ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

ماوریک, سبکی بی قید و شرط در طراحی داخلی منزل

kianborna

arian

دکوراسیون داخلی به دلیل طرح های جذاب و چشم نوازی که به نمایش میگذارد امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. نوع دکوراسیون داخلی متفاوت است و با توجه به علایق و نگاه افراد انتخاب میشود. دکوراسیون داخلی مدرن از پر طرفدارترین نوع دکوراسیون در دنیای پیشرفته امروزیست. تمایل افراد به تنوع طرح و رنگ و دکوراسیونی به دور از هر نوع آلایش اضافی باعث شده تا طراحان و معماران طرح های جدیدی برای طراحی داخلی ساختمان ایجاد و اجرا نمایند. از جمله سبک های دکوراسیون مدرن میتوان به سبک ماوریک اشاره نمود که طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.

%عکس - ماوریک, سبکی بی قید و شرط در طراحی داخلی منزل

سبک ماوریک, Maverick

Maverick لغتی انگلیسی و به معنای فردی مستقل است که با هیچ گروهی همراه نشده و به صورت تک رو پیش میرود. سبک ماوریک که از این لغت الهام گرفته است جزء سبک های مدرنی ست که نمایی غیر متعارف و رویکردی مبتکرانه دارد. این سبک از هیچ قانونی پیروی نمیکند زیرا زاییده تخیل است و طرح های آن کاملا تخیلی و بدون تبعیت از قوانین شناخته شده میباشد. ماوریک به دلیل نزدیکی به رویکردهای مدرن امروزی به عنوان نوعی طراحی داخلی مدرن بی قید و شرط شناخته شده است.

اگر خانه هایی که با سبک ماوریک طراحی شده اند را بررسی کنید عناصر بی مانندی را میبینید که در هیچ یک از دیگر دکوراسیون های داخلی به چشم نمیخورد. عناصری که در این نوع طراحی به چشم می آیند ممکن است ناآشنا و غیر معمول باشند. در سبک ماوریک هیچ نظم و قانونی در انتخاب عناصر وجود ندارد و رنگ ها به صورت تصادفی انتخاب میشوند. مثلا صندلی ها و مبلمان به اشکال نامنظم و دیوارها و کف به رنگ هایی متعارض انتخاب میشوند.

بخوانید!  تفاوت خانه پیش فروش با خانه سفارشی

%عکس - ماوریک, سبکی بی قید و شرط در طراحی داخلی منزل

در این سبک از طراحی داخلی, طرح هایی به چشم میخورد که در نگاه اول عجیب و غریب هستند اما در نگاه کلی این سبک نماد سبکی جسورانه است که از اعمال هیچ طرح و رنگی واهمه ندارد و به تلفیقی از رنگ های متضاد معنا میبخشد. در طراحی ماوریک برای انتخاب رنگ هیچ محدودیتی وجود ندارد و استفاده از رنگ های جدید, متضاد, نامتعارف و پر زرق و برق که تاکنون در کنار هم استفاده نشده اند مجاز میباشد. سبک ماوریک در طراحی داخلی منزل فارغ از تمام قوانین ترکیب رنگی است و یک طراحی جذاب مطابق میل افراد تنوع طلب به شمار می آید.

%عکس - ماوریک, سبکی بی قید و شرط در طراحی داخلی منزلسبک ماوریک برای فضاهای بزرگ و کوچک قابل اعمال است و مناسب افرادی ست که عاشق مدهای روز و رنگ های زرق و برق دار هستند. این سبک با دنیای مدرن هماهنگی دارد و در طراحی آن از مبلمان, وسایل و لوازم تزیینی استفاده میشود که خاص و جدید هستند و مشابه آنها به ندرت یافت میشود. در این سبک  نحوه چیدمان مبلمان به نظر عجیب و غریب می آید اما کاملا کاربردی میباشد.

%عکس - ماوریک, سبکی بی قید و شرط در طراحی داخلی منزل

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *