهنگ کشورهای مختلف و هنرهای ماندگار اشاره می کند. طراحان و سازندگان مبل کلاسیک از هنر و فرهنگ یک کشور به خوبی الهام گرفته و بعضاً با ترکیب آن ها با سبک های مدرن و معاصر اثری زیبا خلق می کنند. در واقع سبک کلاسیک را می توان یکی از سبک های طراحی مبلمان در نظر گرفت و مبلی که پیرو این سبک ساخته می شود مبل کلاسیک نام نهاد.

%عکس - مبل کلاسیکمبل کلاسیک چیست؟

در ساخت مبل کلاسیک از طرح های بسیار ظریف و رنگ های گرم استفاده می شود. توجه و تاکید بر خطوط و فضاهای منحنی یکی از اصول طراحی این نوع مبل است. ظرافت و پیچیدگی هایی که ذوق و سلیقه طراح را نشان می دهند در زیبایی و محبوبیت مبل کلاسیک نقش بسزایی دارند. از این رو این مبل از جمله پرطرفدارترین مدل مبلمان است که محبوبیت ویژه ای در بین افراد علاقمند به سبک های سنتی پیدا کرده است. اگر بخواهیم ویژگی های مبل کلاسیک را بررسی کنیم می توانیم به موارد زیر بپردازیم:

  • به دلیل استفاده از چوب در ساخت مبل کلاسیک به راحتی می توان آن را با سایر وسایل چوبی منزل ست نمود.
  • پارچه و روکش مورد نیاز مبل کلاسیک بسیار مقاوم و ضخیم هستند و از تنوع رنگ بسیار بالا برخوردار می باشند.
  • برخلاف مبلمان راحتی و مبل استیل، در ساخت مبل کلاسیک به جزئیات توجه ویژه معطوف می گردد و از منبت کاری های زیبا و برش های بسیار ظریف استفاده می شود.
  • مبلمان کلاسیک یکی از المان های ضروری در طراحی دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک می باشد.
  • در ساخت این نوع مبل از چوب طبیعی استفاده می شود، از این رو طول عمر آن بالا می باشد.

%عکس - مبل کلاسیکجنس مبل کلاسیک

در تولید مبل کلاسیک از انواع چوب طبیعی مانند چنار، راش، گردو و گاهی اوقات از چوب مصنوعی استفاده می شود. این چوب ها از قابلیت منبت کاری برخوردار هستند، به همین دلیل بر روی تاج و پایه های مبل کلاسیک طرح های ظریف و بسیار زیبا دیده می شود. همانطور که می دانید چوب بخشی از طبیعت بوده و حسی از گرما و صمیمت را به فضا منتقل می کند، علاوه بر آن زیبایی این متریال بی نظیر و فوق العاده است. علاوه بر چوب که نقش مهمی در زیبایی و طول عمر مبل ایفا می کند، پارچه آن نیز باید از مرغوب ترین جنس انتخاب شود تا به مرور زمان پوسیده و یا رنگ پریده نشود. پارچه یزد بهترین پارچه برای روکش مبل کلاسیک است زیرا کیفیت آن بسیار بالاست اما پارچه های سلطنتی، مخمل، نانو میکرو و شاتل نیز از جمله با کیفیت ترین پارچه های مبلی می باشند. علاوه بر چوب و پارچه در ساخت مبل کلاسیک از فوم سرد نیز استفاده می شود. فوم سرد عمر مبل را افزایش می دهد زیرا تا مدت زیادی حالت ارتجاعی آن حتی با استفاده های مکرر حفظ می گردد.

%عکس - مبل کلاسیکراهنمای خرید مبل کلاسیک

هنگامی که برای خرید مبل کلاسیک به مراکز فروش مراجعه می کنید ممکن است واژه هایی از زبان فروشندگان بشنوید که با آن ها آشنا نیستید، از این رو برای انجام خریدی آگاهانه بهتر است با اصطلاحات مهم مربوط به این مدل مبل آشنا شوید:

کلاف

بدنه و چهارچوب مبل را کلاف می نامند و جنس آن از چوب می باشد.

کلاف دویل

کلاف دوبل بهترین نوع کلاف است و در ساخت آن از دو نوع چوب استفاده می شود تا طول عمر آن افزایش پیدا کند.

هنگام خرید مبل کلاسیک سعی کنید مکان اتصال کلاف ها را بررسی کنید. سپس چند بار بر روی مبل نشسته و بلند شوید تا متوجه کیفیت آن شوید. اگر مبل صدا تولید کند یعنی چوب مبل کیفیت لازم را ندارد و اتصالات مبل به خوبی محکم نشده اند. برخی از تولید کنندگان در ساخت مبل کلاسیک از روکش های MDF و ملامینه استفاده می کنند، برخی دیگر به جای استفاده از چوب های محکم و مرغوب، چوب درخت کاج و چوب سفید را به کار می برند. از این رو مراقب باشید روکش مبلی که انتخاب می کنید طبیعی و یا از جنس چوب ماسیو باشد، در غیر اینصورت مبل از کیفیت و کارایی لازم برخوردار نخواهد بود. نگهداری از مبل کلاسیک در صورتی که از همان ابتدا به درستی انتخاب شود کار آسانی خواهد بود.

%عکس - مبل کلاسیکقیمت مبل کلاسیک

فاکتورهای بیشماری در تعیین قیمت مبل کلاسیک تاثیرگذار هستند از جمله جنس پارچه روکش، نوع چوب، نوع منبت کاری، رنگ چوب و … . مبل کلاسیک مبلی زیبا، ظریف و دارای منبت کاری های زیبا می باشد، از این رو قیمت آن در مقایسه با قیمت مبل استیل و مبل راحتی گران تر است. انواع مبل کلاسیک شامل مبل کلاسیک والریا، مبل کلاسیک لئوناردو، مبل کلاسیک دیاموند، مبل کلاسیک مازراتی، مبل کلاسیک آلیس، مبل کلاسیک دیبا، مبل کلاسیک نیلوفر، مبل سلطنتی کلاسیک ارس می باشد که قیمت هر کدام متفاوت است. لازم به ذکر است که قیمت مبل کلاسیک ترک و مبل کلاسیک فرانسوی در مقایسه با مبل هایی که در کشور تولید می شوند گران تر می باشد. همچنین قیمت مبل کلاسیک یافت آباد در مقایسه با فروشگاه های پراکنده عرضه مبل مناسب تر است. اگر به دنبال مدل های مختلف مبلمان کلاسیک، از مبل کلاسیک راحتی گرفته تا مبل کلاسیک مدرن هستید، می توانید به بازار بزرگ یافت آباد تهران مراجعه کنید و با قیمت مناسب خرید خود را انجام دهید. مبل کلاسیک یافت آباد در انواع مدل ها و مطابق با تمام سلیقه ها یافت می شود، از این رو هیچ نگرانی در مورد پیدا نکردن مبل مناسب وجود ندارد.%عکس - مبل کلاسیک