بنر آبین تبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - طراحی خانه با استفاده از رنگ های روشن

طراحی خانه با استفاده از رنگ های روشن

khedmatazma

kianborna

arian

استفاده از رنگ های روشن در طراحی خانه باعث ایجاد فضایی روشن شده و فضای خانه را بزرگ تر  از آن چه که هست نمایش می دهد. زمانی که صحبت از استفاده از رنگ های روشن به میان می آید، بسیاری از افراد به استفاده از رنگ سفید فکر می کنند. اما به واقع این چنین نیست و استفاده از طیف روشن سایر رنگ ها می تواند نمای زیبایی ایجاد کند. آن چه که در این جا به بیان آن پرداخته ایم معرفی و ارائه راهکارهایی در زمینه استفاده از سایر رنگ های روشن می باشد.

استفاده از رنگ های خنثی

استفاده از طیف روشن رنگ های خنثی باعث ایجاد نمای بسیار زیبایی می شود. از مزیت های استفاده از این رنگ ها می توان به تطبیق پذیری آن ها با سایر رنگ ها اشاره کرد. اگر از این رنگ ها در طراحی خانه استفاده کردید به یاد داشته باشید که در کنار آن از الگوهای مختلف استفاده نمایید. استفاده از الگوها باعث عمق بخشی به فضای اتاق شده و هم چنین  از ایجاد یکنواختی جلوگیری به عمل می آورد. در کنار استفاده از طیف روشن رنگ های خنثی می توانید از یک کفپوش خاکستری رنگ نیز استفاده نمایید. انجام این کار بدون شک نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. استفادهاز کفپوش های چوبی رنگ روشن نیز می تواند انتخاب خوبی باشد.

%عکس - طراحی خانه با استفاده از رنگ های روشن

اجرای تم ساحلی

رنگ های روشن انواع و طیف های گسترده ای دارند و شما می توانید با استفاده از خلاقیت خود نمونه ای مناسب از آن ها را انتخاب کرده و در اجرای طراحی از آن استفاده نمایید. در جهت اجرای تم ساحلی استفاده از رنگ آبی الزامی است. از این رو می توانید از طیف روشن رنگ آبی برای انجام این کار استفاده کنید. استفاده از رنگ آبی پاستیلی می تواند گزینه خوبی برای انتخاب باشد. استفاده از این رنگ و تم باعث ایجاد فضایی دلنشین و زیبا می شود. در کنار این رنک و برای جلوگیری از یکنواختی می توانید از رنگ شن و ماسه ای استفاده نمایید. این دو رنگ در کنار یکدیگر نمای زیبایی ایجاد خواهند کرد.%عکس - طراحی خانه با استفاده از رنگ های روشن

استفاده از نور طبیعی

اگر در فضای اتاق مورد نظر پنجره ای وجود دارد و نور به اندازه کافی به داخل اتاق می تابد، بهتر است از پرده های تیره و سنگین استفاده نکنید و اجازه دهید نور به داخل اتاق وارد شود. انجام این کار و در کنار آن استفاه از رنگ های روشن باعث می شود فضای اتاق بزرگ تر از آن چه که هست نمایش داد شود.

%عکس - طراحی خانه با استفاده از رنگ های روشن

استفاده از رنگ های پاستیلی

رنگ های پاستیلی از جمله رنگ های روشن و زیبایی هستند که استفاده از آن ها فضای متفاوتی ایجاد می کند. استفاده از المان های تزئینی متالیک در کنار این رنگ ها باعث ایجاد نمای بسیار زیبایی می شود. از رنگ های پاستیلی می توان در تمامی قسمت های خانه استفاده کرد. اما به یاد داشه باشید که از این رنگ ها بیش تر در طراحی های مدرن استفاده می شود. ترکیب این رنگ ها با رنگ خاکستری روشن بدون شک نتیجه بسیار خوبی در پی خواهد داشت.%عکس - طراحی خانه با استفاده از رنگ های روشن

استفاده از لوستر با رنگ تیره

اگر در طراحی فضای مورد نظر از طیف رنگی های روشن استفاده کرده اید، پیشنهاد ما استفاده از یک لوستر تیره رنگ می باشد. استفاده از لوستر تیره رنگ باعث ایجاد کنتراست در فضای مورد نظر شده و همین امر به ایجاد تعادل در محیط کمک می کند. استفاده از این روش در طراحی اتاق های نشیمن و حمام های کلاسیک کاربرد بیش تری داشته و نمای متفاوتی ایجاد می کند.

