قیمت مصالح
طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه کوچک یکی از دغدغه های مالکین آپارتمان ها است. آشپزخانه کانون فعالیت های خانه است و خانم ها بیشتر زمان خود را در این مکان میگذرانند. داشتن یک آشپزخانه مرتب و شیک آرزوی هر فردی است, به همین دلیل امروزه معماران سعی میکنند طرح های جدید برای پیاده سازی در آشپزخانه های کوچک خلق کنند, طرح هایی که فضای آشپزخانه را بزرگتر جلوه دهند و محیطی زیبا برای خانم های خانه دار فراهم کنند. در حال حاضر به دلیل افزایش جمعیت اکثر خانه ها را با متراژ پایین می سازند، در نتیجه تمام فضاهای داخل آن ها از جمله آشپزخانه، تنگ و کوچک خواهند بود. آشپزخانه محیطی است که تمام وسایل مورد نیاز برای آماده سازی غذا در آن قرار دارند، از طرفی باید دارای فضای کافی برای انجام فعالیت و تردد باشد. مهم ترین نکته ای که در طراحی این فضا باید مورد توجه قرار گیرد نظم و ترتیب و دوری از هرج و مرج است. خوشبختانه ایده پردازان و طراحان داخلی با ذهن خلاق خود همواره به دنبال راهکارهای اصولی و کاربردی هستند تا فضایی ایده آل برای کدبانوی خانه فراهم کنند. حضور نور طبیعی، داشتن فضای کافی برای پخت و پز، تمیزی و نظافت و ظاهر زیبا از جمله ویژگی هایی هستند که در طراحی اشپزخانه باید مد نظر قرار گیرند، از این رو طراحان بر این اساس می توانند چاره ای مناسب بیندیشند.

در آشپزخانه های کوچک به دلیل محدود بودن فضا ممکن است افراد نگران این مسئله باشند که فضای کافی برای چیدن وسایل مورد نیاز آشپزخانه وجود ندارد. اما امروزه با ورود کابینت های شیک و مدرن به بازار و تعبیه اکسسوری کابینت در ابعاد و اشکال متفاوت این امکان برای افراد فراهم شده تا از تمام فضای آشپزخانه به صورت بهینه استفاده کنند و به راحتی به وسایل و لوازم ضروری دسترسی پیدا کنند. در آشپزخانه های کوچک مناسب ترین کابینتها, کابینت هایی با اکسسوری های متنوع میباشند که استفاده از آنها نقش موثری در بهینه سازی فضای آشپزخانه ایفا میکند. طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

بعضی افراد گمان میکنند که استفاده از کابینت فوقانی باعث شلوغ شدن آشپزخانه میشود و فضا را تنگ تر میکند. تعبیه کابینت های فوقانی به نیاز افراد بستگی دارد. اگر در آشپزخانه تعداد افراد کمی حضور پیدا میکنند و فضای زیادی برای نگهداری وسایل آشپزخانه نیاز نیست میتوان از قرار دادن کابینت های بالایی در آشپزخانه اجتناب نمود. در این صورت نور بیشتری وارد آشپزخانه شده و فضا نیز بازتر و دلگشاتر میشود.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک
مدل کابینت آشپزخانه کوچک

اگر آشپزخانه ای دارید که دارای فضایی با زاویه شکسته و کج است اصلا نگران نباشید. امروزه با بروز ایده های خلاقانه در حوزه کابینت سازی, انواع کابینت ها در اندازه های مختلف تولید میشوند که با هر نوع ابعادی سازگار هستند. حتی در گوشه آشپزخانه و کنج دیوارها نیز میتوان کابینت با ابعاد مناسب آن تعبیه نمود و نهایت استفاده را از فضا صورت داد.

بهترین رنگ برای آشپزخانه کوچک

استفاده از رنگ سفید در آشپزخانه باعث میشود فضای آشپزخانه بزرگتر به نظر بیاید. رنگ سفید و رنگ های روشن آشپزخانه را بازتر و تمیزتر نشان میدهند. اگر کابینت های آشپزخانه را به رنگ سفید انتخاب نمودید بهتر است در انتخاب مصالح کف آشپزخانه نیز از رنگ سفید بهره بجویید. تنها عیب رنگ روشن این است که بعد از گذشت مدتی کمی کدر شده و گرد و غبار بر روی آن نمایان میشود. بنابراین اگر آشپزخانه ای با دکوراسیونی سفید دارید از تمیز نمودن آن غافل نشوید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

آشپزخانه به یک میزان نور متوسط برای استفاده کلی نیاز دارد. اما در آشپزخانه های کوچک به دلیل محدود بودن فضا اگر از نورپردازی مناسب استفاده شود, فضای آشپزخانه نورانی تر و زیباتر به چشم می آید. اگر نوع کابینت آشپزخانه از نوع براق یا کابینت هایگلاس باشد, بازتاب نور در سطح آن نمایی بسیار جذاب ایجاد میکند که این امر تاثیر مهمی در دکوراسیون آشپزخانه دارد.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

5/5 ( 4 نظر )