ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

طراحی دفتر کار در خانه و اداره

arian

kianborna

ایده های مربوط به طراحی دفتر کار در فضای خانه می توانند مفید و کارآمد باشند. بدون شک کار شما در محیط دلپذیر و سرشار از انرژی بیشتر از محیط خسته کننده و کسل بار بهره وری دارد. شاید هیچ گاه به این مسئله فکر نکرده باشید، اما چنین محیط هایی می توانند دلیل اصلی در پایین آمدن کیفیت کاری باشند. طراحی و اجرای دفتری کاری می تواند چالش برانگیز باشد، چرا که نیازمند توازن دقیق بین ظاهر و عملکرد می باشد. با این حال، این بدان معنا نیست که شما به شروط خاص و زمان زیادی نیاز دارید. آنچه که شما برای طراحی داخلی دفتر کار خود در داخل ساختمان نیاز دارید استفاده از مجموعه روش های پیشنهادی در این زمینه می باشد.

استفاده از فضای مورد علاقه خود در محیط خانه

در ابتدای کار، برای طراحی و اجرای دفتر کار در خانه، نیاز به استفاده از بزرگترین اتاق خانه نیست. محیط کار شما، می تواند کوچک ترین اتاق خانه باشد. آن چه که شما نیاز دارید فضایی آرام و زیبا است که با تعدادی از وسیله های مورد علاقه شما تزئین شده باشد.

استفاده از روانشناسی رنگ ها

نکته مهم در مورد رنگ ها تنها به زیبایی شناسی برنمی گردد. هر رنگ ویژگی خاصی دارد و احساس متفاوتی در افراد پدید می آورد. در هنگام طراحی محیط کار باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید. اگر کار شما به گونه ای است که برای انجام آن نیاز به خلاقیت دارید از طیف های رنگی نارنجی و قرمز استفاده کنید. به علاوه، این رنگ ها، احساس مثبتی در شما ایجاد کرده و سطح انرژی شما را در بالاترین حد ممکن نگه می دارد. از سوی دیگر، رنگ زرد برای ایجاد تمرکز ذهنی کارآمد می باشد. به همین خاطر در طراحی دفاتر کاری، از این رنگ استقبال می شود، چرا که رنگ زرد معمولا با دانش و ایده های تازه مرتبط است. رنگ دیگری که استفاده از آن را به شما پیشنهاد می دهیم، آبی فیروزه ای می باشد که به عنوان سمبلی از تمیزی، نظم وترتیب و آرامش شناخته می شود.

%عکس - طراحی دفتر کار در خانه و اداره

استفاده از لوازم تزئینی رنگی

دفتر کار نباید محیطی کسالت بار باشد. در حقیقت، استفاده از وسایلی که رنگ های سرزنده ای دارند و خللی در کار شما ایجاد نمی کنند، می توانند الهام بخش باشند. از جمله این وسایل می توان به جا خودکاری رنگی، یک اثر هنری تاثیرگذار و غیره اشاره کرد.

روشنایی، نور و هوای مناسب

انتظار نداشته باشید که محیط خسته کننده و کسل بار برای شما الهام بخش بوده و حس سرزندگی القا کند. محل کار شما باید روشن، به همراه مقدار زیادی نور طبیعی و مصنوعی، و دارای گردش هوای کافی باشد. اگر این امکان برای شما وجود دارد، اتاقی با پنجره بزرگ را برای محل کار خود انتخاب کرده و میز و صندلی خود را روبه روی آن قرار دهید.

پنجره فقط منبعی برای ورود نور نیست بلکه باعث ایجاد حس آرامش و سرزندگی می شود. بعلاوه، برای حفظ حریم خصوصی خود می توانید از پرده مناسب استفاده کنید. نکته حائز اهمیت که باید به یاد داشته باشید استفاده از یک چراغ مطالعه مناسب می باشد. فضای کاری تاریک علاوه بر این که به چشم آسیب می رساند، باعث ایجاد کلافگی نیز می شود. به همین خاطر نورپردازی مناسب از الویت های طراحی دفتر کار می باشد.

