بنر آبینتبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - عوامل مؤثر در طراحی سبک مدرن

عوامل مؤثر در طراحی سبک مدرن

khedmatazma

kianborna

arian

به طور کلی، طراحی مدرن با استفاده از ایده های مینیمالیست انجام می پذیرد. در طراحی خانه هایی به سبک مدرن، از اِلمان های مختلف به مقدار زیاد استفاده نمی شود. در چنین طراحی، طراحان سعی می کنند از رنگ ها و متریال های به روز و شیک استفاده کنند و از ساده ترین فضا نیز، برای ایجاد یک طراحی زیبا استفاده نمایند. در طراحی مدرن، تمرکز بر کاربردی بودن و ایجاد جوی مناسب می باشد و با استفاده از اِلمان های ساده صورت می گیرد. در این جا به بیان ایده هایی در جهت افزودن نمایی از طراحی مدرن به خانه می پردازیم.

استفاده از وسایل کم

استفاده حداقل از وسایل بهترین راهکار برای یک طراحی مدرن می باشد. از مزیت های این امر می توان به صرف هزینه های کم تر، نگهداری آسان تر و داشتن خانه ای مرتب تر اشاره کرد. برای تغییر در طراحی خانه خود و تبدیل آن به سبک مدرن در ابتدا باید به علایق خود فکر کنید. باید توجه داشته باشید که آیا به استفاده از وسایل کم علاقه دارید؟ ابتدا مواردی این چنین را در نظر گرفته و سپس به ایجاد تغییر در خانه فکر کنید.

%عکس - عوامل مؤثر در طراحی سبک مدرن

در نظر گرفتن کیفیت

طراحی مینیمال با در نظر گرفتن شعار “وسایل کم تر، طراحی بهتر” به مرحله اجرا می رسد. این بدان معناست که به جای استفاده بیش از حد از وسایل، به فکر کیفیت آن ها باشید. اگر تمایل دارید از طراحی مینیمال در خانه خود استفاده نمایید، در مرحله اول کیفیت وسایل را در نظر بگیرید. سعی کنید از وسایل کم اما با کیفیتی که به خانه شما نمایی منحصر بفرد می بخشد، استفاده نمایید.

%عکس - عوامل مؤثر در طراحی سبک مدرن

استفاده از رنگ های سیاه و سفید

یکی از شناخته شده ترین جنبه های طراحی مدرن، استفاده از رنگ های سیاه و سفید می باشد. زمانی که تصمیم به استفاده از این دو رنگ می گیرید، باید به ایجاد توازن مناسب بین این دو رنگ توجه نمایید و بیشتر از رنگ سفید استفاده نماید. سعی کنید استفاده از رنگ سیاه رامحدود کرده و تنها برای ایجاد عمق بخشی و کنتراست دیداری از آن استفاده نمایید.

%عکس - عوامل مؤثر در طراحی سبک مدرن

استفاده از گیاهان

استفاده از گیاهان، ایده ای مناسب در جهت اجرا در تمامی مکان ها می باشد، زیرا باعث القای انرژی مثبت در خانه می شود. اگر فضای خانه شما به گونه ای است که امکان نگهداری از گیاهان طبیعی در خانه خود ندارید، می توانید از انواع مصنوعی آن استفاده کنید.

%عکس - عوامل مؤثر در طراحی سبک مدرن

استفاده از وسایل فلزی

استفاده از وسایل تزئینی فلزی، یکی از شناخته شده ترین ایده ها در طراحی مدرن می باشد و باعث تاثیرگذاری بالقوه در فضاهای خالی می شود. بهترین ایده، استفاده از وسایل تزئینی نقره ای و طلایی رنگ می باشد. در انتخاب وسایلی این چنین هوشمندانه عمل کرده و در استفاده از آن ها زیاده روی نکنید. به طور قطع انجام این کار،  نتیجه شگفت انگیزی در پی خواهد داشت.

%عکس - عوامل مؤثر در طراحی سبک مدرن

استفاده از نورپردازی مناسب

نورپردازی خانه نقش مهمی در طراحی مدرن دارد و در بیشتر مواقع به عنوان یک راهکار کلیدی در ایجاد سبکی مدرن شناخته می شود. بهترین ایده ای که در جهت نورپردازی خانه های مدرن می توان از آن استفاده کرد، به کارگیری لامپ های چند شاخه یا استفاده از آباژورهای پایه بلند که در روی زمین قرار می گیرند، می باشد. در طراحی مدرن از رنگ های تیره و چشمگیر که باعث بیشتر به چشم آمدن وسایل تزئینی فلزی می شود، استفاده کنید.

