%عکس - استفاده از لامپ های ال ای دی در فضای داخلی

استفاده از لامپ های ال ای دی در فضای داخلی

kianborna

در سال های اخیر استفاده از لامپ های ال ای دی در طراحی دکوراسیون داخلی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. این در حالی است که در گذشته بیش تر در طراحی های محوطه باز از این لامپ ها استفاده می شد. امروزه بسیاری از طراحان داخلی به استفاده از این گونه لامپ ها در طراحی داخلی روی آورده اند. به طور کلی می توان گفت هزینه خریداری لامپ های ال ای دی بیش تر از انواع لامپ های قدیمی می باشد. با این حال مزیت های بی شماری نسبت به انواع قدیمی دارند که همین امر باعث می شود نمونه مناسبی برای استفاده در دیزاین داخلی باشند. لامپ های ال ای دی در انواع رنگ ها از آبی گرفته تا قرمز و سبز وجود دارند. حتی برخی از لامپ های ال ای دی این قابلیت را دارند که با استفاده از کنترل نسبت به تغییر رنگ آن ها نیز اقدام نمایید. از جمله مزیت ها دیگر این لامپ ها می توان به طول عمر بالای آن ها نسبت به انواع قدیمی اشاره کرد. همین امر باعث شده است که از آن ها در مکان هایی که قابلیت دسترسی سخت تری دارد، استفاده شود. شایان ذکر است، میزان انرژی که لامپ های ال ای دی نسبت به لامپ های قدیمی مصرف می کنند، بسیار کم تر بوده و همین امر باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود. آن چه که در ادامه به بیان آن می پردازیم ایده هایی در زمینه چگونگی استفاده از این گونه لامپ ها در طراحی داخلی می باشد. با ما همراه باشید.

استفاده از لامپ ال ای دی برای ایجاد نور مخفی

یکی از مکان هایی که می توان در آن از لامپ ال ای دی استفاده کرد، مکان های مخفی مانند لبه ها می باشد. به احتمال زیاد بسیاری از شما استفاده از این لامپ ها را در لبه ی سقف مشاهده کرده اید. از آن جایی که استفاده از لامپ های حبابی در این قسمت نمای ناخوشایندی به وجود می آورد، لامپ های ال ای دی ریسه ای بهترین گزینه جایگزین برای استفاده به این منظور می باشند. برای کنترل روشنایی این لامپ ها می توان از سوئیچ های برق یا کنترل از راه دور استفاده کرد. هم چنین این امکان وجود دارد که از رنگ های مختلف آن ها استفاده نمایید. استفاده از این ایده در طراحی کناف سقف کاربرد فراوانی دارد.

%عکس - استفاده از لامپ های ال ای دی در فضای داخلی

اگر تمایل به استفاده از این لامپ ها در حمام دارید باید در جهت حفظ ایمنی آن تدابیری اندیشیده باشید. زیرا در محیط حمام این لامپ ها در معرض بخار آب وجود دارند و به همین خاطر برای حفظ ایمنی باید نکاتی را رعایت نمایید. این امکان برای شما وجود دارد که از این لامپ ها در پشت آینه حمام استفاده کنید. این روش باعث می شود، نور کافی در هنگام استفاده از آینه در اختیار داشته باشید. امروزه انواعی از سینک های روشویی وجود دارند که در زیر و داخل آن لامپ های ال ای دی تعبیه شده است. بدون شک استفاده از این گونه سینک ها باعث ایجاد نمای بسیار زیبایی می شود.

%عکس - استفاده از لامپ های ال ای دی در فضای داخلی

استفاده از لامپ ال ای دی در آشپزخانه

یکی از بهترین مکان هایی که می توانید از لامپ های ال ای دی در آن استفاده نمایید، آشپزخانه می باشد. برای مثال یکی از قسمت های آشپزخانه که می توان از این لامپ ها برای طراحی آن استفاده کرد، کانتر آشپزخانه می باشد. استفاده از این ایده در زمانی که قصد استفاده از نور زیادی در آشپزخانه ندارید، بسیار مناسب می باشد. استفاده از این لامپ ها در قسمت زیرین کابینت ها نیز نمای مناسبی ایجاد کرده و می توان به عنوان نورپردازی کاربردی از آن یاد کرد. ایجاد نورپردازی دکوراتیو نیز با استفاده از این لامپ ها امکان پذیر می باشد.

%عکس - استفاده از لامپ های ال ای دی در فضای داخلی

استفاده از لامپ ال ای دی برای القای رنگ

یکی از نکات تاثیرگذار در استفاده از لامپ های ال ای دی تنوع رنگی بالای آن ها می باشد. این نکته این امکان را برای شما فراهم می کند که با توجه به سلیقه شخصی و اتاق مورد نظر، نمونه ای از رنگ مناسب آن را انتخاب نمایید. از این رو استفاده از لامپ های ال ای دی در طراحی داخلی باعث القای رنگ در خانه شده و به فضای آن روح می بخشد. استفاده از این لامپ ها در فضای راه پله نیز نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. همان طور که قبلا اشاره شد، این گونه لامپ ها قابلیت تغییر رنگ نیز دارند و این امکان وجود دارد که با استفاده از کنترل نسبت به تغییر رنگ آن ها اقدام نمایید. برای مثال زمانی که تصمیم به استراحت دارید، می توانید با تغییر رنگ و انتخاب رنگ آرام بخش  فضایی مناسب ابجاد کنید.

%عکس - استفاده از لامپ های ال ای دی در فضای داخلی

استفاده از ایده های خلاقانه در استفاده از لامپ ال ای دی

این امکان وجود دارد که با استفاده از خلاقیت خود نسبت به استفاده از این لامپ ها نیز اقدام نمایید. به راهکارهایی که می توانید از این لامپ ها در طراحی خانه استفاده نمایید فکر کنید. بدون شک استفاده از آن ها نمای زیبا و متفاوتی ایجاد خواهد کرد.

%عکس - استفاده از لامپ های ال ای دی در فضای داخلی

نکات پایانی

آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم، نکاتی در زمینه استفاده از لامپ های ال ای دی در طراحی داخلی می باشد. لامپ های ال ای دی نسبت به انواع لامپ های قدیمی نور بیش تری تولید می کنند و از این رو فضایی روشن تر در اختیار خواهید داشت. هم چنین همان طور که گفته شد، طول عمر این لامپ ها بسیار بالاتر بوده و از لحاظ مصرف انرژی بسیار مقرون به صرفه می باشند. از این لامپ ها می توان در قسمت های مختلف خانه استفاده کرد. لامپ های ال ای دی نیز نمونه های مختلف داشته و این امکان را فراهم می کند، با توجه به نیاز خود نمونه ای مناسب از آن ها را انتخاب نمایید. از جمله قسمت هایی که از این لامپ ها در آن استفاده زیادی می شود، کناف سقف و آشپزخانه می باشد. اما همان طور که گفته شد، شما می توانید با توجه به خلاقیت خود و در کنار سایر المان های تزئینی از آن ها استفاده نمایید.