به کارگیری ذوق هنری

فضای دفتر کاری محل مناسبی برای استفاده از ذوق هنری در طراحی آن می باشد. در طراحی چنین فضایی می توانید کاملا آزادانه عمل کنید. استفاده از رنگ های خنثی و مات بهترین گزینه برای عناصر اصلی از جمله میزها، صندلی ها و قفسه ها می باشند. در کنار آن از لوازم تزئینی و آثار هنری مورد علاقه خود نیز می توانید استفاده نمایید. نکته اصلی در مورد وسایل هنری جذابیت آن ها می باشد، به همین خاطر به شما پیشنهاد می شود که از این وسایل در همه قسمت های اتاق استفاده کنید. استفاده از یک میز با طراحی ساده در تکمیل طراحی فضا به شما کمک خواهد کرد.

%عکس - طراحی دفتر کار در خانه و اداره

انتخاب طرح مناسب برای دیوارها

ممکن است هیچ ایده ای در مورد چگونگی طراحی دیوار در ذهن نداشته باشید، اما انتخاب طرح مناسب کار پیچیده ای نیست. دیوار روبروی میز خود را در نظر بگیرید: چگونه می توانید آن را به بهترین شکل طراحی کنید؟ پیشنهاد ما به شما استفاده از طرح های الهام بخش می باشد! این طرح می تواند یک اثر هنری، عکس خانوادگی، طرحی زیبا، کاغذ دیواری جذاب یا لیستی از کارهای مورد علاقتان باشد.

انتخاب میز و صندلی مناسب

استفاده از میز و صندلی مناسب در بهبود روند کاری بسیار مؤثر می باشد. سعی کنید از بهترین اقلام  آن ها استفاده نمایید. تنوع طرح و قیمت میز و صندلی های اداری بسیار بالا می باشد و این امکان برای شما وجود دارد که با توجه به بودجه و سلیقه خود، میز و صندلی مناسبی را تهیه نمایید.

بخوانید!  مقایسه کاغذ دیواری و رنگ

نگهداری از وسایل

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد تمیز نگه داشتن وسایل و میز کار می باشد. شما می توانید از جعبه های مخصوص که در گوشه یا زیر میز قراردارند برای نگهداری کاغذهای اضافه استفاده نمایید.اگر در صرف هزینه مشکلی ندارید، قفسه های فلزی نیز می توانند گزینه های مناسبی باشند. از شلف ها نیز می توانید برای قرار دادن کتاب و یا وسایل تزئینی استفاده نمایید.

در نظر گرفتن سرزندگی فضا

به وسایلی که می توانند برای شما جنبه الهام بخش داشته باشند فکر کنید. در صورتی که برای انجام کار خود نیاز به  خلاقیت همیشگی دارید، باید از وسایل مورد علاقه خود در اتاق استفاده نمایید. استفاده از عکسی خانوادگی یا حتی یک یادگاری که به آن علاقه دارید و یا به کاربردن گیاهان آپارتمانی، می توانند از جمله این وسایل باشند. در ابتدا ممکن است این گونه به نظر آید که این گونه وسایل باعث ایجاد حواس پرتی می شود، اما به واقع چنین نیست و استفاده از آن ها می تواند در بهبود انجام کار مؤثر واقع شود.

%عکس - طراحی دفتر کار در خانه و اداره

شخصی سازی

بزرگترین مزیت وجود دفتر کار در خانه، عدم شباهت آن ها به دفاتر اداری می باشد. تنها زمانی این شباهت وجود خواهد داشت که شما خواهان آن باشید. وسایلی مانند بالشت های نرم، شمع های عطری، یا دسته گلی از گل های تازه می توانند محیط کار شما را به محیطی دنج و زیبا تبدیل کنند.

استفاده از میز کار شناور

میزهای شناور بسیار کاربردی می باشند چرا که عملکرد آنها به گونه ای است که در زمان نیاز با کشیدن به سمت پایین می توان از آن ها استفاده کرد. درست مانند تعدادی مکعب و اهرم که در انتهای کار آن ها را سر جای خود قرار می دهیم. به همین خاطر استفاده از این گونه میزها برای مکان های کوچک بسیار کارامد می باشد. از سوی دیگر، ممکن است مسئله نگهداری از وسایل پیش آید که می توان آن را با خرید قفسه های مناسب حل کرد.