%عکس - عوامل مؤثر در طراحی سبک مدرن

کاناپه و صندلی مناسب

طراحی ساده از مهم ترین ویژگی های مبلمان های مدرن محسوب می شود. در خانه های مدرن از مبلمان های زیادی استفاده نمی شود و معمولا به کاربردی بودن آن توجه می نمایند. در انتخاب مبلمان مدرن باید به سادگی و راحتی آن توجه شود. در ساخت این گونه مبلمان معمولا از چرم، فیبر و غیره استفاده می شود. لازم به ذکر است، در هنگام طراحی مدرن از وسایل کم استفاده کنید و تا جایی که امکان دارد فضایی روشن ایجاد کنید.

%عکس - عوامل مؤثر در طراحی سبک مدرن

انتخاب کفپوش مناسب

در خانه هایی به سبک مدرن معمولا از کفپوش چوبی یا کاشی های براق استفاده می شود. اگر به دنبال انتخاب فرش مناسب هستید، می توانید از فرش هایی با رنگ ملایم و طرح های ساده استفاده نمایید.

%عکس - عوامل مؤثر در طراحی سبک مدرن

استفاده از یک نقاشی بزرگ

در طراحی مدرن، امکان استفاده از تابلوهای نقاشی بزرگ وجود دارد. استفاده از این راهکار در میان افرادی که خلاق و به کارهای هنری علاقمند هستند، بیش تر می باشد. یکی از راهکارهای مناسب، استفاده از طرح های هندسی می باشد، اما باید به یاد داشته باشید که در استفاده از این الگوها زیاده روی نکنید. در جهت استفاده از طرح های هندسی، به دنبال نمونه های ساده آن باشید. در حقیقت با انجام این کار می توانید به شخصی سازی فضا نیز کمک کنید.

%عکس - عوامل مؤثر در طراحی سبک مدرن

استفاده از پنجره مناسب

از آن جایی که نورپردازی و روشن بودن فضای اتاق امری مهم در طراحی های مدرن محسوب می شود، پیشنهاد ما به شما استفاده از پنجره های بزرگ بدون استفاده از پرده های سنگین می باشد. هرچه اتاق شما روشن تر باشد، نتیجه بهتری در پی خواهد  داشت. در طراحی مدرن استفاده از پرده والان دار توصیه نمی شود. زیرا از سادگی برخوردار نمی باشند.

%عکس - عوامل مؤثر در طراحی سبک مدرن

اهمیت استفاده از بافت های مختلف

در نظر داشته باشید، که در طراحی مدرن اِلمان های زیادی برای استفاده وجود ندارد و با استفاده از بافت های مختلف باید فضای جذاب و منحصر بفردی ایجاد کنید. استفاده از متریال های طبیعی مانند گرانیت، مرمر، سنگ و چوب مصنوعی باعث ایجاد فضایی چشم نواز می شود. هرچه از بافت ها و پارچه های بیشتری استفاده کنید نتیجه بهتری در پی خواهد داشت، اما در نظر داشته باشید که چگونگی تلفیق آن ها را نیز در نظر بگیرید.

%عکس - عوامل مؤثر در طراحی سبک مدرن

استفاده از نظریه های مختلف

طراحی مدرن، تنها به استفاده از مبلمانی ساده و یا استفاده از رنگ خنثی برای رنگ آمیزی دیوارها ختم نمی شود. در حقیقت در طراحی مدرن شما می توانید از اِلمان های مختلفی که به ملیت های مختلف بر می گردد استفاده نمایید. برای مثال استفاده از فرش های ترکی نمونه ای از این وسایل می باشد.

%عکس - عوامل مؤثر در طراحی سبک مدرن

استفاده از میز مناسب

استفاده از میز مناسبی که با مبلمان نیز تطابق داشته باشد از اهمیت برخوردار است. میزهایی که معمولا در طراحی های مدرن از آن ها استفاده می شود، معمولا از چوب، شیشه و فلز ساخته می شوند.

%عکس - عوامل مؤثر در طراحی سبک مدرن