فاکتورهای مهم در چیدمان مبل ال شکل

فاکتورهای مهم در چیدمان مبل ال شکل

مهمترین موضوعی که در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن مورد بررسی قرار میگیرد انتخاب مبلمان مناسب میباشد. به محض ورود به اتاق نشیمن اولین المانی که توجه افراد را به خود جلب میکند مبلمان است. این عنصر نقش موثری در زیبایی دکوراسیون داخلی ایفا میکند. مبل ها در انواع مختلف با طرح, رنگ و جنس های متنوع تولید میشوند و با هر نوع دکوراسیون داخلی قابل تطبیق و هماهنگی هستند. مبل ال مانند نوعی از مبلمان است که حسی سرشار از آرامش و راحتی در فضای اتاق ایجاد میکند و نمایی زیبا به دکوراسیون خانه های کوچک امروزی میبخشد.

مبلمان ال شکل به چند تکه مبل گفته میشود که به صورت ال مانند به صورت منحنی یا خطی در کنار هم قرار میگیرند. در چیدمان این نوع مبلمان, تکه های مبل بهم متصل میشوند و به دلیل نداشتن دسته فضای کمی از اتاق را اشغال میکنند. مبلمان ال مانند مناسب ترین نوع مبلمان برای اتاق نشیمن های کوچک است و به دلیل تولید آنها در اندازه های متفاوت قابل استفاده در اتاق نشیمن ها با ابعاد متفاوت میباشد. در چیدمان این نوع مبل ها باید به چند نکته ضروری توجه نمود از جمله:

چیدمان

مبلمان ال شکل به نحوی طراحی شده است که نمیتوان تکه های آن را جدا از یکدیگر قرار داد, جدا کردن آنها مانند پازلی ناقص میماند که نوعی عدم هماهنگی و بی نظمی در فضای دکوراسیون خانه ایجاد میکند. در هنگام خرید این نوع مبلمان ابتدا فضای اتاق نشیمن را در نظر بگیرید و با توجه به ابعاد و نحوه چیدمان مبل اقدام به خرید آن کنید.

فاکتورهای مهم در چیدمان مبل ال شکلترکیب

در صورتی که اتاق نشیمن فضای کافی برای قرار دادن مبلمان دیگری را دارد, میتوانید برای ایجاد زیبایی در دکوراسیون این فضا مبلمان دیگری به مبلمان خود اضافه کنید. میتوانید یک صندلی تکی, کاناپه دونفره و … در کنار مبلمان ال شکل خود قرار دهید. انجام اینکار زیبایی بی نظیری به فضای کلی دکوراسیون اتاق شما میدهد. علاوه بر آن, با توجه به ترکیب رنگ دکوراسیون اتاق نشیمن  از کوسن ها و یا بالشتک های رنگارنگ برای مبلمان خود استفاده کنید.

فاکتورهای مهم در چیدمان مبل ال شکلسبک دکوراسیون

قبل از خریداری مبل ال شکل در ابتدا باید سبک دکوراسیون اتاق نشیمن خود را انتخاب کنید. مبلی را انتخاب کنید که از نظر رنگ, طرح, بافت و جنس با فضای مورد نظر همخوانی داشته باشد. مثلا اگر دکوراسیون مدرن مد نظر شماست از کاناپه های تک رنگ با خطوط ساده و بدون پایه استفاده کنید. نوع پارچه مبلمان نیز باید با فضای دکوراسیون مطابقت داشته باشد. پارچه هایی که طرح شطرنجی و گلدار دارند برای دکوراسیون به سبک روستیک و پارچه های کتانی تک رنگ مناسب دکوراسیون به سبک مدرن میباشند.

فاکتورهای مهم در چیدمان مبل ال شکلتقارن و هماهنگی

کاناپه های ال شکلی که کمی انحنا دارند به دلیل خطوط نرم خود حسی بهتر به فضای اتاق میبخشند. اگر از این نوع کاناپه در طراحی دکوراسیون خانه خود استفاده میکنید بهتر است سایر المان ها را نیز بر اساس شکل منحنی انتخاب کنید. مثلا از میزهای عسلی, فرش و قاب های دایره ای شکل برای تکمیل دکوراسیون استفاده نمائید.

فاکتورهای مهم در چیدمان مبل ال شکلپر کردن فضاهای خالی

اگر قصد دارید مبلمان یک تکه ال شکل را در وسط اتاق قرار دهید, برای پر کردن فضای پشت آن از المان هایی که از نظر بافت, طرح و رنگ با کاناپه همخوانی دارند استفاده کنید. یکی از این المان ها آباژورهای پایه دار است که علاوه بر پر کردن فضا نقش موثری در نورپردازی فضای مورد نظر ایفا میکنند. علاوه بر آن از گیاهان و درختچه های بلند نیز میتوان برای تزئین فضای پشت کاناپه استفاده نمود. گاهی نیز قرار دادن یک کنسول زیبا که روی آن اشیاء دکوراتیو و قاب عکس های خانوادگی قرار داده شده است ایده ای جذاب و شیک در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن محسوب میشود. فاکتورهای مهم در چیدمان مبل ال شکل

0/5 ( 0 نظر )