طراحی داخلی فضای کاری در محیط های اداری

با تقدیر از پیشرفت چشمگیر در زمینه تکنولوژی در طول چند دهه گذشته، آنچه ما از نیروی کار می توانیم انتظار داشته باشیم، به میزان زیادی تغییر کرده است. ما هرروز شاهد تکامل دنیای کسب و کار، با توجه به شیوه های ارتباطی ساده و  نقش های تجاری پیچیده هستیم. در هر حال، یکی از جنبه هایی که به طور آشکار از موضوع های اصلی بحث ما است، فضای کاری افراد می باشد.

اکثر شرکت ها ترجیح می دهند فضاهای بزرگ و وسیع را برای محل کار خود انتخاب کنند، در حالی که عده ای دیگر بیشتر روی نبوغ و نو آوری براساس ماشین آلات مختلف، مواد و محصولاتی که یک فضای کاری به طور کلی باید دارا باشد تمرکز می کنند. ایده های زیادی برای طراحی داخلی فضای کاری و روند رسیدن به این ایده های طراحی وجود دارد و این ایده ها به گونه ای هستند که توجه افراد را به خود جلب می کنند. طراحان داخلی فضای کاری بیشتر درگیر ایجاد محیطی هستند که هم با تکنولوژی بیگانه نباشد و هم در عین حال برای افرادی که در آنجا مشغول به کار هستند مکان مناسب و قابل تحملی باشد. متاسفانه این افراد معمولا فراموش می کنند یکی از مهم ترین ارکان که در پردازش طراحی دخیل است را به کار گیرند و آن چیزی نیست جز کارمندان آن شرکت که در آن مکان مشغول به کار هستند. در این جا تعدادی ایده های طراحی داخلی برای فضای کاری وجود دارد که می توانید از آن ها لیستی تهیه کرده و در طراحی خود از آن ها استفاده کنید.

شروعی پر قدرت

صرف نظر از این که طراحی چه مکانی را برعهده دارید، پی ریزی اساس کار مهمترین حرکتی است که باید در مورد آن تصمیم گیری کنید. به طور کلی، از مکانی که دارای روشنایی فلورسنت بوده و از قبل کابین بندی شده است، اجتناب کنید.

%عکس - طراحی دفتر کار در خانه و اداره

دفاتر کاری ارگانیک

واژه “دفتر ارگانیک “، واژه ای است که کمتر کسی چیزی در مورد آن شنیده است. به طور کلی واژه دفتر ارگانیک به محل کاری گفته می شود که در آن مراقبت و توجه ویژه ای، در جهت اطمینان از ایجاد محیطی منطبق با  دوستی محیط زیست، انجام می گیرد. اغلب اوقات طراحان دکوراسیون داخلی زمانی را برای تحقیق در مورد استفاده از وسایلی که نه تنها از قبل وجود داشته بلکه از بازیافت اشیاء مختلف ساخته می شوند، صرف می کنند. این کار بدون شک قابل تحسین می باشد. به هرحال راه های بیشتری وجود دارد که شرکت ها می توانند از آن برای داشتن محیط کاری ارگانیک استفاده کنند. بهترین مثال از این مورد می تواند کامپوزیت کردن ته مانده غذاها و دیگر مواد قابل تجزیه زیستی باشد. به علاوه، در نظر داشته باشید که از کاغذهایی استفاده کنید که صد در صد از بازیافت محصولات کاغذی به دست آمده باشند. تمامی این نکات در جهت کمک به شما برای کاهش استفاده از منابع تجدید ناپذیر طراحی شده اند. نکته مهم دیگر که باید در نظر داشته باشید، انتقال انرژی الکتریکی به بهترین روش می باشد. عدم انجام  این کار نه تنها باعث آسیب محیطی می شود بلکه جریمه های سنگینی را برای شرکت شما متحمل خواهد شد.

بخوانید!  دکوراسیون آشپزخانه مدرن با رنگ خاکستری

توجه به ترکیب و تطابق

ترکیب دو سبک مختلف با هم، راهکار خوبی در جهت زیبا سازی محیط کاری شما در چشم ناظرین می باشد. برای مثال تلفیق دو سبک صنعتی و معاصر می تواند در جهت تحقق این امر کمک کند.