%عکس - طراحی خانه با استفاده از رنگ های روشن

استفاده از رنگ خاکستری

استفاده از رنگ خاکستری روشن به عنوان یکی از رنگ های خنثی تاثیر مثبتی در زیبایی طراحی داخلی داشته و امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده  است. استفاده از طیف های مختلف رنگ خاکستری در کنار یکدیگر گزینه ای مناسب برای انتخاب می باشد. استفاده از المان های چوبی مانند کفپوش چوبی در کنار رنگ خاکستری نمای بسیار زیبا و متفاوتی ایجاد می کند. استفاده از این ترکیب در آشپزخانه نتیجه بسیار خوبی در پی خواهد داشت.

%عکس - طراحی خانه با استفاده از رنگ های روشن

عمق بخشی به فضا

یکی از نکاتی که در طراحی داخلی باید در نظر داشته باشید، ایجاد عمق در فضا می باشد. استفاده از الگوها یکی از راه کارهایی است که می توان با استفاده از آن به فضای اتاق عمق بخشید. برای مثال این امکان وجود دارد که از الگوهایی مانند الگوی راه راه، طرح گل و غیره به این منظور استفاده نمایید. آن چه که در این تصویر مشاهده می کنید استفاده از کاشی در آشپزخانه می باشد که  استفاده از آن نمایی مانند خطوط افقی ایجاد کرده است. استفاده از این روش نیز باعث ایجاد عمق در فضای آشپزخانه می شود و در کنار رنگ های روشن نمای زیبایی ایجاد می کند.

%عکس - طراحی خانه با استفاده از رنگ های روشن

استفاده از رنگ بژ

استفاده از انواع طیف های مختلف رنگ بژ نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. نکته مهم در استفاده از این رنگ، به کارگیری الگوهای مختلف می باشد. استفاده از طیف های مختلف رنگ بژ در کنار یکدیگر و در کنار آن استفاده از المان های چوبی مانند کفپوش یا مبلمان چوبی نمایی زیبا و چشمگیر ایجاد می کند. اگرچه رنگ بژ رنگی خنثی است اما استفاه از طیف های مختلف آن در کنار یکدیگر فضای کسل باری را به وجود نمی آورد.

%عکس - طراحی خانه با استفاده از رنگ های روشن

استفاده از روش نورپردازی مناسب

اهمیت نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی بر هیچ کس پوشیده نیست. در کنار استفاده از رنگ های روشن اجرای یک روش نورپردازی مناسب نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و در زیبایی طراحی تاثیرگذار می باشد. به این منظور می توانید از انواع لوسترهای کریستال استفاده نمایید. استفاده از این لوسترها در اتاق نشیمن نمای زیبایی ایجاد می کند. در آشپزخانه نیز می توانید از لامپ های ال ای دی استفاده کرده و از زیبایی فضا لذت ببرید.

%عکس - طراحی خانه با استفاده از رنگ های روشن

نکات پایانی

آن چه که در این جا به آن اشاره شد، استفاده از رنگ های روشن در طراحی خانه می باشد. استفاده از این رنگ ها در خانه فضایی روشن و سرزنده ایجاد می کند. از مزیت های استفاده از این رنگ ها در خانه های کوچک بزرگ تر نشان دادن فضای مورد نظر با استفاده از این رنگ ها می باشد. استفاده از  ایده های ارائه شده می تواند در دستیابی به یک طراحی زیبا به شما کمک کند.