تبدیل فضای کاری به محیطی دوستانه

در طول سال های پیش، اگر شما به دفاتر کاری پا می گذاشتید، میزهایی را مشاهده می کردید که به صورت مرتب و در یک ردیف کنار هم چیده شده بودند. به نظر می آید  این بهترین راهکار برای کارفرمایان بوده تا کارمندانشان را بسته به حوزه ای که در آن کار می کردند دسته بندی کنند. با این حال، امروزه کم تر کسی از این روش در ادارات استفاده می کند. زمانی که طرح و چارچوب شرکت آزادتر و دوستانه تر باشد، اساسا کارمندان را مجبور می کند که با یکدیگر و با کارمندان حوزه های دیگر بیشتر ارتباط برقرار کنند. به این خاطر بیشترین شرکت ها این نوع روش را پیاده سازی و اجرا می کنند. یکی از کار هایی که به سرعت در محیط های کاری محبوبیت پیدا خواهد کرد نصب میزهای بازی می باشد. اگر این گزینه ای است که برای محیط های تجاری خود در نظر دارید، باید اطمینان حاصل کنید که وسیله انتخابی، محیط اداری را به فضای بازی تبدیل نکند.

استفاده از نور مناسب

نکته ای که به شما در جهت تغییر حس و حال فضای داخلی از جمله محیط های کاری کمک می کند استفاده از نور مناسب می باشد. این روزها وسیله کار بیشتر کارمندان در ادارات، کامپیوتر می باشد که دارای نور پس زمینه است. این بدان معناست که کارمندان می توانند با کم کردن نور محیط به صرفه جویی در برق و ایجاد فضایی بهتر کمک کنند.

%عکس - طراحی دفتر کار در خانه و اداره

نکات آخر

وقتی در جهت ایجاد محیط کاری دوستانه تلاش می کنید، نتیجه نهایی آن افزایش سطح بهره وری کارمندان می باشد. صرف نظر از متراژ شرکت، این نکته ای است که تاثیر آن در موفقیت کاری را در دراز مدت خواهید دید.

در طراحی دفتر کار در خانه، نور باید چگونه باشد؟

محل کار شما باید روشن، به همراه مقدار زیادی نور طبیعی و مصنوعی، و دارای گردش هوای کافی باشد. پنجره فقط منبعی برای ورود نور نیست بلکه باعث ایجاد حس آرامش و سرزندگی می شود. باید به یاد داشته باشید استفاده از یک چراغ مطالعه مناسب می باشد.در کل نورپردازی مناسب از الویت های طراحی دفتر کار می باشد.

طرح مناسب دیوارها در طراحی دفتر کار در خانه کدام است؟

یک اثر هنری، عکس خانوادگی، یک طرحی زیبا، کاغذ دیواری جذاب یا لیستی از کارهای مورد علاقه شخص

محبوب ترین روش برای طراحی دفتر کار، به صورت دوستانه و صمیمیانه چیست؟

یکی از کارهایی که به سرعت در محیط های کاری محبوبیت پیدا خواهد کرد نصب میزهای بازی می باشد. اگر این گزینه ای است که برای محیط های تجاری خود در نظر دارید، باید اطمینان حاصل کنید که وسیله انتخابی، محیط اداری را به فضای بازی تبدیل نکند.

در طراحی دفتر کار، دفتر ارگانیک به چه معناست؟

واژه دفتر ارگانیک به محل کاری گفته می شود که در آن مراقبت و توجه ویژه ای، در جهت اطمینان از ایجاد محیطی منطبق با  دوستی محیط زیست، انجام می گیرد.
بهترین مثال از این مورد می تواند کامپوزیت کردن ته مانده غذاها و دیگر مواد قابل تجزیه زیستی باشد. به علاوه، در نظر داشته باشید که از کاغذهایی استفاده کنید که صد در صد از بازیافت محصولات کاغذی به دست آمده باشند.

در طراحی دفتر کار، هریک از رنگ های زرد، قرمز و آبی مناسب چه نوع فضایی هستند؟

اگر کار شما به گونه ای است که برای انجام آن نیاز به خلاقیت دارید از طیف های رنگی نارنجی و قرمز استفاده کنید. از سوی دیگر، رنگ زرد برای ایجاد تمرکز ذهنی کارآمد می باشد. آبی فیروزه ای رنگ دیگری است که به عنوان سمبلی از تمیزی، نظم وترتیب و آرامش شناخته می شود.

kavoshfarda

‫1 یک نظر

  1. حسنی پاسخ

    رنگ وایت برد برای دکوراسیون دفاتر اداری و شرکتی خیلی مناسب هست، می تونین یه وایت برد بزرگ بدون محدودیت در اندازه، شکل و رنگ وایت برد داشته باشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *